[ad_1]

apple-091217-apple-park-steve-jobs-theatre4192

رئیس امنیت جهانی اپل به طرح رشوه خواری متهم شده است.

جیمز مارتین / CNET

افسر ارشد امنیتی اپل به رشوه خواری متهم می شود ، که ادعا می شود وی در ازای دریافت مجوز اسلحه مخفیانه برای کارمندان اپل ، صدها آی پد را به کلانتری سانتا کلارا اهدا کرده است.

دادستان منطقه سانتا کلارا روز دوشنبه گفت ، توماس مویر ، رئیس امنیت جهانی اپل هفته گذشته به عنوان بخشی از تحقیقات دو ساله کلانتری متهم شد. دادستانی منطقه در بیانیه ای گفت: گفته می شود مویر موافقت کرده است که 200 آیپد به ارزش 70 هزار دلار به کلانتری در ازای چهار مجوز که توسط مقامات اپل پس داده نشده بود ، اهدا کند.

دفتر دادستانی گفت ، این معامله در آگوست 2019 منعقد شد ، زمانی که کارمندان بخش کلانتری درگیر در این طرح از تحقیقات دادستان منطقه در مورد مجوزهای پنهان این اداره برای حمل اطلاعات مطلع شدند.

دفتر دادستانی گفت ، معاون کلانتری سانتا کلارا ، ریک سان و کاپیتان جیمز جنسون ، که می گویند رشوه طلب کرده اند نیز متهم هستند.

دفتر مرکزی شرکت اپل در سانتا کلارا ، قلب دره سیلیکون واقع شده است.

وكیل مویر در این اتهامات بی گناه شناخته شد و گفت كه این “خسارت همراه” در یك دعوای عمومی شدید بین كلانتری و دادستانی است.

اد سوانسون ، وکیل مویر ، در بیانیه ای گفت: “او هیچ اشتباهی مرتكب نشده است و با حداكثر صداقت در طول زندگی حرفه ای خود عمل كرده است.” ما تردیدی نداریم كه وی در این پرونده تبرئه خواهد شد.

در سالهای اخیر امنیت به عنوان موضوعی اصلی برای شرکتهای فناوری تبدیل شده است زیرا آنها همراه با تهدید به خشونت بیشتر مورد توجه مردم قرار گرفته اند. در سال 2018 ، یک زن تیرانداز مظنون به سمت کارکنان مقر YouTube در نزدیکی San Bruno تیراندازی کرد و سه کارمند را مجروح کرد و جان خود را از دست داد.

اوایل امسال ، اپل بود یک موقت بازداشت صادر شد علیه مردی از سانفرانسیسکو که گفته می شود با یک بطری شامپاین و گل در خانه تیم کوک ظاهر شده است ، بدون اجازه وارد ملک اپل شده و اظهارات تهدیدآمیز را ارائه داده است.

نه اپل و نه مویر بلافاصله به درخواست های نظر پاسخ ندادند.

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر