[ad_1]

الکترون 2

تقویت کننده هنگام بازگشت به زمین چتر نجاتی را به کار می گیرد.

آزمایشگاه موشک

آزمایشگاه موشک رد پا از SpaceX با رفتن به اندازه های کاملاً چشمگیر برای بازیافت موشک های خود. شرکت تازه تاسیس با تسهیلات در ایالات متحده و نیوزیلند برای اولین بار روز پنجشنبه برای اولین بار تقویت کننده یکی از موشک های الکترونیکی خود را بازیابی کرد.

موشک از نیوزلند منفجر شد و تعدادی از ماهواره های کوچک را تقویت کرد – از جمله یک گنوم مخصوص باغچه – به مدار انجام مأموریت ، به درستی بازگشت به فرستنده نامیده می شود. سپس مرحله اول جدا شد تا با استفاده از چترها بتواند از آب نرم در اقیانوس آرام كنترل شود.

پخش مستقیم مأموریت با بازگشت موشک با سرعت زیاد به زمین از بین رفت ، اما آزمایشگاه راکت در شبکه های اجتماعی تایید کرد که چترها با موفقیت مستقر شده و موشک در اقیانوس آرام منفجر شده است.

بعدها بنیانگذار پیتر بک عکسی از الکترون و یکی از چترهایش را که به یک کشتی بازیابی پرواز می کرد ، به اشتراک گذاشت.

بازسازی یک موشک با کمک چترها به سختی مفهوم جدیدی است. این چیزی است که ناسا در گذشته ای نه چندان دور دنبال کرده است. و ممکن است به اندازه سیستم پیشرانه ای که SpaceX استفاده می کند چشمگیر نباشد ، اما فقط یک قدم به سمت برنامه های بزرگتر است که شامل ربودن تقویت کننده الکترونیکی دست دوم از هوا در طی فرود با هلی کوپتر.

“آنچه ما سعی داریم با الکترون به دست بیاوریم یک چالش فوق العاده دشوار و پیچیده است ، اما چالشی برای آماده سازی بیشتر برای افزایش سرعت پرتاب و ایجاد فرصتهای پرتاب مکرر برای اپراتورهای کوچک ماهواره ای ، آماده پیگیری آن هستیم. “بیک در بیانیه ای گفت.

در ماه آوریل ، آزمایشگاه راکت نشان می دهد که در هوا مدل یک موشک با یک هلی کوپتر گرفته شده است

حذف آمپلی فایر از هوا از احتمال آسیب دیدگی در نشست آب و قایقرانی در آب نمک برای مدت مشخص جلوگیری می کند.

بك توضيح داد: “بازگشت كامل فاز اول دست نخورده هدف نهايي است ، اما موفقيت اين مأموريت در واقع جمع آوري اطلاعات بيشتر به ويژه در مورد سيستم استقرار دارو و چتر است.” “صرف نظر از حالت بازگشت صحنه ، ما چیزهای زیادی از این آزمون یاد خواهیم گرفت و از آن برای تکرار آزمایش بعدی استفاده خواهیم کرد.”

می توانید تکرار کامل را در زیر تماشا کنید – و هر منظره منحصر به فرد در 24 ساعت اول به خیریه کمک می کند.


در حال پخش:
این را نگاه کن:

پرتاب Starlink 11 و فرود هواپیمای بدون سرنشین Falcon 9 را تماشا کنید


9:59[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر