مقدمه

باکس گل شیشه ای معمولا در مهمانی ها و مراسم های مهم و اساسی مورد استفاده قرار میگیرد. این محصول را امروزه در گلفروشی های سراسر ایران مشاهده نموده ایم و قطعا زیبایی خیره کننده این محصول ما را به آن مجذوب نموده است. هنرمندان زیادی در این مرز و بوم امروزه در زمینه تولید باکس گل فعالیت می کنند و از این طریق درآمد زایی میکنند. در این مقاله در زمینه اجزای تشکیل دهنده، طریقه ساخت، موارد استفاده، ویژگی باکس گل شیشه ای مناسب و انواع آن صحبت خواهیم کرد تا در زمان نیاز خوانندگان بتوانند به راحتی باکس گل شیشه ای مد نظر خود را تهیه نموده و با کاربری متفاوتی که این محصول داراست از دیزاین دکوراسیون اطراف خود لذت کافی ببرند.

زیبایی خیره کننده باکس گل شیشه ای

امروزه اگر به یک مهمانی مجلل یا عروسی و عقد، تولد و حتی خواستگاری رفته باشید قطعا یک دسته گل ترند روز در باکس گل شیشه ای را دیده اید. این محصول امروزه به عنوان یکی از محصولات خاص برای دکوراسیون نیز استفاده می شود و کاربرد های فراوانی دارد. زیبایی این باکس ها در زمان انعکاس هدیه و گل داخل آن ها مشخص خواهد شد. این محصول با توجه به هزینه ای که در زمان تولید بر دوش هنرمند خواهد گذاشت دارای کیفیت های متنوع است چرا که هرچه از مواد با کیفیت تری در ساخت باکس گل شیشه ای استفاده گردد قطعا هزینه بیشتری را نیز در بر داشته است و زمان خرید این محصول نیز قیمت، کمی بالاتر از دیگر محصولات مشابه را در بازار خواهد داشت. در زمان های گذشته برای پیچیدن گل و تقدیم آن به عزیزانمان از کاغذ های کادو با طرح های متنوعی استفاده میشد، اما امروزه از انواع باکس ها مانند باکس کشویی، باکس طبقاتی و باکس شیشه ای استفاده می گردد و جذابیت این هدیه را افزایش خواهد داد. برای آشنایی بیشتر با انواع باکس گل به سایت عصر ایران مراجعه کنید.

باکس گل شیشه ای

اجزای تشکیل دهنده باکس گل شیشه ای

این محصول زیبا و خیره کننده همانطور که از نام آن مشخص است از ماده اصلی و ابتدایی یعنی شیشه تهیه می گردد. نه تنها شیشه بلکه چسب آکواریوم و پروفیل های برنجی با رنگ های متفاوت برای تهیه این محصول زیبا استفاده می شود. در نظر داشته باشید اگر هنرمند دارای خلاقیت باشد میتواند با انواع و اقسام ابزار های هنری دیگر این باکس را جذاب تر و چشمگیر تر نماید. اما ماده اصلی شیشه ای با قطر 2 میلی متر است که به وسیله دستگاه های برش لیزری شیشه به ابعاد مشخصی تقسیم بندی شده اند. دومین محصول اصلی چسب آکواریوم است که باعث اتصال این ابعاد برش خورده به یکدیگر خواهد شد. سومین مواد قابل استفاده مربوط به گروه دیزاین و زیبا سازی نهایی خواهد بود که با توجه به سلیقه هنرمند سازنده میتواند از هر ماده و محصول ابتدایی برای زیبایی و جلوه هرچه بیشتر باکس گل شیشه ای استفاده نمود.

طریقه درست کردن باکس گل شیشه ای

شاید ابتدا فکر کنید میتوانید به آسانی در منزل باکس گل تهیه کنید، اما باید دقت کامل را داشته باشید و به موارد بسیاری توجه نمایید تا خروجی اصلی و نهایی یعنی باکس شما بدون هیچ عیب و نقصی به دست خریداران برسد. ابتدا به کمک لیزر های شیشه بری ابعاد مد نظر خود را که در نظر دارید به دست شیشه گران دهید تا بعد از برش شیشه ها با ابعاد تعیین شده آن را به شما تحویل دهند. قبل از این اقدام بهتر است ابعاد و اندازه این محصول را مشخص نمایید و سپس اقدام به برش کنید. بعد از برش بهتر است از سوهان استفاده کرده و لبه های تیز شیشه را صیقل دهید. بعد از این مرحله با چسب آکواریوم و به کمک تفنگ آکواریوم زاویه بین دو شیشه را پر نمایید و برای مشخص نشدن این چسب ها بهتر است از پروفیل های برنجی و یا جنس های دیگر استفاده نمایید، ولی بهترین جنس مورد استفاده پروفیل های برنجی هستند تا در مجاورت آب خراب نشوند. بعد از دیزاین نهایی باکس گل شیشه ای شما آماده خواهد بود تا مورد استفاده قرار بگیرد.

باکس گل شیشه ای

در زمان خرید باکس گل شیشه ای باید به چه مواردی دقت نمود؟

برای آنکه هدیه و یا گل شما بسیار زیبا جلوه نماید بهترین روش انتخاب یک باکس گل مناسب شیشه ای در حین خرید از گلفروشی است. برای آنکه بتوانید بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید باید به موارد زیر دقت نمایید:

1) سالم بودن و نشکسته بودن باکس گل یکی از مهمترین مواردی است که باید به آن توجه نمود چرا که ممکن است آب داخل باکس نشت کند.

2) ابعاد بسته و باکس تهیه شده برای نوع و میزان گل های مورد نظر به اندازه کافی باشد.

3) شکل و ظاهر باکس با سلیقه شما همخوانی داشته باشد برای مثال مربع باشد یا مخروطی و….

4) بسته به آنکه در باکس خود چه چیزی قرار دهید، با این روش می توانید نمای هدیه و یا دسته گل خود را افزایش دهید.

با در نظر گرفتن این چهار مورد میتوانید بهترین نوع باکس گل را انتخاب نموده و به عزیزانتان هدیه دهید.

باکس گل شیشه ای

 

انواع باکس گل شیشه ای

این محصولات با توجه به در نظر گرفتن ظاهر به چند دسته کلی و هندسی تقسیم بندی می شود، که هر فرد با توجه به سلیقه خود و نوع هدیه قرار داده شده در آن میتواند یکی از این موارد را انتخاب نمایید:

1) باکس گل تلقی

2) باکس گل شیشه ای چند ضلعی

3) باکس گل مکعبی

4) باکس مستطیلی

5) باکس  گل گرد

موارد استفاده دیگر از باکس گل شیشه ای

نه تنها از باکس گل شیشه ای میتوان برای دیزاین و طراحی انواع گل و گیاه زینتی استفاده نمود، بلکه امروزه برای انواع جا شمعی ها و انواع کادوها میتوان از این موارد استفاده نمود و زیبایی میز و دکوراسیون داخلی خانه خود را زیبا تر از قبل کرد. شما با توجه به نیاز و سلیقه شخصی خود میتوانید از این محصول خریداری نموده و از آن ها استفاده کنید. در نظر داشته باشید در حین خرید به موارد فوق نیز توجه نمایید تا هم از خرید خود راضی بوده و هم فردی که گل و کادو را در باکس به آن هدیه می دهید از این موضوع راضی باشد و لذت ببرد. 

 

ایندکسر