[ad_1]

facebook-logo-phone-laptop-3020

آنجلا لنگ / CNET

روز پنجشنبه فیس بوک با شکایت دولت ترامپ مورد ضرب و شتم قرار گرفت ، بر اساس آن غول رسانه های اجتماعی ترجیح می دهد کارگران مهاجر دارای ویزای کار موقت را نسبت به کارگران آمریکایی برای مشاغل پردرآمد استخدام کند.

طبق دادخواست ارائه شده توسط وزارت دادگستری ، فیس بوک از حداقل ژانویه 2018 تا حداقل سپتامبر 2019 بیش از 2،600 موقعیت را برای دارندگان موقت ویزا به طور غیرقانونی اختصاص داده است زیرا این شرکت درخواست حمایت مالی از کارگران دائمی خود را کرده است. وزارت دفاع گفت: این مشاغل دارای متوسط ​​حقوق حدود 156000 دلار بودند.

این پرونده بر افزایش کنترل دولت ترامپ بر ویزای کار موقت ، معروف به ویزای H-1B ، که توسط شرکت های فناوری برای استخدام کارگران مهاجر بسیار ماهر استفاده می شود ، برجسته است. فیس بوک همچنین با فشار بیشتری از جانب قانونگذاران و نهادهای نظارتی روبرو شده است ، زیرا آنها شرکت ها را به انجام اقدامات تجاری ضد رقابت و عدم مبارزه با اطلاعات غلط متهم کرده اند.

اریک درایبند ، دادستان کل دادگستری از بخش حقوق مدنی DOJ ، گفت: “پیام ما به همه کارفرمایان – از جمله کسانی که در بخش فناوری هستند – روشن است: شما نمی توانید به طور غیرقانونی استخدام ، در نظر گرفتن یا استخدام دارندگان موقت ویزا را نسبت به کارگران آمریکایی ترجیح دهید.” . در یک بیانیه.

فیس بوک در بیانیه ای این ادعاها را رد کرد.

سخنگوی فیس بوک گفت: “فیس بوک در بررسی این موضوع با DOJ همکاری می کند ، و اگرچه ما ادعاهای شکایت را مورد اختلاف قرار می دهیم ، اما نمی توانیم در مورد دادخواست های در حال رسیدگی توضیح بیشتری بدهیم.”

در شکایت 17 صفحه ای ، DOJ ادعا می کند که فیس بوک یک فرایند استخدام برای هزاران شغل ایجاد کرده است ، که کارگران آمریکایی را از درخواست باز دارد. طبق این دادخواست ، این شبکه اجتماعی در وب سایت خود مشاغلی را که ادعا شده مختص کارگران مهاجر بوده است ، تبلیغ نکرده است ، درخواست کار از طریق پست را درخواست نکرده و کارگران آمریکایی را برای این پست ها در نظر نگرفته است.

DOJ گفت که نزدیک به دو سال است که در مورد فیس بوک تحقیق کرده است. در این دادخواست ، که فیس بوک را به نقض قانون مهاجرت فدرال متهم کرده است ، قاضی موظف است به این شرکت دستور دهد تا کارگران آمریکایی را که به اتهام تبعیض از کار محروم شده اند ، بازگرداند ، ادعاهای غیرقانونی استخدام را متوقف کند و مجازات های مدنی را بپردازد. .

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر