کارشناسان تغذیه با انجام دادن آزمایشهای گوناگون بر روی این ماده دریافتهاند که فرایند حرارت دادن به سیر باعث افزایش غلظت آلیسین و S-allycysteine میشود. سلام الان ۳ ماهه بنده صبحها به همراه صبحانه ۸ عدد سیاه دانه و یک قاشق عسل میخورم به این شکل که سیاه دانه را زیر دندان له میکنم وبعد یه قاشق عسل هم میخورم ۵۶ ساله هستم واز داروی کنترل فشارخون بالا مثل لوزارتان ۲۵ و متورال . سیر له شده را روی زگیل قرار دهید تا از بین سیر سیاه برای قلب برود. روند تخمیر ، غلظت ها را تغییر می دهد. از مهمترین اتفاقاتی که در طی این روند برای سیر می افتد این است که طعم تند خود را از دست میدهد چرا که برخی از ترکیبات موجود در این ماده خنثی میشوند. روند تولید توسط ماشین آلات کاملا اتوماتیک صورت می گیرید و از هیچ گونه مواد افزودنی برای ایجاد واکنش مورد نیاز در روند تخمیر سیر سیاه استفاده نمی شود و تمام ۱۶ مرحله تغییرات دما و رطوبت توسط سیستم کنترلی اتاقهای تخمیر کنترل و مانیتور میشود و طبق برنامه ریزی صورت گرفته تا انتهای سال ۹۸ اولین نوبت محصول سیر سیه فرآوری شده با برند طلای سیاه به بازار عرضه خواهد شد .

شستشن محصول مخصوصاً بعد از غیر فعال کردن آنزیمها یا بلانچینگ می تواند مقدار قابل توجهی از ترکیبات قابل حل موجود در محصول را که در عطر و طعم و ارزش غذایی آن موثرند تلف کند . در بررسی ارزش غذایی سیر سیاه می توان به مهم ترین خاصیت آن اشاره کرد؛ این نوع سیر سیاه برای درمان زود انزالی آقایان بسیار موثر واقع می شود. در این ارتباط باید گفت که سیر سیاه همانطور که از اسمش پیداست سیاه رنگ بوده و در واقع از تخمیر همان سیر معمولی در دما، حرارت و رطوبت معین دچار تخمیر شده و تبدیل به سیر سیاه می شود که دارای خواص دارویی بسیار زیاد می باشد. خواص سیر خام برای کبد و پوست و انواع خاصیت سیر بر پوست و . فشار خون و پوست صورت دارد. با توجه به افزایش بیماریهایی مانند قند خون و دیابت در افراد مختلف در سنین متفاوت و همچنین افزایش نیاز بیماران دیابتی به انسولین و راه های درمان بی خطر ما تصمیم گرفتیم تا در این مقاله در ارتباط با سیر سیاه برای دیابت صحبت کنیم که یکی از روشهای بسیار مناسب در ارتباط با کنترل میزان قند خون در افراد می باشد در واقع میتوانیم بگوییم که سیر سیاه برای دیابت به طور معجزه آسایی شفابخش بوده و می تواند تا در صورت استفاده صحیح بیماران دیابتی نوع ۱ و ۲ را از تزریق انسولین و سایر داروهای شیمیایی درمانی بی نیاز کند.

شما میتوانید از این ماده به روشهای گوناگونی مانند، تخمیر شده، روغن و یا به صورت خام استفاده کنید. شاید اکثر شما تنها با سیر سفید آشنا هستید و برای اولین بار است که نام سیر سیاه را می شنوید، سیر تیره رنگی که مثل سیر سفید خواص بسیاری برای سلامتی بدن دارد. این محصول از سیر سفید و با روشی کاملا تخصصی تولید می شود. سیر سیاه دکتر بیز، جزو اصلی ترین نوع این محصول می باشد که دلیل آن هم تولید این نوع سیر با پیشرفته ترین تکنولوژی های روز دنیا بوده و همچنین تولید این محصول در سطح گسترده ای انجام می گیرد که باعث برطرف نمودن نیازهای داخلی و مشتریان خارجی شده است. از طعم منحصر به فرد و بافت نرم و ترش و شیرین این سوپر فود لذت ببرید.بهترین جایگزین انواع سیر ترشی هاست که میتوانید بدون در نظر گرفتن بوی سیر از این طلای سیاه استفاده کنید. پوست خارش دار و ملتهب(اگزما) : تحقیقات اولیه حاکی از آن است که مصرف یک محصول خاص حاوی روغن دانه سیاه . به دلیل تولید این محصول در کشور شما می توانید آن را تازه تهیه کرده و ما این امکان را برای شما فراهم کرده ایم.

سعی کنید این محصول را با معده خالی و قبل از صبحانه میل نمایید. اگر حس می کنید در سنین پایین هستید و موهایتان شروع به سفید شدن کرده است می توانید روغن سیاه دانه را با روغن زیتون مخلوط و این ترکیب خمیر شده را به بر روی پوست سرتان بگذارید. در صورتی استفاده با عسل می تواند موجب تقویت سیستم ایمنی بدن شود و حتی از بروز سرطان جلوگیری می کند. سیر سیاه با آنتی اکسیدان های خود می تواند به کاهش التهاب در بدن کمک کرده و از شرایط شناختی مانند بیماری آلزایمر و پارکینسون جلوگیری کند. بسته های ارسالی با پست پیشتاز معمولا بین دو تا سه روزه به دست مشتری می رسد. مطابق تحقیقات سیرسیاه در دمای بین ۷۰ تا ۸۰ درجه بهتر تخمیر شده و کیفیت، طعم و رنگ بهتری پیدا می کند. البته باید بدانید تهیه کردن این گونه سیر اصلاً آسان نیست و گاهی شما مجبور میشوید آنها را تا 40 روز در معرض حرارت و رطوبت قرار دهید. البته اخیرا برخی از محصولات دیگر نیز با کمک این سیر تهیه می شود و در دسترس مردم در جهان قرار می گیرد.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت مسیر سیاهکل به تهران.

ایندکسر