[ad_1]

آرم TikTok

دولت ترامپ برای TikTok هدف تعیین کرده است.

آنجلا لنگ / CNET

TikTok زمان بیشتری برای نهایی کردن معامله فروش برنامه ویدیویی کوتاه مدت دارد. روز چهارشنبه ، شرکت مادر TikTok ، ByteDance ، یک هفته دیگر برای فروش فعالیت های خود در ایالات متحده دریافت کرد. این برنامه ویدیویی کوتاه همچنین در ایالات متحده با ممنوعیت بالقوه روبرو است ، اما قضات فدرال مانع از اجرای آن می شوند.

این تمدید به دنبال دستور اجرایی رئیس جمهور دونالد ترامپ مبنی بر الزام ByteDance مستقر در چین برای فروش عملیات های ایالات متحده تا 12 نوامبر انجام می شود. TikTok درخواست تمدید اعتبار از کمیته سرمایه گذاری خارجی ایالات متحده را دارد ، که خریدهای خارجی را برای خطرات امنیت ملی بررسی می کند. با آخرین شیفت ، کمیسیون دو بار مهلت را پس گرفت. مهلت این شرکت تا 4 دسامبر است.

ByteDance با شرکت نرم افزاری Oracle و غول Walmart قرارداد اولیه را منعقد کرده است ، اما معامله هنوز نهایی نشده است. در مورد شرایط معامله نیز سردرگمی وجود دارد ، از جمله میزان کنترلی که هر شرکت بر TikTok خواهد داشت و اینکه آیا این توافق نامه نگرانی های امنیت ملی را برآورده می کند.

در بیانیه ای ، سخنگوی وزارت خزانه داری ، که محل CFIUS است ، گفت که کمیته در حال بررسی مقاله اصلاح شده ByteDance است. سخنگوی شرکت از اظهار نظر در این باره خودداری کرد.

TikTok می گوید دولت ترامپ درباره راه حلهای پیشنهادی برای رفع نگرانیهای دولت ، كه به گفته تیك توك ، بی اساس است ، به شركت بازخورد نداده است. وزارت دارایی می گوید که مراحل لازم روشن است. سکوت دولت ترامپ و مهلت قریب الوقوع TikTok را بر آن داشت تا اوایل این ماه از نظر قانونی این دستور را به چالش بکشد.

فروش اجباری تنها تهدید TikTok از طرف دولت ترامپ نبود. ترامپ همچنین دستور اجرایی دیگری را صادر کرد ، که توسط وزارت بازرگانی وضع می شود ، هرگونه معامله ایالات متحده با ByteDance را ممنوع می کند زیرا ترس از داده هایی که TikTok جمع آوری می کند “امکان دسترسی حزب کمونیست چین به اطلاعات شخصی و محافظت شده” را دارد. آمریکایی ها “. قضات فدرال در واشنگتن و پنسیلوانیا از ممنوعیت جلوگیری کردند.

آنچه شما باید بدانید در اینجا آمده است:


در حال پخش:
این را نگاه کن:

معامله تایید شده با TikTok-Oracle ، بلوک موقت WeChat …


1:36

معامله TikTok ، Oracle و Walmart چیست؟

اوراکل و والمارت 20 درصد از سهام شرکت جدیدی به نام TikTok Global را دریافت خواهند کرد که انتظار می رود سال آینده به سهام عمومی برسد. چهار نفر از 5 عضو هیئت مدیره TikTok Global آمریکایی خواهند بود.

در بیانیه TikTok آمده است که اوراکل میزبان تمام داده های کاربر ایالات متحده در بستر ابری خود خواهد بود و وظیفه “تهیه سیستم های رایانه ای متصل” را دارد.

مدیر عامل شرکت اوراکل ، سافرا کاتز در بیانیه ای گفت: “ما صددرصد به توانایی خود در ایجاد محیطی کاملاً مطمئن به تیک توک و اطمینان از محرمانه بودن داده ها برای کاربران آمریکایی تیک تاک و کاربران در سراسر جهان اطمینان داریم.”

TikTok Global همچنین قصد دارد 25000 شغل در ایالات متحده به عنوان بخشی از گسترش مقرهای جهانی خود ایجاد کند که در ایالات متحده باقی خواهد ماند. طبق گفته والمارت ، TikTok Global بیش از 5 میلیارد دلار دلار مالیات جدید به وزارت خزانه داری آمریکا پرداخت خواهد کرد. این برنامه همچنین یک برنامه آموزشی برای “توسعه و ارائه یک برنامه ویدیویی آنلاین که توسط AI اجرا می شود” ایجاد می کند که شامل دوره های ریاضی ، خواندن ، علوم ، تاریخ و مهندسی کامپیوتر برای کودکان است.

آیا این بدان معناست که ByteDance 80٪ از TikTok Global را در اختیار دارد؟

در مورد نقش بزرگی که ByteDance در TikTok Global بازی می کند سردرگمی وجود دارد. ByteDance می گوید قبل از عمومی شدن شرکت جدید 80٪ سهام TikTok Global را در اختیار خواهد داشت.

اما کن گلوک ، معاون اجرایی اوراكل ، در بیانیه ای گفت كه “هنگامی كه TikTok Global تأسیس شود ، Oracle / Walmart سرمایه گذاری خواهد كرد و سهام TikTok Global به صاحبان آنها توزیع خواهد شد ، آمریكایی ها اکثریت خواهند داشت و ByteDance مالک آن نخواهد بود. TikTok Global. “

شخصی که با این معامله آشنا بود به وال استریت ژورنال گفت که ByteDance از لحاظ فنی مالک TikTok Global نخواهد بود ، زیرا سهام توسط ByteDance به سرمایه گذاران تعلق می گیرد. حدود 40٪ ByteDance متعلق به شرکت های سرمایه گذاری خطرناک آمریکایی است.

در همین حال ، گروهی از قانون گذاران جمهوری خواه از ترامپ خواستند که اگر ByteDance هنوز بر عملیات ، داده ها و الگوریتم های TikTok آمریکا کنترل دارد ، این توافق را رد کند. ترامپ اعلام کرد اگر والمارت و اوراکل بیشتر کنترل تیک توک گلوبال را نداشته باشند این توافق را تایید نمی کند.

وی به فاکس نیوز گفت: “آنها صاحب سهام کنترل خواهند شد. همه چیز به ابر ساخته شده توسط اوراکل منتقل خواهد شد … و توسط اوراکل کاملاً کنترل خواهد شد.” “اگر متوجه شویم كه آنها كنترل كامل ندارند ، پس معامله را تأیید نمی كنیم.”

چرا والمارت سهام TikTok را می خواهد؟

TikTok در حال تجربه ویژگی های تجارت الکترونیکی است. سال گذشته ، این شرکت شروع به اجازه دادن به برخی از کاربران برای اضافه کردن پیوندها به سایت های تجارت الکترونیکی کرد تا مردم بتوانند محصولاتی را که در ویدیوها وجود دارد خریداری کنند.

Walmart گفت که “قابلیت های خرده فروشی خود را از طریق همه کانال ها ، از جمله دامنه Walmart.com ، بازار تجارت الکترونیکی ، عملکرد ، خدمات پرداخت و تبلیغات برای اندازه گیری به عنوان یک سرویس” به TikTok ارائه می دهد.

آیا دولت چین معامله TikTok-Oracle را تأیید می کند؟

گفته می شود که چین با فروش اجباری عملیات ایالات متحده به TikTok مخالفت کرده است ، اما ساختار فعلی این توافق برداشت کامل نیست. هنوز هم نشانه هایی وجود دارد که پکن کاملاً از این پیشنهاد راضی نیست.

هو شیجینگ ، مدیر اجرایی ، در توییتی نوشت: “براساس آنچه من می دانم ، پکن این توافق نامه بین ByteDance ، شركت مادر TikTok و اوراكل ، والمارت را تأیید نخواهد كرد ، زیرا این توافق نامه امنیت ملی ، منافع و عزت چین را به خطر می اندازد.” ویرایشگر زمان جهانی. این روزنامه مورد حمایت حزب کمونیست چین است.

در ماه آگوست ، چین محدودیت های جدیدی را در زمینه صادرات فناوری هوش مصنوعی وضع کرد ، اقدامی که معامله با TikTok را به تأخیر انداخت. طبق پیشنهاد فعلی ، ByteDance الگوریتم و فناوری خود را به Oracle منتقل نمی کند ، که می تواند رضایت تنظیم کنندگان چینی را جلب کند.

بعدش چی؟

جنگ حقوقی به سختی پایان یافته است. TikTok دارد دادخواست دیگری در انتظار جلوگیری از تحریم احتمالی علیه دولت ترامپ. در حالی که قضات فدرال مانع تحقق این ممنوعیت شدند ، دولت ایالات متحده درخواست تجدید نظر کرد.

استیو موزیل در تهیه این گزارش مشارکت داشته است.[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر