[ad_1]

الکترون 2

تقویت کننده هنگام بازگشت به زمین چتر نجاتی را به کار می گیرد.

آزمایشگاه موشک

آزمایشگاه موشک ردپای SpaceX را دنبال می کند و تلاشی چشمگیر برای بازیافت موشک های خود انجام می دهد. پرتاب با تأسیسات در ایالات متحده و نیوزیلند سعی دارد برای اولین بار تقویت کننده را از یکی از موشک های الکترونی خود در طی مأموریت برنامه ریزی شده برای پنجشنبه 19 نوامبر بازیابی کند. این شرکت در حال نزدیک شدن به پنجره شروع سه ساعته است که در ساعت 5:44 بعد از ظهر باز می شود.

پس از شتاب دادن تعداد ماهواره های کوچک به مدار انجام ماموریت ، که به درستی بازگشت به فرستنده نامیده می شود ، مرحله اول جدا شده و با کمک چترها به فرود کنترل شده ای از آب نرم در اقیانوس آرام هدایت می شود. از آنجا موشک شناور از یک کشتی بازیابی بازیابی می شود.

بازیابی موشک با کمک چترها به سختی مفهوم جدیدی است. این چیزی است که ناسا در گذشته ای نه چندان دور دنبال کرده است. و ممکن است به اندازه سیستم پیشرانه ای که SpaceX استفاده می کند چشمگیر نباشد ، اما فقط یک قدم به سمت برنامه های بزرگتر است که شامل ربودن تقویت کننده الکترونیکی دست دوم از هوا در حین فرود با هلی کوپتر

“آنچه ما سعی داریم با الکترون به دست بیاوریم یک چالش بسیار دشوار و پیچیده است ، اما چالشی برای آماده سازی بیشتر برای افزایش سرعت پرتاب و فراهم آوردن فرصتهای پرتاب مکرر برای اپراتورهای کوچک ماهواره ای ، آماده پیگیری آن هستیم. “پیتر بک ، بنیانگذار Rocket Lab و مدیر عامل شرکت ، در بیانیه ای گفت.

در ماه آوریل ، آزمایشگاه موشک ، تصرف هلی کوپتر را در هوای مدل موشک نشان داد.

حذف آمپلی فایر از هوا مانع از آسیب رسیدن به آب و قایقرانی در آب نمک برای مدت زمان مشخص می شود.

بك توضيح داد: “بازگرداندن كامل فاز اول دست نخورده هدف نهايي است ، اما موفقيت اين مأموريت در واقع بدست آوردن اطلاعات بيشتر به ويژه در مورد سيستم استقرار دارو و چتر است.” “صرف نظر از حالت بازگشت صحنه ، ما چیزهای زیادی از این آزمون یاد خواهیم گرفت و از آن برای تکرار آزمایش بعدی استفاده خواهیم کرد.”

پنجره راه اندازی مأموریت بازگشت به فرستنده از تاسیسات راه اندازی این شرکت در نیوزلند از 15 نوامبر آغاز شد ، اما به دلیل آب و هوا چندین بار منتقل شد.

وقتی این برنامه در دسترس قرار گرفت ، مطمئناً یک نمایش زنده برای مانور روز پنجشنبه خواهیم داشت که می توانید اینجا را تماشا کنید.


در حال پخش:
این را نگاه کن:

پرتاب Starlink 11 و فرود هواپیمای بدون سرنشین Falcon 9 را تماشا کنید


9:59[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر