انژکتورهای سوخت، سوخت را بهداخل سیلندرها اسپری یا پاشش میکنند. در این دامپ مقدار پاشش انژکتورها و آوانس جرقه، افزایش داده شده و همینطور پارامتر کنترلی سنسور اکسیژن ارتقاء یافته که سبب شده شاهد افزایش قدرت حدود ۱۵% را داشته باشیم. این شرایط در خودرو، مشابه ماسک زدن است که باعث می شود تنفس، کند تر و سخت تر از حالت عادی انجام گیرد و دقیقا مشابه شرایطی است که یک فیلتر هوا برای عبور جریان هوا در پیشرانه ایجاد می کند. هدرز ها که از فلزاتی مانند فولاد، استیل یا آلیاژهای گران قیمت ساخته می شوند، جایگزین چند راهه یا منیفولد چدنی خودرو هستند. اگرچه در خودرو های امروزی یک چند راهه وظیفه هدایت و خروج دود و گازهای ناشی از احتراق را برعهده دارد، اما بسیاری از افراد برای افزایش عملکرد این سیستم، از هدرز ها به جای قطعه چند راهه هدرز پراید استفاده می کنند. علاوه بر رزوناتور ، از منبع اگزوز نیز کمک می گیرند ، در شکل زیر ، یک منبع اکزوز مشاهده می کنید.

هدرز دست دوم کارکرد مطلوب یک پیشرانه، علاوه بر هوا رسانی مناسب، به خروج سریع گازهای ایجاد شده در نتیجه احتراق از سیلندر نیز وابسته است. اگر ترکیب مناسب سوخت و هوا در درون سیلندر بر هم بخورد باعث کاهش شتاب خودرو میشود. در واقع حد معینی از این پس زدن دود برای کارایی بهینه موتور ضروری است .یعنی دقیقا خلاف این عقیده درست است .یک هدرز نه تنها باعث کاهش پس زدگی دود خروجی از سیلندر می شود بلکه در اقدامی مهم تر نقش یک دستگاه مکنده را در درون موتور بازی میکند .معنای عبارت مکش ترتیبی دود خروجی سیلند ها این است که هنگامی که دریچه خروج دود سیلندر بعدی باز می شود این قطعه مکنده دود آن را به درون خود می مکد و آن را از سیلندر خارج میکند.نکته بعدی که باید در نظر گرفته شود قطر مناسب لوله است .

سیستم ورودی هوا در خودرو، نقش مهمی در نحوه عملکرد موتور دارد و یکی از اصلی ترین بخش های تنفس پیشرانه، همین عبور جریان هوا است؛ از سوی دیگر، هوای وارد شده به موتور، باید عاری از هر گونه ریزگرد باشد؛ زیرا ورود ریزگردها به داخل موتور، باعث کاهش طول عمر آن می شود. برخی از بزرگترین موتورهای جریـان متناوب درون نیروگاههای آب تلمبهای مورد استفاده قرار مـیگیرند چراکه این موتورها بـه راحتی مـیتوانند نقش ژنراتور را ایفا کنند و به این ترتیب درون ساعات کم مصرف انرژی الکتریکی بـه صورت موتور عمل کرده و آب را بـه مخزن پر ارتفاعی پمپ کنند و سپس درون ساعات پر مصرف با پایین آمدن آب بـه صورت ژنراتور عمل کرده و از شبکه پشتیبانی کنند. پس با این اوصاف هدرز در دسته ی لوازم جانبی قرار میگیرد. در بسیاری از موارد برای بهبود این عمل از هدرز استفاده میشود.

هدرز تی یو فایو اینکه فرمودی موتور هاي u5 جديد از مدل هاي قبلي كيفيت پاين تري داره دقیقا میدونی از چه سالی و چه مدلی این تغییر اتفاق افتاده؟ البته پیش از این نیز کمپانیهای برای فورد موستانگ دیفرانسیل سه تکه ساخته بودند، ولی این مدل کاملترین دیفرانسیل سه تکهای است که برای فورد موستانگ تا به حال ساخته شده است. این عمل در اکثر خودرو های امروزی توسط مانیفولد ها انجام می شود. آیا واقعا موتور xu7 بیشتر از ۱۶۰ نمیره و زود به صدا می افته؟ ر xu7 خریدم. ولی متاسفانه سیستم اوتولاک و اوتوفلاشر کار نمیکه.این آپشن ها نیاز به فعال سازی دارن؟ برکات اعمال ماه ربیع الاولماه ربیع الاول همانگونه كه از اسم آن پیداست بهار ماه ها مى باشد؛ به جهت اینكه آثار رحمت خداوند در آن هویداست . استفاده از فیلتر هوا، برای جلوگیری از ورود گرد و غبار به داخل موتور خودرو است. هدرز قطعه ای برای تقویت پیشرانه خودرو و بخشی از مجموعه سیستم اگزوز خودرو است.

هدرز 206 دیجی کالا اگر هدرز به درستی نصب شود، 5 تا 10درصد به قدرت گشتاور تولیدی و ۱۰ تا ۲۰ اسب بخار به توان موتور اضافه می کند. اگر مکش و خروج دود حاصل از احتراق از سیلندر سریع نباشد، این کندی مانع رسیدن هوای تازه برای احتراق بهتر می شود. اسپرت بازها (لقبی که این دسته به خود داده اند) اکثرا جوانانی هستند که بین 20 تا 25 سال سن دارند و بیشتر برای تفریح یا به اصطلاح رو کم کنی دوستان، چنین پول هایی را هزینه می کنند؛ طیف طبقاتی خاصی هم ندارند و از همه قشری در میان آن ها دیده می شود. درحقیقت می توان گفت، درهدرز برای هر سیلندر یک خروجی منحصر بفرد در نظر گرفته شده تا بلافاصله پس از اشتعال و بالاآمدن پیستون در سیلندر، گازهای خروجی با کمترین مقاومت موجود در دیواره های مجرای خروجی از سیلندر خارج شده و نسبت به مانیفلد چدنی معمولی، این کار سریعتر و آسانتر انجام می شود که البته در خنکسازی موتور هم بی تاثیر نیست.

ایندکسر