قسمت 6 ماندالوریان قسمت 6 آنچه را انتظار داشتیم به ما می دهد


چربی از کیسه بیرون آمد …

لوکاس فیلم

این یک رویای ساختگی نیست: ماندالوریان از لحظه اعلام اولین نمایش ، لحظه ای را صحبت کرده است که طرفداران صحبت می کنند.

پخش جریانی دیزنی پلاس اکنون ، فصل 2 قسمت 6 ، رسماً با عنوان فصل 14: فاجعه نامگذاری شده است. این عنوان شوم پیش فرض ایجاد می کند ، زیرا Mandalorian و Baby Yoda موفقیت بزرگی را ایجاد می کنند – فقط برای تغییر اوضاع. (اسپویلرهای ورودی …) و سرانجام با مردی روبرو می شویم که کل نمایش را الهام گرفته است ، زیرا شخصیت افسانه ای جنگ ستارگان بابا فت در عمل منفجر می شود.

این قسمت با ماندالوریانا و فرزند خوانده اش بیدا یودا آغاز می شود و لحظه ای کوچک اما احساسی را به اشتراک می گذارد. بعد از جلسه هفته گذشته با جدی آسوکا تانورضایت مندو از اتمام کار خود با غم و اندوه مجبور به کنار گذاشتن Baby Yoda کاهش می یابد. یک دقیقه پسر کوچک سبز هنگام مسافرت در یک بسته جت از شادی فریاد می کشد و لحظه دیگر با معبد جدی ارتباط برقرار می کند. اینها بچه هایی فوق العاده قدرتمند ، کهکشانی و حساس به نیرو هستند – آنها خیلی سریع رشد می کنند!

با رسیدن به “سنگ جادویی” آسوکا تانو ، کودک یودا شروع به مراقبه می کند ، و توسط یک میدان نیرو احاطه شده است (یا باید یک میدان نیرو باشد؟). اما همه چیز برای مدت طولانی مراقبه نمی ماند ، زیرا کشتی ای ظاهر می شود که برای طرفداران جنگ ستارگان آشنا خواهد بود – و لحظه ای که همه منتظر رسیدن آن هستیم.

یک قهرمان جدید کودک یودا ، معروف به کودک ، معروف به گروگو نیز ستاره بزرگ موفقیت ماندالوریان است. اما از همان لحظه اعلام این سریال در سال 2018 ، طرفداران می خواستند بدانند که آیا و چگونه این نمایش با ماندالوریایی که همه چیز را شروع کرده ارتباط برقرار می کند ، باب فت ، شکارچی فضل لاکونیک ، اولین بار در امپراطوری دیده شد ، در سال 1980 بازگشت. آقای فت چهار خط صحبت کرد و کمتر از هفت دقیقه روی صفحه بود ، اما قهرمان مرموز نقابدار هزار اسباب بازی را آزاد کرد. نقش او در “بازگشت جدی” گسترش یافت و ما داستان قبلی او را در یاد گرفتیم سه گانه جنگ های ستاره ای سه گانه – که اکنون یک قسمت کامل در قسمت 6 “ماندالوریان” است.

فت نه تنها زره پوش پدرش جانگو فت را به دست آورد ، بلکه توانست برخی از مهاجمان شاهنشاهی را نیز خرد کند. Stormtroopers زره پوش سفید به عنوان ارتش کلون ها آغاز شد ، ماکت های ناپسند دیگری جز خود جنگو نبود – تعجبی ندارد که Boba با عصبانیت لشکر Stormtroopers را با خشم سرد نشان داد.

ماندو ، فنک شاند و بابا فت گرد هم می آیند!

لوکاس فیلم

فت در فصل 2 قسمت 1 با بازی Temuera Morrison مشاهده شد. این دایره کامل نیز برای این بازیگر نیوزیلندی است: از نظر فنی ، این اولین بار است که موریسون در نقش Boba Fett ظاهر می شود – جدا از برخی صداپیشگی ها ، او در فیلم های پشت صحنه نقش جانگو را بازی می کند – و این نوعی ضدکلیمکس است که او فقط ظاهر می شود و شروع به صحبت می کند. هفته گذشته ، بعد از آسوکا تانو ، این اولین بار نیست که یک شخصیت عالی جنگ ستارگان با کمی ساخت و ساز وارد می شود. اما بعد می فهمید که ورود فت مقدمه ای است برای مکاشفه واقعی که ماندالوریان از بدو تأسیس بدنبال آن بوده است. در حقیقت ، ما دو بار با Boba Fett ملاقات می کنیم: یک بار به اندازه یک راهب جنگجو که آدمهای بد را با چکش عظیم بیرون می کشد ، و سپس دوباره به عنوان محبوب طرفدار زره پوش و نمادین جنگ ستارگان که می شناسیم و دوستش داریم.

اظهارات فت ، “یک مرد ساده که از طریق کهکشان راه می رود مانند پدر من قبل از من” ، در تاریخ خطوط کلاسیک حماسه جنگ ستارگان ثبت خواهد شد.

هرچه همه اینها دلپذیر است ، یک پیچ و تاب تاریک در راه است. جان فاورو ، فیلمنامه نویس و تهیه کننده ، وقتی عمیق ترین ترس ما درباره کودک یودا درک شد ، با یک دست می دهد و با دست دیگر می گیرد: گروگو در آغوش موف گیدئون نفرت انگیز گرفتار می شود.

به طور مناسب ، این قسمت ، که اساساً نبردی در کویر است ، توسط رابرت رودریگز ، مرد پشت دسپرادو و از غروب تا طلوع کارگردانی شد. اما کامل نیست: انهدام کشتی خونسرد ماندالوریان ، Razor Crest ، به همان اندازه که دردناک است ، بلافاصله صخره بزرگ هفته گذشته را لغو می کند. به محض اینکه موف گیدئون یک ردیاب را روی کشتی قرار می دهد ، فقط بعد از یک قسمت آن را منفجر می کند. مطمئناً ، این زیرشاخه هدف خود را تأمین کرده است ، زیرا دستکش های خود را روی گروگو گذاشته است ، اما تنش ماندو را که ناامیدانه تلاش می کند از دشمنی که می دانیم قابل لرزش نیست ، جلوگیری کند ، بینندگان را انکار می کند.

ارائه Dark Troopers نیز چیزی کاملاً مخالف است. پس از هدر رفتن Stormtroopers ، گیدئون این جنگجویان سیاه رنگ شوم را برای یافتن نیروهای تند و زننده خود به نبرد می اندازد. اما تمام آنچه انجام می دهند این است كه مستقیم به پایین پرواز می كنند ، Baby Yoda را می گیرند و آن را در سفینه خود رزرو می كنند. هرگونه غر زدن با جت پک یا موتورسوار می تواند این کار را انجام دهد. باز هم ، Cliffhanger شوم هفته گذشته ، با حضور Dark Troopers ، با اولین باور نکردنی آنها لغو شد. هنوز هم ، من حدس می زنم که نمایش باید حفظ شود چیزی دو قسمت آخر خود را به عنوان یک فینال در 18 دسامبر برگرداند.

قسمت 6 با یک یادداشت تاریک به پایان می رسد – به معنای واقعی کلمه – همانطور که موف گیدئون از راهروها عبور می کند ، شنل سیاه او و او دارکسابر کودک یودا را تهدید می کند. اما تهدید کاری که موف گیدئون انجام خواهد داد اینقدر نگران کننده نیست: ما همچنین می بینیم که گروگو از قدرت خود برای شکنجه طوفان های بدشانس بیشتر استفاده می کند. آسوکا تانو قبلاً در مورد خطرات گم شدن راه کودک غیرآموزش هشدار داده است ، به ویژه هنگامی که با مراقبی همراه باشد ، بیایید قبول کنیم ، یک راهزن خشن و مزدور است. هیچ کس نمی خواهد ببیند که Baby Yoda به Dark Side روی می آورد.

این هفته باید چیزی را که می خواستیم ببینیم تا زمانی که بابا فت عقب زد. بیایید ببینیم که اوج فصل 2 چگونه مورد توجه ستاره های ماندالوریایی ، قدیمی و جدید قرار می گیرد.

خلاصه ای از همه تخم های عید پاک ماندالوریا و ارجاعات مهم به تداوم جنگ ستارگان را مشاهده کنید:


منبع: shargh-khabar.ir

حتما بخوانید:
فروش کیندل جمعه سیاه 2020: کیندل با قیمت 60 دلار ، کیندل اوآسیس با 175 دلار به زودی باز می گردد