[ad_1]

تغییر 5

انیمیشن کاوشگر Chang’e 5 که موتورهای خود را برای ورود به مدار ماه راه اندازی می کند.

پروژه اکتشاف قمری چین

چین ساکت است هفته گذشته فضاپیمای Chang’e 5 خود را به ماه فرستاد. این کاوشگر اکنون وارد مدار ماه شده است و در حال آماده شدن برای لمس سطح ماه در روزهای آینده است.

طبق پروژه اکتشافات قمری چین ، تقریباً ساعت 4:48 بامداد روز شنبه ، فضاپیما موتور اصلی خود را به مدت 17 دقیقه سوزاند تا سرعت آن به اندازه کافی کند شود تا بتواند توسط گرانش ماه گرفتار شود. ساعت 12:40 بامداد روز یکشنبه ، طرف فرود و وسیله نقلیه صعودی آن از ماژول خود جدا شده و به دور ماه حرکت می کنند.

هنگامی که خودروی فرود به طور مستقل سعی در رسیدن به سطح ماه دارد ، ماژول در حدود 125 مایل بالاتر از سطح ماه ادامه خواهد یافت. قبل از فرود در 10 مایلی اجرا خواهد شد.

برنامه اکتشافات قمری چین جزئیات رسمی در مورد زمان برنامه ریزی برای فرود را منتشر نکرده است ، اما ناظران فضایی چینی پیش بینی می کنند این زمان طی 48 تا 72 ساعت آینده باشد.

Chang’e 5 پس از لمس ، باید قبل از صعود دوباره به مدار و انتقال طعمه های خود به مدار ، حدود 4.5 کیلوگرم خاک ماه را از مونس رومکر ، یک منطقه آتشفشانی به شکل جوش صورت ماه جمع کند. نمونه های ماه آخرین بار توسط فضاپیمای شوروی در سال 1976 پس داده شد.[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر