[ad_1]

facebook-logo-phone-american-flag-3015

فیس بوک هنوز با اطلاعات نادرست سیاسی پس از روز انتخابات دست و پنجه نرم می کند.

آنجلا لنگ / CNET

فیس بوک از برچسب هایی برای هشدار به مصرف کنندگان درمورد انتشاراتی که حاوی اطلاعات نادرست است استفاده می کند ، اما یک گروه فعال جهانی می گوید که ادعاهای نادرست قبل از دور دوم انتخابات جورجیا همچنان از بین می رود ، که تصمیم می گیرد کدام حزب سنای ایالات متحده را کنترل کند.

آوااز ، یک گروه فعال جهانی ، روز جمعه گفت که 204 پست فیس بوک را به زبان انگلیسی و اسپانیایی بررسی کرده است که حاوی 12 ادعای دروغ مربوط به انتخابات گرجستان بود و با بررسی واقعیت برطرف شد. از 20 نوامبر ، حدود 60٪ از این نشریات برچسبی برای هشدار به کاربران ندارند که نشریه حاوی اطلاعات نادرستی است. برخی از پست ها به هیچ وجه برچسب گذاری نشده بودند ، در حالی که برخی دیگر دارای برچسب دیگری بودند که کاربران فیس بوک را به یک مرکز اطلاعات آنلاین انتخابات هدایت می کرد.

تجزیه و تحلیل این س questionsال را به وجود می آورد که آیا تلاش های فیس بوک برای مبارزه با اطلاعات نادرست موثر هستند این شرکت به ترکیبی از مرورگرهای انسانی و فناوری های تعدیل محتوای آنلاین متکی است. پست های سیاستمداران معمولاً از بررسی واقعیت معاف هستند.

در تجزیه و تحلیل ، آواز پست های یکسانی را در فیس بوک با اطلاعات نادرست در مورد انتخابات نشان می دهد که توسط شبکه اجتماعی به طور متفاوتی اداره می شود. یک نشریه به دروغ اظهار داشت که 132000 برگه رای در شهرستان فولتون ، جورجیا “احتمالاً غیر واجد شرایط” شناخته شده اند ، ادعایی که با حقایق تأییدیه ابطال شد. این گروه گفت که این نمونه ها ناسازگاری در برچسب گذاری شده توسط فیس بوک را نشان می دهد اطلاعات نادرست انتخابات

آواز دریافت ، حتی پست های دارای برچسب واقعیت نیز هنوز در بین صدها هزار کاربر فیس بوک توزیع می شوند. این گروه گفت که 82 نشریه دارای برچسب واقعی 361 هزار و 262 تعامل داشته اند. آواز اصرار دارد که این شرکت اطلاعات نادرست را به درستی علامت گذاری کرده و پست هایی را از صفحات و گروه هایی که به طور مکرر اطلاعات نادرست را در خبرهای مردم به اشتراک می گذارند ، نشان دهد.

این فشار افزایش یافته پیش از انتخابات دور دوم انتخابات ژانویه در 5 ژانویه است. دور دوم زمانی برگزار می شود که نامزدی اکثریت آرا را کسب نکرده باشد. رای گیری زودهنگام قرار است در 14 دسامبر آغاز شود.

این مدیر گفت: “رای دهندگان گرجستان تنها چند هفته با تعیین سنای ایالات متحده – و جهت این كشور فاصله دارند – و خبرهای آنها مملو از اطلاعات غلط است كه می تواند اعتماد به روند انتخابات را بیش از پیش تضعیف كرده و مشاركت مردم را خفه كند.” مبارزات آواز فادی قرآن در بیانیه ای.

فیس بوک گفت این شرکت در حال بررسی یافته های گزارش است و برچسب بررسی واقعیت را برای برخی از نشریات شناسایی شده توسط آواز اعمال کرده است. این شرکت گفت که از هوش مصنوعی برای شناسایی اطلاعات غلط تکراری استفاده می کند.

“ما هدف آواز را از مهار اطلاعات نادرست مشترک می دانیم. ما تنها شرکتی هستیم که با بیش از 80 سازمان بررسی واقعیت شریک هستیم و از AI برای مقیاس بررسی واقعیت در میلیون ها پست تکراری استفاده می کنیم و برای بهبود توانایی عمل به چنین واقعیت هایی تلاش می کنیم. سخنگوی فیس بوک در بیانیه ای گفت: “هیچ برنامه بازی مانند برنامه ما وجود ندارد و ما به طور مداوم در تلاش هستیم که آن را بهبود بخشیم.”

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir