[ad_1]

نیش نیمه شب با ورود به آب به مدت 81 سال دانشمندان را متعجب کرد.

اهداف / برت تیلور

دانشمندان در مورد زندگی مخفی – و به طور شگفت آور طولانی – ماهی صخره های گرمسیری بیشتر می آموزند. یک مرد نیمه شب 81 ساله که در سواحل استرالیای غربی پیدا شد ، کتاب ها را با سوابق دوباره نوشت.

برت تیلور ، زیست شناس ماهی در انستیتوی علوم دریایی استرالیا (AIMS) روز سه شنبه در بیانیه ای گفت: “تاکنون قدیمی ترین ماهی که در آبهای کم عمق و استوایی پیدا کرده ایم حدود 60 سال سن داشته اند.” “ما در اینجا دو گونه مختلف را شناسایی کرده ایم که هشت پا می شوند و احتمالاً پیرتر هستند.”

تیلور در حال مطالعه بر روی ماهیان با عمر طولانی است که در ماه جاری در مجله Coral Reefs منتشر شده است. این کاغذ باس قرمز ، نیمه شب و سیاه و سفید را پوشش می داد. محققان 11 ماهی را یافتند که بیش از شش دهه عمر داشتند. یک باس قرمز 79 ساله در همان منطقه ضبط کننده پیدا شد.

تعیین سن ماهی بسیار شبیه محاسبه سن یک درخت است. استخوان های گوش ماهی (اوتولیت) دارای نوارهای رشد است که به دانشمندان امکان می دهد در سن مناسب شماره گیری کنند. خبر بد این است که این روش نیاز به از بین بردن ماهی دارد. حداقل تیرانداز از خفا دوندگی خوبی داشت. تیلور گفت: “اینکه یک ماهی به مدت 80 سال در یک صخره مرجانی زندگی کند ، بسیار شگفت آور است.”

محققان امیدوارند که این مطالعه به تصمیم گیری در مورد مدیریت ماهی در هنگام تغییر آب و هوا کمک کند. تیلور گفت: “ما ماهی ها را در عرض های جغرافیایی مختلف – با دمای مختلف آب – مشاهده می کنیم تا بهتر بفهمیم که وقتی دما در همه جا گرم شود ، چگونه می توانند واکنش نشان دهند.”

دامدار نیمه شب به لیست کوتاهی از حیوانات دریایی منسوخ شده منجمد پیوست. آکواریوم Shedd در شیکاگو بیش از هشت دهه قبل از مرگ در سال 2017 میزبان ریه های پدربزرگ بود. پدربزرگ در آن زمان قدیمی ترین ماهی آکواریوم جهان بود. محققان از کشف کوسه چوبی 400 ساله در سال 2016

این به حیوانات خانگی ما ماهی قرمز چیزی برای تلاش می دهد.

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر