[ad_1]

facebook-logo-phone-laptop-3019

عفو بین الملل می گوید فیس بوک و گوگل “همدست” در سانسور در ویتنام هستند.

آنجلا لنگ / CNET

در این گزارش آمده است که سازمان عفو ​​بین الملل گزارش جدیدی را در محکومیت غول های فناوری به عنوان شریک سانسور در سراسر ویتنام ، با “آزار و اذیت گسترده توسط بودجه دولت” در YouTube و Facebook منتشر کرده است. گزارش 78 صفحه ای این گروه حقوق بشری روز دوشنبه گفت: این دو سیستم عامل رسانه های اجتماعی “ابزاری برای سانسور و آزار مقامات ویتنامی” هستند.

عفو بین الملل گفت که این دو سیستم عامل رسانه های اجتماعی “شکارگاه سانسور ، نیروهای سایبری نظامی و ترول های بودجه ای دولتی” شده اند. وی با ده ها نفر از فعالان حقوق بشر ، روزنامه نگاران ، وکلا ، نویسندگان و زندانیان عقیدتی سابق مصاحبه کرد و همچنین با تکیه بر اطلاعات فیس بوک و گوگل مصاحبه کرد.

عفو بین الملل گفت ، سانسور آنلاین شامل محتوای مسدود کننده جغرافیایی است که انتقادی به دولت ویتنام تلقی می شود ، همچنین ادعا می کند که مقامات “کمپین های پیشرفته ای را در این سیستم عامل ها برای آزار و اذیت کاربران روزمره در سکوت و ترس انجام می دهند.”

طبق تحقیقات ، 170 زندانی عقیدتی در حال حاضر در ویتنام بازداشت شده اند و 69 نفر از کسانی که به دلیل فعالیت در شبکه های اجتماعی دستگیر شده اند. این فعالیت شامل قرار دادن پست های انتقادی نسبت به ملت بود کووید -19 عفو بین الملل گفت که واکنش یا حتی اشتراک اطلاعات حقوق بشر.

مینگ یو هاه ، معاون مدیر منطقه ای سازمان عفو ​​بین الملل برای کارزارها گفت: “مقامات شروع به تمرکز بر بیان صلح آمیز بصورت آنلاین به عنوان یک تهدید موجود برای رژیم کرده اند.” “مقامات ویتنامی به جای جستجوی سلاح های این سیستم عامل ها ، مجازات مردم را به دلیل استفاده از حق آزادی بیان متوقف می کنند.”

سازمان عفو ​​بین الملل گفت ، گوگل و فیس بوک به جای تمرکز بر حفظ درآمد در ویتنام مطابق با فشار دولت ویتنام ، باید اقدامات بیشتری برای مقابله با سانسور و ترول های تحت حمایت دولت انجام دهند. این در حالی است که ماه گذشته فیس بوک افزایش چشمگیر توافق خود درباره محدودیت های محتوا ، “از جمله محتوای مخالف حزب کمونیست و دولت ویتنام” را نشان داد.

فیس بوک گفته است که در ماه های اخیر تحت فشار بیشتر دولت ویتنام در مورد محدود کردن محتوایی قرار گرفته است.

سخنگوی فیس بوک از طریق ایمیل به CNET گفت: “ما همیشه در مواردی مانند گفتار و بیان ، از جمله در ویتنام ، چهره به چهره دولت ها را نمی بینیم ، اما ما برای محافظت از این حق در سراسر جهان سخت تلاش می کنیم.” “ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا خدمات ما همچنان در دسترس باقی بماند تا مردم بتوانند به بیان خود ادامه دهند.”

گوگل و دولت ویتنام بلافاصله به درخواست نظر پاسخ ندادند.

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر