[ad_1]

054-mulan-afters-uhd-r709-200311-dfa6cc17

یفی لیو ، بازیگر مولان ، در فیلم جدید دیزنی پلاس به آن اندازه شخصیت توسعه پیدا نمی کند.

دیزنی

با کنش سرزنده خود مولان، دیزنی فرصتی پیدا کرد تا با یک بازخورد جدی و بازیگران عالی ، به روح زن جنگجو افسانه ای – وسیله ای برای قرن ها از تاریخ چین – روح ببخشد. از قضا ، نسخه متحرک ، که بیش از دو دهه پیش به نمایش درآمد ، هنوز شور و نشاط ، قدرت و رشد شخصیت بیشتری نسبت به بودجه بزرگتری که اکنون به صورت رایگان پخش می شود ، نشان می دهد. دیزنی پلاس، که جمعه از وضعیت دسترسی برتر خود به 30 دلار صرف نظر کرد.

برای اینکه روشن شود ، من پرچمدار کلاسیک انیمیشن سال 1998 نیستم. اما این نسخه از مولان وقت صرف کرد و به سر شخصیت اصلی رسید ، و ما را به راه خود هدایت کرد زیرا او برای تبدیل شدن به یک سرباز شایسته تلاش کرد. همانطور که برای تعادل هویت دوگانه خود تلاش می کرد. مولان جدید با بازی ییفی لیو بسیاری از ریتم های مشابه را می زند ، اما بدون طنین احساسی.

متأسفانه به نظر می رسد که این روند با روند فیلم های پرفروش این روزها همزمان شده است.

مولان از همین قراردادها در دیگر امتیازات مهم دیزنی ، دنیای سینمایی سینمایی مارول و جنگ ستارگان ، وام گرفته است که طی چند سال گذشته این برجسته سازی را برجسته کرده و ارقام مربوط به رشد شخصیت را به نمایش گذاشته است. جنگ ستارگان: ظهور اسکای واکر باعث شد ما از یک سیاره به سیاره دیگر هجوم بیاوریم ، اما آیا واقعاً چیزهای زیادی در مورد فین آموخته ایم؟ (واضح است که جان بویگا ، که شخصیت Stormtrooper را بازی می کرد) اینطور فکر نمی کند.) Avengers: Infinity War و Avengers: Endgame بیش از حد مشغول شعبده بازی در ده ها شخصیت بودند که در واقع نمی توانستند هیچ یک از آنها را بسازند.

چه کسی اهمیت می دهد ، درست است؟ اینها فیلم های سرگرم کننده و بمب گذاری آمیز بودند که خدمات فن زیادی را ارائه می دادند و بهترین جلوه های ویژه ای را که پول می توانست خریداری کند ارائه می داد.


در حال پخش:
این را نگاه کن:

خبرهای جدید برای سپتامبر 2020


4:49

با این حال ، قربانی کار با شخصیت ها در مولان ضربه سنگین تری است ، زیرا این آغاز یک حق رای دادن با بسیاری از فیلم ها نیست. استیو راجرز و تونی استارک تجمل چندین دنباله را برای توسعه و رشد داشتند – مولان فقط این یک ضربه را زد. این نمایش کم عمق خصوصاً شرم آور است زیرا کارگردان نیکی کارو پویایی جذاب بین شیانانیان مسحورکننده مولان و گونگ لی (که در واقع پیشرفت زیادی دارد) ایجاد کرد ، که همکار ابرار الحتی در بررسی خود یکی از “چشمگیرترین” ویژگی های فیلم نامید. “

اما کارو به این رابطه در حال تکامل زمان نداد تا نفس بکشد و فیلم آنچه را باید در بزرگترین لحظات احساسی مولان تجربه می کرد طی می کند. هیچ مبارزه ای برای تبدیل شدن به یک جنگجو وجود ندارد – او از همان دقایق ابتدایی فیلم فوق العاده استعداد دارد. هیچ صحنه ای برای نشان دادن بار ترک خانواده اش وجود ندارد – او قبلاً زره پوش پدرش را تکان می دهد و شمشیر خود را در موقعیت یک قهرمان نگه می دارد (شاید جایی برای او در MCU وجود داشته باشد؟).

هشدار اسپویلر سبک در اینجا: آشکار کردن جنسیت واقعی مولان ، طرد شدن بعدی او ، شکست عاطفی و آشتی نهایی با همرزمانش باید به عنوان ستون فقرات احساسی کل فیلم باشد. درعوض ، در کل حدود شش دقیقه طول می کشد.

این تقریباً یک فکر بین نبردی حماسی و فینال اوج گیری و پر از اکشن است.

داشتن یک شخصیت کاملاً کامل چینی روی صفحه نقره ای مهم است زیرا خوب ، در هالیوود نمونه های زیادی وجود ندارد. و این پویایی بین دو زن آسیایی – که در مورد زندگی عاشقانه خود صحبت نمی کنند – حتی نادرتر است. احساس کردم یک عمر پیش بود که آسیایی های ثروتمند دیوانه آن را متوقف کردند و این انتظار را برانگیختند که این فیلم پروژه های بیشتری را با آسیایی ها و آسیایی آمریکایی ها تحریک کند. و گرچه “انگلی” از کره جنوبی مورد علاقه و برنده بهترین اسکار امسال بود ، اما این دقیقاً فیلمی نیست که خانواده شما را به تماشای آن بکشاند.

با بودجه 200 میلیون دلاری و وزن دیزنی پشت سر آن ، مولان باید لحظه بزرگی برای آسیایی هایی بود که می خواهند تأثیر فرهنگی بیشتری در ایالات متحده بگذارند.

اما ترکیبی از گفتگوی محدود ، برخی بازی های چوبی توسط لیو ، و یک گام سریع که مونتاژهای آموزشی و اعلامیه های “وفاداری ، شجاعت و ایمان” را در اولویت قرار می دهد تا مبادلات بیشتر بین مولان و همرزمانش ، به این معنی است که مخاطب در سفر کمتر سرمایه گذاری می کند. یا توسعه

028-مولان-afters-uhd-r709-200311-d230266b

از نظر بصری ، مولان گاهی خیره کننده به نظر می رسد. شرم آور است که او در سینماهای ایالات متحده حضور نخواهد داشت.

دیزنی

بسیار دردناک است که بدانید کارو و فیلمنامه نویسان ریک یافا ، آماندا سیلور ، الیزابت مارتین و لورن هینک در تلاشند چیزی متفاوت از نسخه انیمیشن بسازند ، حتی اگر نکات داستان مشابه باشد. بر خلاف The Lion King یا Beauty and the Beast ، این یک بازسازی واقعی نبود ، با سازندگان فیلم لحن جدی تر و عناصری مانند آهنگ های بازیگوش و Mushu را بارگیری کردند (اگرچه این فیلم نسخه ظریف تری از اژدها دارد).

به ویژه کارو را باید بخاطر تابلوی بصری فیلم تحسین کرد ، از عکسهای گسترده کوههای باشکوه چین تا صحنه های دیدنی مناسب کاخ شاهنشاهی. کارهای زهی مولان و بازی شمشیرها و چهره های جنگی شایسته هر فیلم پرفروشی است و به حماسه های تاریخی چینی مکتب قدیمی برمی گردد.

وقتی اعتبارات تمام شد و یادداشت “بهینه شده برای تئاترهای ایماکس” را دیدم ، یادآوری همه اینها بود ویروس کرونا ویروس در بردارد ، از جمله توانایی درک درخشش بصری این فیلم در یک صفحه مناسب بزرگ. (برای ضبط ، من فیلم را روی مانیتور کامپیوتر 32 اینچی خود تماشا کردم.)

038-مولان-afters-uhd-r709-200311-440989

Xianniang از گونگ لی یکی دیگر از موارد اضافه شده به مولان و یکی از شخصیت هایی است که در واقع پیشرفت واقعی پیدا می کند.

دیزنی

با این حال ، تمام این آب نبات های چشم شما را گرسنه می گذارند و چیزهای بیشتری می خواهند ، و از احساسات و شخصیت بی بهره هستید.

هنوز هم ، در اینجا امیدواریم که دیزنی تصمیم نگیرد از حق رای دادن لذت ببرد و فیلم بعدی را پخش کند. در غیر این صورت ، ممکن است با یک تقلید مسخره انگیز دیگر مانند انیمیشن Mulan II روبرو شویم. جنگجوی مولان ممکن است بتواند دیوارها را مقیاس بندی کند و شدیدترین مهاجمان روران را دفع کند ، اما حتی او نیز به شدت مجبور می شود یک دنباله ارزان قیمت ، مستقیم به دی وی دی بسازد که ارزش دیدن دارد.

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر