[ad_1]

LRO ناسا موفق شد Chang’e 5 را به عنوان مکان مناسب در سطح ماه مشاهده کند.

دانشگاه ایالتی ناسا / GSFC / آریزونا

نگاهی تیز به طول می کشد تا از مدار به پایین نگاه کنیم و یک ناو کوچک را در سطح ماه ببینیم ، اما مدارگرد شناسایی قمری ناسا آن را بیرون آورد.

تیم دوربین LRO دانشگاه ایالتی آریزونا نمایی چشمگیر از سوف چانگ 5 چینی را منتشر کرد ، جایی که در منطقه ای به نام Oceanus Procellarum واقع شده است. مدارگرد این تصویر را در تاریخ 2 دسامبر شلیک کرد و ASU جمعه گذشته آن را منتشر کرد.

Chang’e 5 به عنوان مکانی برای روشنایی در برابر سطح تاریک ماه به نظر می رسد.

فرود در منطقه ای با سابقه فعالیت آتشفشانی تحت تأثیر قرار می گیرد. مارک رابینسون ، عضو تیم LRO ، در بیانیه ای نوشت: “مانند بازالت های پرآب روی زمین ، این رسوب نتیجه ریختن گسترده گدازه بازالت بسیار مایع است. در مورد ماه ، این فوران عظیم حدود یک و دو میلیارد سال پیش رخ داده است.” جمعه.

طرف فرود فقط پشت سر او نشسته نبود اوایل این ماه با خیال راحت وارد شد. دستگاه برخی از سنگهای ماه و گرد و غبار را جمع می کند و آنها را برای بازگشت به زمین به فضا پرتاب کنید. اگر همه چیز خوب پیش برود ، نمونه ها در اواسط ماه دسامبر در دست دانشمندان خواهد بود.

LRO سابقه لکه بینی سفینه های فضایی روی ماه را دارد. او مستند می کند سایت 2019 برای سقوط ماموریت Beresheet of Israel و متوجه هواپیمای چینی Chang’e 4 شد در آن طرف ماه. این آخرین تصویر شاهدی دیگر بر توانایی چشمگیر سفینه فضایی در برنده شدن نسخه مخفی کاری ماه است.

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر