[ad_1]

این تصویر پردازش شده نمای جانبی کانال آب حک شده در مریخ را نشان می دهد.

ESA / DLR / FU برلین ، CC BY-SA 3.0 IGO. سه بعدی توسط Lujendra Ojha ارائه و رنگ آمیزی شده است

بشر به شدت درگیر ایده یافتن نشانه هایی از زندگی باستانی در مریخ است. بنابراین بسیار هیجان زده ما ماشین های پیچیده تری مانند این را ارسال می کنیم مریخ نورد Perseverance ناسا، به دنبال مدرک است. یک مطالعه جدید نشان می دهد که ممکن است لازم باشد موضوع را با عمق بیشتری بررسی کنیم.

یک تیم تحقیقاتی به سرپرستی دانشمند سیاره ای دانشگاه راتگرز Lugendra Oiha در حال بررسی یک مسئله گیج کننده در مورد سکونت باستانی مریخ است: پارادوکس خورشید جوان کمرنگ.

خورشید همیشه توپ شلوغ گرما و نور ما نبوده است. روتگرز روز چهارشنبه در بیانیه ای گفت: “حدود 4 میلیارد سال پیش ، خورشید بسیار ضعیف تر بود ، بنابراین آب و هوا در اوایل مریخ مجبور به یخ زدن شد.” این کمی رمز و راز است زیرا در گذشته نیز در مریخ نشانه های زیادی از آب مشاهده می کنیم.

تحقیقات در سالهای اخیر نشان داده است آب مایع طولانی در سطح مریخ و حتی حضور وحشی عظیم سیل.

اگر گرم و مرطوب بود ، مریخ می تواند برای زندگی میکروبی قابل سکونت باشد. اما چگونه می توان با کمی آفتاب جوان آب ذوب شده به دست آورد؟ مقاله ای توسط اوجا و همکارانش که امروز در مجله Science Advances منتشر شده است ، به این موضوع می پردازد.

اوایا گفت: “من و همكاران من پیشنهاد می كنیم كه پارادوكس ضعیف خورشید جوان ، حداقل در صورتی كه مریخ در گذشته گرمای زمین گرمایی زیادی داشته باشد ، آشتی كند.” این پدیده ای است که در زمین مشاهده می شود ، جایی که عناصر تجزیه کننده گرما تولید می کنند که می تواند صفحات یخ زیر آن را ذوب کند. اگر مریخ شرایط مشابهی داشته باشد ، این می تواند آب مایع را با وجود خورشید ضعیف توضیح دهد.

این مطالعه نشان می دهد که مریخ باستان برای این نوع عملیات گرمایش 4 میلیارد سال پیش به بلوغ رسیده بود ، اما سطح این سیاره به دلیل جو نازک و دمای سردتر بسیار دوستدار آب مایع نخواهد بود. روتگرز گفت: “بنابراین ، اگر زندگی از مریخ آغاز شده باشد ، ممکن است آب مایع را به تدریج به اعماق بیشتری منتقل کرده باشد.”

اوایا گفت: “در چنین اعماقی ، زندگی می تواند از طریق فعالیت هیدروترمال (گرمایش) و واکنش بین سنگها و آب پایدار باشد.” “بنابراین لایه زیرین ممکن است طولانی ترین محیط زندگی در مریخ باشد.”

دانش ما از مریخ و خط آب آن به سرعت در حال گسترش است. مطالعات اخیر نشان می دهد اجسام مخفی آب نمکی زیر یخ قطبی مریخ.

مریخ نوردان به جستجو در سطح مریخ برای یافتن نکاتی از زندگی باستان ادامه خواهند داد ، اما ممکن است روزی بخواهیم زیر پوست کره زمین را زیر و رو کنیم تا تاریخ قابل سکونت آن را کاملاً بفهمیم.

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر