[ad_1]

فرهنگ معما

رمز Enigma پیدا شده در دریای بالتیک توسط غواصان به یک دفتر باستان شناسی آلمان تحویل داده شد.

آکسل هیمکن / گتی ایماژ

پس از 75 سال در زیر امواج دریای بالتیک ، به نظر می رسد یک لازانیا زنگ زده یا یک ماشین سرخ شده است. یک دستگاه نادر رمزنگاری Enigma که توسط نازی ها در طول جنگ جهانی دوم استفاده می شد توسط غواصان آلمانی در جستجوی تورهای ماهیگیری دور ریخته شده از آب خانه خود بازیابی شد. این اثر به موزه باستان شناسی Schloss Gottorf در آلمان اهدا شد.

او به رویترز گفت ، باستان شناس زیر آب ، فلوریان هوبر در ابتدا فکر می کرد که این گروه ماشین تحریر را پیدا کرده اند. اعتقاد بر این است که خدمه 50 زیردریایی آلمان در ماه مه 1945 ، کمی قبل از تسلیم کشور ، کشتی های آنها را خرد کرده و دستگاه های انیگما را نابود کردند.

هوبر به رویترز گفت: “ما گمان می كنیم كه Enigma ما در این رویداد بیش از حد پیش رفته است.”

همانطور که در فیلم CNET در بالا نشان داده شده است ، ارتش آلمان از دستگاه های Enigma برای رمزگذاری ارتباطات استفاده می کرد. ورود به دستگاه یک حرف جایگزین را روشن می کند ، سپس در جای خود در پیام رمزگذاری شده استفاده می شود. 26 تنظیم وجود دارد که تعیین می کند هنگام استفاده از دستگاه ، کدام حرف روشن شود. داشبورد با تعویض حروف با هر حرفی که اپراتور انتخاب می کند ، امنیت بیشتری را ایجاد می کند.

غواصان به نمایندگی از گروه حفاظت از صندوق جهانی طبیعت یا WWF (معروف به صندوق جهانی حیات وحش در ایالات متحده و کانادا) برای بازیابی شبکه های ماهیگیری رها شده که تهدیدی برای زندگی دریایی است ، کار کردند. WWF و موزه بلافاصله به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

بیشتر بخوانید: معما – چرا مبارزه برای شکستن رمزگذاری نازی ها هنوز مهم است

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر