ناسا فاش می کند که “مینی قمر” 2020 SO قطعاً فقط ناخواسته فضایی است


این عکس سال 1964 موشکی را از مرحله بالایی قنطورس نشان می دهد. جسم فضایی 2020 SO یکی از آنهاست.

ناسا

خوش آمدید ، تقویت کننده موشک Surveyor 2 Centaur. ما تازه فصل جدیدی از حماسه فضایی تلخ و شیرین را دریافت کرده ایم که شامل پرتاب آتشین ، مأموریت محکوم به ماه و دهه ها سرگردانی در فضا است.

تقویت کننده موشک ناسا که برای پرتاب هواپیمای فرود ماه Surveyor 2 مورد استفاده قرار گرفت برای چرخش موقتی به عنوان مینی ماه در مدار زمین دور ما بازگشت. هنگامی که دانشمندان در ماه سپتامبر آن را مشاهده کردند ، آن را 2020 SO نامیدند. روز چهارشنبه ، ناسا اعلام کرد که این شی عجیب به طور مثبت از سال 60 به عنوان تقویت کننده شناخته شده است.

در حالی که تقویت کننده در سال 1966 کار بزرگی انجام داد ، فرود از سقوط در ماه دوام نیاورد.

مدار ویژه تقویت کننده به دور خورشید است ستاره شناسان حواسشان را پرت کردند که احتمالاً سیارک نیست، یکی از سنگهای فضایی زیادی که در اطراف محله فضایی ما بسته می شوند. برخی از ماهواره ها در سال 1966 تقویت کننده را به زمین ردیابی کردند.

مشاهدات تلسکوپ اکنون ترکیب فولاد ضد زنگ از 2020 SO را نشان داده است. این کار کارآگاهی فضایی شامل مقایسه داده های طیفی درباره این شی مرموز با داده های جمع آوری شده در تقویت کننده معروف قنطورس بود که از سال 1971 در فضا وجود داشت. این یک اتفاق بود.

این جسم به دلیل رمز و راز در اطراف خود و واقع شدن آن در مدار زمین ، علاقه زیادی را به خود جلب کرده است ، که آن را به یک مینی ماه کوچک بازدید کننده تبدیل می کند. پروژه زنده تلسکوپ مجازی در سال 2020 SO وقتی او در تاریخ 30 نوامبر به زمین نزدیک شد.

تقویت کننده قنطورس برای چند ماه با ما خواهد ماند ، اما انتظار می رود که ماجراهای فضایی خود را در مارس 2021 در مدار دور خورشید ادامه دهد. در این مرحله ، همه می توانیم بگوییم: “شب بخیر ، قنطورس. شب بخیر ، مینی ماه. “


در حال پخش:
این را نگاه کن:

بوئینگ در مورد علم موشک و بزرگترین فضای ناسا تاکنون صحبت کرده است …


22:16


منبع: shargh-khabar.ir

حتما بخوانید:
قیمت تجهیزات پزشکی در سدان

دیدگاهتان را بنویسید