[ad_1]

gettyimages-1249961285

واکسن آکسفورد نباید به اندازه تلاش های Pfizer و Moderna سرد نگه داشته شود.

تنگ مینگ تونگ / گتی

برای آخرین اخبار و اطلاعات در مورد بیماری ویروس کرونا ، به وب سایت WHO مراجعه کنید.

تحلیل موقت از کووید -19 این واکسن که توسط دانشگاه آکسفورد و شرکت بیوتکنولوژی AstraZeneca تولید شده است ، نتایج دلگرم کننده ای را نشان می دهد ، طبق داده های یک آزمایش بالینی بزرگ فاز 3 ، طبق “تیم توسعه واکسن” متوسط ​​”اثربخشی” 70.4٪ است.

تلاش های بی شماری در کشورهای جهان برای تولید واکسن به امید گسترش هر چه سریعتر واکسن به جمعیت آسیب پذیر و جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس در حال انجام است.

روز دوشنبه ، AstraZeneca و دانشگاه آکسفورد تنها چند هفته بعد از تجزیه و تحلیل موقت در انتشارات مطبوعاتی رونمایی کردند. کاندیداهای واکسن از Pfizer و Moderna مشخص شد که 90٪ در برابر عفونت های COVID-19 موثر هستند.

تجزیه و تحلیل جدید ، که هنوز بررسی نشده است ، 131 مورد COVID-19 را بررسی می کند که در آن دو رژیم دوز مختلف آزمایش شده است. اولی یک و نیم دوز بود و یک ماه بعد یک دوز کامل دنبال می شد. مورد دوم دو دوز کامل بود که به فاصله یک ماه از هم جدا شده بودند. رژیم قبلی در جلوگیری از عفونت بسیار مثر بود.

اندرو پولارد ، مدیر گروه واکسن آکسفورد گفت: “ما دریافتیم که یکی از رژیم های دوز مصرفی ما می تواند حدود 90٪ موثر باشد و در صورت استفاده از این رژیم دوز ، افراد بیشتری می توانند با تهیه برنامه ریزی شده واکسن ، واکسینه شوند.” در بیانیه مطبوعاتی آکسفورد.

محققان همچنان ارزیابی داده های مربوط به این رژیم را که به اعتقاد آنها ممکن است از انتقال ویروس جلوگیری کند ، ادامه داده و امیدوارند که به زودی اطلاعات بیشتری در مورد آن منتشر کنند.

یکی از مهمترین مزایای واکسن آکسفورد نسبت به نمونه های Pfizer و Moderna توانایی ذخیره شدن آن در یخچال های معمولی به جای یخچال های بسیار سرد است که حمل و نقل آن را در سراسر جهان آسان می کند.

داوطلبانی از انگلستان ، آفریقای جنوبی و برزیل در آزمایشات بالینی واکسن آکسفورد شرکت کردند. هیچ کس که در این دادگاه شرکت کرده بود در بیمارستان بستری نشده و هیچ مورد جدی گزارش نشده است. در حال حاضر آزمایشات تکمیلی در ایالات متحده ، کنیا ، ژاپن و هند در حال انجام است و محققان قصد دارند تا پایان سال کمتر از 60،000 شرکت کننده داشته باشند.

گام بعدی این واکسن این است که دانشگاه آکسفورد و AstraZeneca داده های جمع آوری شده را برای کنترل و تأیید مستقل محصول – از جمله برای استفاده اضطراری – به تنظیم کننده های سراسر جهان ارائه دهند. تنظیم کنندگان داده ها را به طور مداوم در طول آزمایشات بررسی می کنند ، اما برای تأیید واکسن به تجزیه و تحلیل کامل نیاز دارند.

چارلی ولر ، رئیس واکسن های Wellcome ، گفت: “مانند تمام نتایج میان دوره ای که مشاهده کردیم ، بسیار مهم است که آزمایش به پایان برسد و تنظیم کنندگان می توانند داده ها را به طور مستقل و دقیق ارزیابی کنند.”

همان تجزیه و تحلیل داده ها برای بررسی و انتشار علمی علمی مستقل ارسال می شود.

AstraZeneca و آکسفورد توزیع این واکسن غیر انتفاعی را در سراسر جهان توافق کرده اند. آنها می گویند که قصد تغییر این شرایط را در کشورهای کم درآمد و متوسط ​​ندارند.

اطلاعات مندرج در این مقاله فقط برای اهداف آموزشی و اطلاعاتی است و برای توصیه های بهداشتی یا پزشکی در نظر گرفته نشده است. همیشه در مورد هر گونه سوال در مورد وضعیت پزشکی یا اهداف بهداشتی خود با یک پزشک یا دیگر ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی واجد شرایط مشورت کنید.

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر