[ad_1]

پاک-پانو -2

نمایی از فضاپیمای Chang’e 5 در منظره ماه.

CNSA

چینی ها Chang’e 5 فرود ماه از اقامت کوتاه خود در ماه نهایت استفاده را ببرید. این فضاپیما منظره عظیم پانورامایی را از پست خود در صفحه ماه از سنگ قمری آتشفشانی نسبتاً جوان پس فرستاد.

تصویر بالا تقریباً نیمی از عکس کامل با وضوح بالا است که هم تپه های دورافتاده را از نظر لندر نشان می دهد و هم اینکه چگونه پاهای کشتی هنگام لمس در روز سه شنبه در سطح نرم و شن مانند ماه حفر می شوند. (فایل را از اینجا بارگیری کنید.) به طور خاص ، بزرگنمایی در اطراف پای فرود احساس واقعی از زمین متروک ، خشک و بیابانی را ایجاد می کند.

تصاویری که گمان می رود مربوط به این مأموریت باشد نیز در شبکه های اجتماعی چین به اشتراک گذاشته شده است که صدها تصویری را که هنگام هبوط و فرود گرفته شده و در یک فیلم مرور زمان به هم دوخته شده اند ، نشان می دهد:

مأموریت Chang’e 5 با استفاده از یک مته و یک بازوی رباتیک در لندر برای جمع آوری نمونه های خاک و سنگ است که سپس در یک وسیله نقلیه بارگیری می شود تا برای حمل و نقل به مدارگرد منتظر صعود کند که آنها را به در خانه.

فیلم های دیگر رسانه های چینی از این تورها نشان می دهد که بازوی رباتیک لندر و یک مته به سختی کار می کند.

کل مرحله عملیاتی مأموریت سطح ماه باید فقط چند روز طول بکشد ، انتظار می رود ماژول صعود در اواخر هفته منقضی شود و بازگشت نمونه به زمین در اواسط دسامبر انجام شود.[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر