تا ثیر بوتاکس بر پیشانی با افتادگی قسمت میانی ابرو و بالا بردن دم ابرو همراه است که در مواردی باعث نزدیک شدن فاصله ابرو وچشم دز خط فیلم لیفت شقیقه با کش وسط میشود. در افراد دچار افتادگی ابرو که دارای پیشانی بلند و بیشتر از ۶ سانتیمتر هستند، امروزه بهترین روش لیفت ابرو میباشد. ناحیه بیرونی چشم را محکم می کند ، افتادگی پلک خارجی و خط خنده را می کاهد و سبب بالارفتن دم ابروها و کشیده شدن گوشه خارجی چشم ها می شود. به طور خلاصه ، عمل جراحی انجام شده برای ایجاد شقیقه های جوان تر ، کشیده تر و محکم تر ؛ جراحی ليفت شقيقه نامیده می شود.

این امر باعث اعمال فشار بر روی نواحی خارجی ابروها و چشم ها می شود و آن ها را به سمت پایین کشیده و مشکلاتی را در شکل آن ها ایجاد می نماید. همانطور که قبلا ذکر شد ، برخی فاکتورها از قبیل سن ؛ بر روی زوال ناحیه شقیقه اثر می گذارد. برش پوستی در خط رویش مو و ترمیم ان اگر توسط جراح پلاستیک ماهر و اگاه به اصول ترمیم زخم انجام شود بعد از ۶ ماه ناپدید شده و به سختی دیده خواهد شد. با بالا رفتن سن ؛ بخصوص بعد از 40 سالگی ، نواحی شقیقه بنا به برخی فاکتورها ، از نظر زیبایی رو به زوال می رود.

بنابراین پزشک جراح با توجه به شرایط مراجعین یکی از این دو روش را انتخاب می کنند تا بهترین نتیجه برای آن ها حاصل شود. بنابراین نیازی به نگرانی نیست و افرادی که از تجربه درد هراس دارند می توانند بدون نگرانی نسبت به انجام آن اقدام کنند. پس از خشک شدن پوست کمی الکل را با پنبه روی پوست بینی زده و سپس چسب را قرار دهید. دقیقا وسط نوار چسب را زیر نوک بینی قرار دهید.

این نخها در لایه زیر پوست کار گذاشته میشوند و فقط پوست و زیر جلد را میکشند. امکان بی حس شدن موقت پیشانی به علت کار با سیستم عصبی صورت. در مواردی که جراحی توسط افراد بی تجربه و فاقد صلاحیت انجام میشود یافتن لایه های عمقی سخت بوده و امکان آسیب این عصب وجود دارد. در زمان ازاد سازی عضلات اخم کننده اعصاب حسی پیشانی در معرض کشیدگی هستند که میتواند باعث بی حسی یا خارش موقت ناحیه پیشانی بعد از عمل میشود که بعد از گذشت چند ماه مرتفع میگردد.

ایندکسر