[ad_1]

آرم TikTok

دولت ترامپ برای TikTok هدف تعیین کرده است.

آنجلا لنگ / CNET

به گفته یک منبع ، مهلت جمعه برای مالک TikTok چین برای انجام یک دستور دولت برای فروش عملیات ایالات متحده در مورد برنامه کوتاه ویدیویی بدون تمدید بدون اینکه تمدید شود منقضی می شود.

یک هفته پیش ، کمیته سرمایه گذاری خارجی ایالات متحده هنگام بررسی قرارداد ، به ByteDance هفت روز تمدید داد. یک دستور اجرایی که توسط دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا در ماه اوت صادر شد ، ضرب الاجل اولیه 12 نوامبر است. این شرکت دو مورد اضافی از CFIUS دریافت کرده است ، که خریدهای خارجی را برای خطرات امنیت ملی بررسی می کند.

ByteDance با شرکت نرم افزاری Oracle و غول Walmart قرارداد اولیه را منعقد کرده است ، اما معامله هنوز نهایی نشده است. در مورد شرایط معامله نیز سردرگمی وجود دارد ، از جمله میزان کنترلی که هر شرکت بر TikTok خواهد داشت و اینکه آیا این توافق نامه نگرانی های امنیت ملی را برآورده می کند یا خیر.

رویترز گزارش داد ، ترامپ گفت که شخصاً در مورد تمدید اضافی تصمیم گرفته است.

کاخ سفید و وزارت دادگستری بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ ندادند. سخنگوی وزارت خزانه داری ، که محل CFIUS است ، گفت که کمیته “متعهد به ByteDance برای تکمیل فروش و سایر مراحل مورد نیاز برای مقابله با خطرات امنیت ملی ناشی از معامله است ، مطابق دستور رئیس جمهور از 14 آگوست. ”

فروش اجباری تنها تهدید TikTok از طرف دولت ترامپ نبود. ترامپ همچنین دستور اجرایی دیگری را صادر کرد ، که توسط وزارت بازرگانی وضع می شود ، ممنوع کردن کلیه معاملات ایالات متحده با ByteDance به دلیل ترس از اینکه داده های TikTok جمع آوری می کند “اجازه می دهد حزب کمونیست چین به اطلاعات شخصی و محافظت شده دسترسی داشته باشد”. آمریکایی ها “. قضات فدرال در واشنگتن و پنسیلوانیا از ممنوعیت جلوگیری کردند.

آنچه شما باید بدانید در اینجا آمده است:


در حال پخش:
این را نگاه کن:

معامله تایید شده با TikTok-Oracle ، بلوک موقت WeChat …


1:36

معامله TikTok ، Oracle و Walmart چیست؟

اوراکل و والمارت 20 درصد از سهام شرکت جدیدی به نام TikTok Global را دریافت خواهند کرد که انتظار می رود سال آینده به سهام عمومی برسد. چهار نفر از 5 عضو هیئت مدیره TikTok Global آمریکایی خواهند بود.

در بیانیه TikTok آمده است که اوراکل میزبان تمام داده های کاربر ایالات متحده در بستر ابری خود خواهد بود و وظیفه “تهیه سیستم های رایانه ای متصل” را دارد.

مدیر عامل شرکت اوراکل ، سافرا کاتز در بیانیه ای گفت: “ما صددرصد به توانایی خود در ایجاد محیطی کاملاً ایمن برای TikTok و اطمینان از محرمانه بودن داده ها برای کاربران آمریکایی TikTok و کاربران در سراسر جهان اطمینان داریم.”

TikTok Global همچنین قصد دارد 25000 شغل در ایالات متحده به عنوان بخشی از گسترش مقرهای جهانی خود ایجاد کند که در ایالات متحده باقی خواهد ماند. طبق گفته والمارت ، TikTok Global بیش از 5 میلیارد دلار دلار مالیات جدید به وزارت خزانه داری آمریکا پرداخت خواهد کرد. این برنامه همچنین یک برنامه آموزشی برای “توسعه و ارائه یک برنامه ویدیویی آنلاین که توسط AI اجرا می شود” ایجاد می کند که شامل دوره های ریاضی ، خواندن ، علوم ، تاریخ و مهندسی کامپیوتر برای کودکان است.

آیا این بدان معناست که ByteDance 80٪ TikTok Global را در اختیار دارد؟

در مورد نقش بزرگی که ByteDance در TikTok Global بازی می کند سردرگمی وجود دارد. ByteDance می گوید قبل از عمومی شدن شرکت جدید 80٪ سهام TikTok Global را در اختیار خواهد داشت.

اما کن گلوک ، معاون اجرایی اوراكل ، در بیانیه ای گفت كه “هنگامی كه TikTok Global تأسیس شود ، Oracle / Walmart سرمایه گذاری خواهد كرد و سهام TikTok Global به صاحبان آنها توزیع می شود ، آمریكایی ها اکثریت خواهند بود و ByteDance هیچ گونه مالکیتی در TikTok ندارد.” جهانی “

شخصی که با این معامله آشنا بود به وال استریت ژورنال گفت که ByteDance از لحاظ فنی مالک TikTok Global نخواهد بود ، زیرا سهام توسط ByteDance به سرمایه گذاران تعلق می گیرد. حدود 40٪ ByteDance متعلق به شرکت های سرمایه گذاری خطرناک آمریکایی است.

در همین حال ، گروهی از قانون گذاران جمهوری خواه ایالات متحده از ترامپ خواستند که اگر ByteDance هنوز بر عملیات ، داده ها و الگوریتم های TikTok ایالات متحده کنترل دارد ، این معامله را رد کند. ترامپ اعلام کرد اگر والمارت و اوراکل بیشتر کنترل تیک تاک جهانی را نداشته باشند ، این توافق را تایید نمی کند.

وی به فاکس نیوز گفت: “آنها صاحب سهام کنترل خواهند شد. همه چیز به ابر ساخته شده توسط اوراکل منتقل خواهد شد … و توسط اوراکل کاملاً کنترل خواهد شد.” “اگر متوجه شویم كه آنها كنترل كامل ندارند ، پس معامله را تأیید نمی كنیم.”

چرا والمارت سهام TikTok را می خواهد؟

TikTok در حال تجربه ویژگی های تجارت الکترونیکی است. سال گذشته ، این شرکت شروع به اجازه دادن به برخی از کاربران برای اضافه کردن لینک به سایت های تجارت الکترونیکی کرد تا مردم بتوانند محصولاتی را که در ویدیوها وجود دارد خریداری کنند.

Walmart گفت که “قابلیت های خرده فروشی خود را از طریق همه کانال ها ، از جمله دامنه Walmart.com ، بازار تجارت الکترونیکی ، عملکرد ، خدمات پرداخت و تبلیغات برای اندازه گیری به عنوان یک سرویس” به TikTok ارائه می دهد.

آیا دولت چین معامله TikTok-Oracle را تأیید می کند؟

گفته می شود که چین با فروش اجباری عملیات ایالات متحده به TikTok مخالفت کرده است ، اما ساختار فعلی این توافق برداشت کامل نیست. هنوز هم نشانه هایی وجود دارد که پکن کاملاً از این پیشنهاد راضی نیست.

هو شیجینگ ، رئیس اجرایی ، در توییتی نوشت: “براساس آنچه من می دانم ، پکن توافق نامه فعلی بین ByteDance ، شركت مادر TikTok و اوراكل ، والمارت را تأیید نخواهد كرد ، زیرا این توافق امنیت ملی ، منافع و عزت چین را به خطر می اندازد.” ویرایشگر زمان جهانی. این روزنامه مورد حمایت حزب کمونیست چین است.

در ماه آگوست ، چین محدودیت های جدیدی را در زمینه صادرات فناوری هوش مصنوعی وضع کرد ، اقدامی که معامله با TikTok را به تأخیر انداخت. طبق پیشنهاد فعلی ، ByteDance الگوریتم و فناوری خود را به Oracle منتقل نمی کند ، که می تواند رضایت ناظران چینی را جلب کند.

بعدش چی؟

جنگ حقوقی به سختی پایان یافته است. TikTok دارد دادخواست دیگری در انتظار جلوگیری از تحریم احتمالی علیه دولت ترامپ. در حالی که قضات فدرال از تحریم جلوگیری کردند ، دولت ایالات متحده درخواست تجدید نظر کرد.

استیو موزیل در تهیه این گزارش همکاری داشته است.[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر