[ad_1]

این تصویر ESA / NASA SOHO را با هدف مطالعه نشان می دهد.

ناسا

کاری را که انجام می دهید واگرد کنید. یک نوشیدنی گرم بخورید ، پاهای خود را بلند کنید و بازی را بر روی چشم ناسا ، چشم خیره کننده خورشید غم انگیز ما و آنچه در چند دهه گذشته انجام داده است فشار دهید.

2 دسامبر 25 امین سالگرد رصدخانه خورشیدی و هلیوسفر (SOHO) است ، پروژه مشترک ناسا و آژانس فضایی اروپا. برای جشن ، آژانس ها ویدیویی دراماتیک و تقریباً 50 دقیقه ای منتشر کردند که نشان می دهد خورشید از سال 1998 تا 2020 از مواد خورشیدی ساطع می کند.

فضاپیمای SOHO دائماً به خورشید خیره شده و هر هوی و هوس خود را ثبت می کند. این دیدنی و جذاب است.

ESA روز چهارشنبه در بیانیه ای گفت: “آنچه با خورشید روشن می شود و سالها می چرخند و ستاره های پس زمینه می چرخند این است که جریان مواد ثابت و منفجر شده از همه جهات – باد خورشیدی چقدر ثابت است.” “این باد مداوم فقط با انفجارهای عظیم قطع می شود که با سرعت زیادی کمانهایی از مواد را پرتاب می کند و منظومه شمسی را با مواد یونیزه و تابش خورشید پر می کند.”

SOHO دارای تلسکوپ های خاصی (کروناگراف) است که چهره خورشید را مسدود کرده و مناظر بیرون انداختن توده های تاج را ضبط می کند. CME هستند انفجار وحشی ذرات خورشیدی که می تواند بر فضاپیماها ، فضانوردان تأثیر بگذارد و حتی شبکه های قدرت زمین را مختل کند.

ناسا از تصاویر کروناگرافی برای فیلم سالگرد استفاده می کند. انفجارهای تصادفی ناشی از سر و صدای شدید سفید ، زمان بمباران ذرات خورشیدی SOHO را نشان می دهد. لکه های روشن با سرعت سریع و دارای خطوط تابش شده از کنار ، سیارات فتو بمب گذاری هستند.

عمر طولانی SOHO داده های خورشیدی زیادی را برای تحقیق در اختیار محققان قرار داده است. جک ایرلند از ناسا گفت: “25 سال باید فقط آغاز باشد.” “از نظر علمی ، ما باید به جلو حرکت کنیم. ما نمی توانیم چشم خود را از خورشید بگیریم.”

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر