نکته: شایان ذکر است سوختن واشر سرسیلندر در یک لحظه و یک دقیقه رخ نمیدهد بلکه اول آب رادیاتور داغ میشود و حرارت افزایش پیدا میکند و چند دقیقه بعد از رسیدن آمپر به خط قرمز صدمه دیدن واشر آغاز میشود. از دیگر علل سوختن واشر سرسیلندر میتوان به گرمای بیش از حد موتور، زدن جوش کاذب در رادیاتور، وجود آب در سرپیستونها، مخلوط شدن آب و روغن، دیر روشن شدن موتور، بد کار کردن موتور، خروج بخار آب از اگزوز و تغییر رنگ روغن موتور به صورت شیری رنگ خواهد بود که مسلما این موارد کم شدن قدرت و کشش موتور را به همراه سرسیلند خراب دارند. اغلب افراد در این شرایط با ریختن آب روی موتور خودرویشان سعی دارند تا به خنک کردن موتور خودرو سرعت بخشند ولی باید گفت این اقدام کاملا اشتباه است زیرا خنک کردن سریع موتور خودرو موجب انقباض سریع آن میشود و به اصطلاح موتور گیرپاژ میکند.

سرسیلندر خورجینی آب بندی واشر سرسیلندر بسیار حائز اهمیت می باشد؛ زیرا هر گونه نشتی گاز در دقت کار موتور موثر بوده و سبب کاهش قدرت و راندمان موتور می گردد. گفتنی است آب بندی واشر سرسیلندر امری حائز اهمیت است چراکه هر گونه نشتی گاز در عملکرد موتور تاثیر گذار بوده و میتواند موجب کاهش قدرت و راندمان موتور قیمت سرسیلندر 206 تیپ 2 شود. عصراسلام: در حقیقت این واشر از فرار گاز از محفظه احتراق، نشت آب از کانالهای آب و نشت روغن از کانالهای روغن جلوگیری میکند که این از اهمیت بالایی برخوردار است چراکه هر گونه نشتی در عملکرد موتور تاثیر گذار بوده و میتواند موجب کاهش قدرت و راندمان موتور سرسیلندر جک j5 شود. در حقیقت این اقدام موجب چسبیدن قطعات میشود و در نتیجه با حرکت پیستونها در داخل سیلندر، خراشهایی روی سیلندر و دیوار آن به وجود میآید و مشکل بعدی اینکه سرد و گرم کردن شدید پیستون میتواند موجب ایجاد ترک و شکاف نیز شود. شایان ذکر است سوختن واشر سرسیلندر به دفورمه شدن واشر گفته میشود که در حقیقت از فرم خارج شدن این قطعه موجب از بین رفتن آب بندی بین سیستمهای مختلف موتور خواهد شد. این مزیت در مقایسه با خودرویی همچون پژو 405 که به دلیل مشکل واشر سرسیلندر شناخته شده است، موجب میشود این خودرو گزینهای قابلاعتماد برای مصارف طولانیمدت باشد.

مزدا ۳۲۳ به دلیل طراحی و استایل خاصی که دارد بسیار مناسب دستکاری و تیونینگ است و از این راه میتواند برای جوانان خیلی جذاب باشد. لوازم یدکی و تعمیرکاران این خودرو به وفور در کشورمان یافت میشود که ترس از مسافرت رفتن و آفرودهای راه دور را با آن از بین میبرد. افراد و شرکتهای مشغول به خرید و فروش ضایعات چدنی به صورت تسویه نقدی، ارسال به سراسر کشور و بدون تعطیلی کار میکنند و باز هم در این میان افراد سودجوی زیادی دیده میشود که باید بسیار سرسیلندر ویتارا دقت کرد. پیشرانه های 6 سیلندر خورجینی دارای ابعاد جمع و جورتری نسبت به نوع خطی آن هستند و به دلیل داشتن زاویه 60 درجه نسبت به هم در اتاق موتور راحتتر قرار می گیرند. حال برای آنکه آب عبوری از مجراها هنگام عبور از بین سرسیلندر و بلوکه به دلیل افزایش دمای آن تغییر مسیر نداده و به بخشهایی چون درون سیلندرها و محفظه روغن وارد نشود، مجبور به آببندی کامل قطعات سوار شده پیشرانه روی هم هستیم.

سوختن واشر سرسیلندر، در صورت عدم تعویض به موقع و تعمیر آن، در نهایت موجب از کار افتادن پیشرانه خواهد شد. یکی از دلایلی که موجب احتراق واشر سرسیلندر میشود این است که آب رادیاتور کاهش یافته است به طوری که این کار باعث نیروی زیادی به موتور و واتر پمپ می شود در این صورت فرد باید جهت تعویض قیمت واشر سرسیلندر را بالاتر پرداخت سرسیلندر بنز 911 کند. بهترین قیمت آسیاب خرید اینترنتی جدیدترین آسیاب با بهترین قیمت. به این ترتیب زاویه دور سر آن نسبت به بوش مرکز و طول هر سمت بسته به فاصله میل بادامک با سوپاپ ها و طول ساق سوپاپ تغییر میکند. همچنین برای کاهش هزینه های ماشینکاری، ریخته گری ها بسیار دقیق انجام شده بود. محل قرار گیری بوش گلویی در قسمت گلویی سر سیلندر میباشد و علت استفاده از این قطعه جلوگیری از سایش سرسیلندر در هنگام حرکت رفت و برگشت شفت و همچنین هم محور کردن شفت متصل به پیستون با لوله و سر سیلندر میباشد در بیشتر مواقع جنس بوش گلویی را فسفر برنز در نظر میگیرند . در محلی که به هم میرسند اگر کوچکترین تداخلی ایجاد شود و آب و روغن باهم مخلوط شود به موتور آسیب جدی وارد میشود.

سرسیلندر هوندا ۲۰۰اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد سرسیلندر هوو لطفا از سایت ما دیدن کنید.

ایندکسر