[ad_1]

google-hq-sede-mountain-view.jpg

سال گذشته لارنس برلند ، که توسط گوگل اخراج شد ، در یک راهپیمایی شرکت کرد.

جیمز مارتین / CNET

روز چهارشنبه ، بر اساس شکایتی که توسط شورای ملی کار ارائه شد ، یک آژانس فدرال ادعا کرد که گوگل با بررسی ، س questionال و اخراج کارکنان سازماندهی اعتراضات علیه غول جستجو ، قوانین کار ایالات متحده را نقض کرده است.

در این بیانیه اخراج کارگران لارنس برلند و کاترین اسپیرز که سال گذشته توسط غول جستجو پایان یافت ، پس از آنکه شرکت اعلام کرد سیاست های داخلی خود را نقض کرده است ، پرداخته است. با این حال ، در شکایت NLRB ادعا می شود که برخی از این سیاست ها غیرقانونی است و گوگل به طور غیرقانونی از کارمندان خود در مورد “فعالیت های هماهنگ محافظت شده” سingال می کند.

روز چهارشنبه ، گوگل از اقدامات علیه کارمندان دفاع کرد. سخنگوی گوگل در بیانیه ای گفت: “ما به شدت از حقوقی كه كارمندان ما در محل كار دارند حمایت می كنیم و بحث آزاد و بحث احترام آمیز همیشه بخشی از Google بوده است.” “ما به فرهنگ خود افتخار می کنیم و متعهد به محافظت از آن در برابر تلاش افراد برای تخریب عمدی آن هستیم – از جمله با نقض سیاست های امنیتی و سیستم های داخلی.”

گوگل تا 16 دسامبر مهلت دارد به شکایت NLRB پاسخ دهد. اگر دو طرف نتوانند به توافق برسند ، پرونده قرار است در تاریخ 12 آوریل توسط قاضی آژانس رسیدگی شود.

این شکایت پس از یک دوره آشفته در غول جستجو صورت می گیرد ، که به خیزش های کارگری در چند سال گذشته پرداخته است. مقامات عالی رتبه در مورد کار این شرکت در چین ، قراردادهای آن با ارتش ایالات متحده و رسیدگی گوگل به ادعای سو sexual رفتار جنسی علیه مدیران ارشد صحبت کرده اند.

برلند و اسپیرز اعتراضاتی را در گوگل برگزار کردند ، از جمله پاسخ کارمندان شرکت استخدام مشاوران جمهوری اسلامی ایران، شرکتی که به تلاش های ضد متحد خود معروف است. گوگل سال گذشته برلند را به دلیل دسترسی به اسناد و اطلاعات تقویم خارج از حیطه کار وی اخراج کرد. برلند گفت با مرور اطلاعات هیچ قانونی را زیر پا نگذاشته است.

NRRB در شکایت خود اظهار داشت که سیاست دسترسی به تقویم غیرقانونی است.

برلند در بیانیه ای گفت: “استخدام IRI توسط گوگل بیانیه ای صریح است كه مدیریت دیگر سازمان كارگران را تحمل نخواهد كرد.” “مدیریت و دوستان صنفی آنها می خواستند این پیام را ارسال کنند و NLRB اکنون پیام خود را ارسال می کند: سازمان کارگران توسط قانون محافظت می شود.”

Spires پس از ایجاد یک اعلان پاپ آپ که هر بار که کارمندان Google از یک رایانه شرکت به وب سایت IRI مراجعه می کنند ، ظاهر می شود ، اخراج شد. در این اطلاعیه حقوق کارگران در مورد سازماندهی کار شرح داده شده است. NLRB ادعا می کند که Google برای مجازات کردن کارگران درگیر در ایجاد پنجره های بازشو ، قوانین کار را نقض کرده است.

با این حال ، NLRB اتهامات دیگر راجع به خاتمه اشتباه Google را رد کرده است. لوری بورگس ، وکیل کارمندان اخراجی گوگل ، گفت که “با شدت از این ادعا درخواست تجدید نظر می کند.”

پس از اینکه گوگل سال گذشته برلند و سایر کارمندان گوگل را متوقف کرد ، تقریباً 200 کارمند و سایر حامیان گوگل در مقابل دفتر Google در سانفرانسیسکو تجمع کردند. فعالان در طی این تجمع ادعا کردند که مدیریت گوگل انتقام کارکنان را به خاطر صحبت در برابر غول جستجو گرفته است.

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر