[ad_1]

تقلب در رأی دهندگان

گتی ایماژ

انتخابات جو بایدن دو هفته پیش فراخوانده شد، نامزد دموکرات ها. اما تمام وقت خود را در فیس بوک ، توییتر یا یوتیوب بگذرانید و ممکن است فکر کنید که رای گیری ادامه دارد.

رسانه های اجتماعی پر از ادعاهای دروغین است – بسیاری از آنها توسط رئیس جمهور دونالد ترامپ تقویت شده است – که تقلب در رای دهندگان در حال افزایش است ، ابر رایانه در حال تغییر آرا است و هزاران زامبی در حال رای دادن هستند. هیچ یک از اینها از راه دور درست نیست. آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت ها که توسط دولت ترامپ برای دفاع از انتخابات تاسیس شد ، این رأی را “امن ترین رای در تاریخ آمریکا” خواند. مقامات انتخابات در سراسر کشور این ارزیابی را تکرار کردند. (ترامپ کریستوفر کربس ، مدیر CISA را برکنار کرد تا شایعات تقلب در انتخابات را رد کند).

مزخرفات آنلاین یک بازی بزرگ خسته کننده برای شرکت های رسانه های اجتماعی ایجاد کرده است که پست های مشکل دار را با برچسب هایی ادعا می کنند که ادعاهای کلاهبرداری مورد مناقشه است و تقلب در رای دهندگان نادر است و این شامل پیوند به صفحه یکپارچگی CISA است. از انتخابات

در اینجا برخی از عجیب ترین داستان هایی است که به صورت آنلاین حرکت می کنند. و فقط باید روشن شود: همه آنها جعلی هستند.

آرا in در میشیگان تغییر یافت

صورتحساب: در جریان شمارش آرا Mich در میشیگان ، برتری ترامپ به طرز مشکوکی به پیروزی های بایدن در برخی از کشورها تبدیل شد.

حقایق: ترامپ بایدن را در شب انتخابات و بخشی از صبح روز بعد رهبری می کند. سپس صدای بایدن بلند می شود. بسیاری از رای دهندگان جمهوری خواه به توصیه ترامپ در نظرسنجی ها رای دادند ، بنابراین آرا their آنها به سرعت شمرده شد. اما قانون میشیگان اجازه مزیت در شمارش برگه های رای را که به تعداد رکورد – و به شدت توسط دموکرات ها استفاده می شد – نمی گذاشت زیرا کووید -19. بنابراین شمارش آرا زمان برد و با شمارش این آرا these ، مواضع نامزدها تغییر کرد.

هنوز هم نوسانات صداها به محض مشاهده شدن باعث انبوهی از نظریه های توطئه شد. صبح روز 4 نوامبر ، یک دانشجوی محافظه کار تصویری از یک نقشه انتخاباتی را در توییتر منتشر کرد که نشان می دهد بایدن در هنگام شمارش یک شبانه روز تقریباً 138000 رأی را به دست می آورد ، در حالی که ترامپ هیچ رأیی دریافت نکرد. قد و قامت بزرگ بایدن و بدون هیچ رای اضافی به ترامپ در توییتر برای بسیاری عجیب به نظر می رسید و این توئیت منتشر شد ترامپ بازتوییت مجدد چند ساعت بعد.

منبع تصویر بعداً ، Desk Desk HQ توییت که با نتایج در یک شهرستان خطایی رخ داده است. بنگاه تجزیه و تحلیل انتخابات اندکی پس از تعدیل تعداد مقامات دولت میشیگان ، نتایج خود را به روز کرد. در نهایت توییت اصلی این دانشجوی محافظه کار حذف شد.

دستگاه های رای گیری Dominion آرا deleted را حذف کردند

صورتحساب: یک شبکه اخبار آمریكا ، یك نشریه جناح راست ، گزارش داد كه 2.7 میلیون رأی به ترامپ توسط Dominion Voting Systems ، سازنده دستگاه های رأی گیری مورد استفاده در برخی از ایالت ها ، حذف شد. ترامپ عجله کرد داستان را به اشتراک بگذارید در توییتر ، که آن را جنجالی توصیف کرد.

حقایق: OANN گزارش تجزیه و تحلیل خود را به Edison Research ، یک شرکت خارج از نظرسنجی ارائه می دهد که داده های انتخابات را به تعدادی از آژانس های خبری ارائه می دهد. اما Dominion یک سری بررسی واقعیت را صادر کرد ، یکی از آنها به نقل از رئیس جمهور ادیسون گفت که “ادیسون تحقیق چنین گزارشی ایجاد نکرده است و ما از هیچ تقلب در رای دهندگان آگاهی نداریم.”

دومینیون افزود که نتایج آرا 100٪ قابل تأیید است.

ناظران نظرسنجی نمی توانند شمارش آرا را به درستی مشاهده کنند

صورتحساب: در پنسیلوانیا ، مشاهده کنندگان نظرسنجی از نظارت موثر بر سرشماری جلوگیری کردند.

حقایق: مبارزات انتخاباتی ترامپ پرونده های قضایی زیادی را در پنسیلوانیا تشکیل داده و ادعا می کند که ناظران نظرسنجی ها که نمایندگان احزاب آنها هستند و از طرف جامعه مجاز هستند برای مشاهده شمارش آرا بسیار دور هستند.

به دلیل COVID ، ناظران نظرسنجی 20 فوت از افراد سرشماری منتقل شدند. اما تلویزیون های صفحه تخت بزرگ که برای ناظران نظر سنجی طراحی شده ، شمارش آرا را نشان می داد. پس از پیروزی مسابقه با ترامپ ، ناظران نظرسنجی شش فوت دورتر شدند. با این حال ، برخی از طرفداران ترامپ می گویند به ناظران دسترسی کافی داده نشده است.

یک پستچی گفت که سفارشاتی برای بولتن های دوستیابی گذشته نگر وجود دارد

صورتحساب: یک مقام USPS در پنسیلوانیا می گوید که از مدیر پست در دفتر پست خود شنیده است که کارگران را وادار می کند برگه های برگه را دوباره از طریق پست ارسال کنند تا به نظر برسد که در روز انتخابات دریافت شده اند.

حقایق: پروژه Veritas، یک گروه فعال محافظه کار ، مصاحبه ای را با ریچارد هاپکینز ، حامل نامه در اری ، پنسیلوانیا منتشر کرد ، وی گفت که او از مدیر پست شنیده است که به رئیس زندان دستور می دهد برگه های رای گیری را پس بفرستد. رابرت وایزنباخ مدیر نامه در 8 نوامبر گفت که این ادعاها “100٪ نادرست” است. محققان فدرال چند روز بعد با هاپکینز صحبت کردند و او داستان خود را کنار گذاشت.

نتایج انتخابات با قانون بنفورد مطابقت ندارد

صورتحساب: صداهای عمومی بایدن از قانون بنفورد پیروی نمی کنند ، نظریه ای ریاضی از توزیع اعداد. در این بیانیه آمده است که ترامپ صداهای مشترکی دارد.

حقایق: قانون بنفورد می گوید شما به احتمال زیاد خواهید دید که چهره های برجسته در مجموعه داده های بزرگ با تعداد کمی مانند 1 یا 2 شروع می شوند. این قانون در حسابداری دادگاه برای کمک به شناسایی کلاهبرداری احتمالی استفاده می شود.

چند روز پس از انتخابات شایعاتی مبنی بر عدم مطابقت نتایج بایدن با قانون بنفورد منتشر شد. شروع به گسترش آنلاین کرد. آنها به سرعت از بین رفتند دکتر جن گلبک، یک استاد علوم کامپیوتر در دانشگاه مریلند ، که خاطر نشان کرد که اعداد استفاده شده در عبارت غلط ناقص است. شماره نیز دریافت نشده است.

افراد مرده رأی دادند

صورتحساب: افرادی که سالها درگذشته اند در میشیگان به بایدن رأی دادند.

حقایق: روزهای پس از انتخابات ، پست های شبکه های اجتماعی شروع به گردش اینكه 14000 مرده میشیگاندر به بایدن رأی داده اند. اگرچه در لیست رأی دهندگان غالباً اسامی شهروندان مرده وجود دارد – در سن زیر 6 سال نمی توانید اشتراک خود را برای رأی دادن لغو کنید – هیچ مدرکی مبنی بر استفاده از چنین اسامی برای رأی دادن وجود ندارد.

ابر رایانه تغییر صدا داد

صورتحساب: برای تغییر آرا on در روز انتخابات از ابررایانه توسعه یافته CIA به نام Hammer و برنامه ای به نام Scorecard استفاده شد.

حقایق: افسر اطلاعاتی سابق ، دنیس مونتگومری ادعا می کند که یک سیستم نظارت خارجی به نام Hammer و برنامه ای به نام Scorecard ایجاد کرده است که می تواند به ماشین های انتخابات نفوذ کند. وی همچنین ادعا می کند که این فناوری توسط دولت اوباما برای تغییر انتخابات در کشورهای خارجی استفاده شده است. اما کربس ، مدیر سابق CISA ، در توییت خود نوشت که چکش و کارت امتیاز “این یک چیز واقعی نیست. “

ادعاها مبنی بر اینکه این سیستم نتایج انتخابات را تغییر داده است چند روز پس از انتخابات به صورت آنلاین منتشر شد و توسط سیدنی پاول ، عضو تیم حقوقی ترامپ پشتیبانی شد. او به Newsmax ، یک رسانه راستگرای راست گفت که می توان از Hammer و Scorecard برای برگرداندن انتخابات به نفع بایدن استفاده کرد.

گروهی از کارشناسان امنیت انتخابات نیز نامه ای نوشتند که هیچ مدرک معتبری از تقلب رایانه ای در انتخابات سال 2020 وجود ندارد.[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر