[ad_1]

gettyimages-173944094

مالیات دیجیتال فرانسه متمرکز بر شرکت های فناوری است.

رامبرگ / گتی

رویترز روز چهارشنبه گزارش داد ، فرانسه در نظر دارد مالیات دیجیتال جدید خود را از ماه دسامبر از شرکت های بزرگ فناوری جمع آوری کند و وزارت دارایی این کشور اعلامیه هایی را برای شرکت های متضرر ارسال کرده است تا آنها را به آنها اعلام کند.

این مالیات 3 درصدی برای شرکتهای با درآمد سالانه بیش از 25 میلیون یورو (28 میلیون دلار) در فرانسه و 750 میلیون یورو (832 میلیون دلار) در سراسر جهان اعمال می شود. رژیم جدید مالیاتی سال گذشته معرفی شد ، اما فرانسه پس از خشم دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، جمع آوری پول از شرکت های فناوری را به تأخیر انداخت.

ترامپ از آن به عنوان حمله مستقیم به موفقیت غول های فناوری آمریکایی تعبیر می کند. وی با وضع تعرفه بر کالاهای فرانسوی از جمله شامپاین و کیف های دستی وارد شده به ایالات متحده تهدید به انتقام کرد.

در اوایل سال جاری ، فرانسه با ترامپ برای آتش بس موقت مذاکره کرد بالاتر از مالیات برای جلوگیری از جنگ تعرفه ای. تصور می شد که قوانین مالیاتی فرانسه می تواند با بازنویسی قوانین بین المللی مالیاتی توسط سازمان همکاری اقتصادی و توسعه جایگزین شود. اما این قوانین جدید مالیاتی اکنون به سال آینده موکول شده است و فرانسه تمایلی به تعویق انداختن مالیات های پیشرفته برای مدت نامحدود ندارد.

فرانسه همیشه برنامه ریزی کرده است که جمع آوری مالیات را از ماه دسامبر آغاز کند و لایحه بودجه سال 2021 این کشور نشان می دهد که این کشور انتظار دارد امسال 400 میلیون یورو از این مالیات جمع شود. وزارت دارایی همچنان قصد دارد مالیات خود را پس از ایجاد چارچوب جدید مالیاتی بین المللی ، پس بگیرد.

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر