[ad_1]

این مریخ نورد کوچک و شاد از قطعات چاپ شده سه بعدی استفاده می کند و روی رایانه رزبری پای کار می کند.

اون

به هر حال بیشتر مریخ نوردان زیبا هستند (سلام ، کنجکاوی ناسا) ، اما یک کودک جدید در این بلوک در آستانه غلبه بر آنها است: مریخ نورد ExoMy ، وسیله نقلیه مدل در مریخ که می توانید از م printedلفه های چاپ سه بعدی برای خود بسازید.

ExoMy بر اساس است مریخ نورد Rosalind Franklin ExoMars از آژانس فضایی اروپا. ESA برنامه های منبع آزاد ExoMy را از طریق GitHub بصورت آنلاین در دسترس قرار داده است.

میرو وولمی از ESA روز دوشنبه در بیانیه ای گفت: “ما بر روی ایجاد هرچه بیشتر طرح در دسترس و قابل دسترسی متمرکز شدیم.” “از رایانه Raspberry Pi و قطعات الکترونیکی آماده که به صورت آنلاین و در هر فروشگاه سرگرمی موجود است استفاده می کند.”

آژانس تخمین می زند که برای ساخت مریخ نورد که حدود 42 اینچ ارتفاع دارد ، بین 300 تا 600 دلار هزینه خواهد شد.

ExoMy بسیار شبیه به نمونه واقعی تمام اندازه خود است. شش چرخ دارد و سیستم تعلیق “سه بوگی” را اشغال می کند ، که به Rosalind Franklin اجازه می دهد تا به راحتی در زمین های ناهموار مریخ حرکت کند. دکل دوربین چهره ای سفارشی دارد و برای پوشیدن کلاه های مختلف طراحی شده است ، فقط در صورتی که بخواهید حتی شیرین به نظر برسید.

ESA ویدئویی از ExoMy در عمل منتشر کرده است که نشان می دهد وسیله نقلیه کوچک در حال غلتیدن بر روی سنگها و شن و ماسه است. Voelmi گفت: “ExoMy چیزی فراتر از یک اسباب بازی است ، زیرا می تواند به عنوان یک بستر ارزان قیمت برای تحقیق و نمونه سازی آزمایشات رباتیک باشد.”

در ابتدا قرار بود Rosalind Franklin در سال 2020 راه اندازی شود ، اما مشکلات فنی و شیوع ویروس کرونا باعث تاخیر آن تا سال 2022 شد..

مریخ طی چند سال آینده به مکانی شلوغ تبدیل خواهد شد. ناسا ، چین و امارات متحده عربی ماموریت هایی را آغاز کرده اند امسال به سیاره سرخ منتقل می شود و همه در فوریه 2021 وارد می شوند. ناسا و چین سعی می کنند مریخ نوردان را روی سطح فرود آورند.

ESA ممکن است مجبور شود کمی صبر کند تا روزالیند فرانکلین جبران کند ، اما در همین حال زمین ممکن است خانه بسیاری از مریخ نوردان انزجار دهنده ExoMy باشد.

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر