[ad_1]

نوبت چند سکه در تسلا است.

تسلا

آره، تسلا سود کسب کرده است برای پنج فصل متوالی ، اما اگرچه این شرکت نتایج مالی فاخر را گزارش می کند ، سود آن همچنان زیاد است. ایلون ماسک ، مدیر عامل شرکت ، به وضوح از آنچه که توسط ایمیل جدید الكترك درز شده دریافت و اعلام شده در روز سه شنبه مشهود است ، آگاه است.

براساس این گزارش ، اگر خودروساز نتواند سود واقعی بدست آورد ، ماسك سهام تسلا را “سوفله چكشی” خواند. در پنج چهار ماه گذشته ، سود خودروساز برقی بیشتر از وام های نظارتی حاصل شده است. مدیر عامل شرکت گفت سودآوری واقعی تسلا “بسیار کم است – حدود 1٪ برای سال گذشته”. تسلا اداره روابط عمومی را برای درخواست نظر مدیریت نمی کند ، بنابراین Roadshow نمی تواند سخنان ماسک را تأیید کند. با این حال ، ما آن را باور داریم.

اتومبیل های الکتریکی یک کوکی دشوار است که باید از نظر سودآوری شکسته شود ، از این رو داستان های بسیاری از فروش خودروهای برقی “مقرون به صرفه” با ضرر به تولید کنندگان خودرو وجود دارد. مدتهاست که تسلا امیدوار است که مقیاس بزرگتر این شرکت را به سمت سیاه شدن سوق دهد. گرچه به نظر می رسد این کار مفید است ، اما حفظ قیمت سهام فعلی خودروساز مستقر در کالیفرنیا مدت زمان زیادی طول می کشد. در ماه نوامبر ، ارزش تسلا بیش از 500 میلیارد دلار بر اساس عشق نشان داده شده در وال استریت درآمد. سرمایه گذاران همچنان بهای تسلا را می پردازند تا سود قابل توجهی در آینده بدست آورد ، حتی اگر این به معنای چشم بستن بر ضرر در آینده نزدیک باشد.

اگر سرمایه گذاران تصمیم بگیرند که از انتظار خسته شده اند ، تسلا هزینه ای را پرداخت می کند که احتمالاً قادر به از دست دادن آن نیست. به گفته ماسک ، این به یک پنی نیاز دارد. وی از نیروی کار خواست که روشهای ساده سازی طراحی و بهبود هزینه یک قطعه یا کارخانه را در نظر بگیرد. طبق ایمیل فاش شده ، وی ادعا می کند که ایده های کوچک می توانند اضافه شوند.

در نهایت ، این کار در مورد مقرون به صرفه تر کردن اتومبیل های تسلا است – چیزی که ماسک در اوایل سال جاری هنگامی که ابراز علاقه کرد به آن پیوست 25000 دلار EV از شرکت این می تواند بعد از سه سال با کمک سلول های جدید باتری که هزینه ها را کاهش می دهد. با این حال ، تا آن زمان ، به نظر می رسد تسلا برای دور جدید افزایش صرفه جویی – حتی طبق برنامه ریزی شده 12 میلیارد دلار هزینه کنید برای افزایش تولید وسایل نقلیه و باتری به طور همزمان.


در حال پخش:
این را نگاه کن:

تسلا مدل 3 در برابر نیسان لیف: مبارزه با EVS


7:28

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر