از نشانههای حاکی از پوسیدگی دندان علائمی همچون درد دندان هنگام غذا خوردن یا تغییر رنگ و ایجاد لکههای سیاه رنگ روی دندان است که با پر کردن دندان این علائم از بین میرود. همچنین میتوان به درمانهای خانگی برای سفید کردن پوسیدگی سطحی دندان اشاره کرد که البته این درمانها دائمی نیستند. در این مقاله به بررسی نحوه پر کردن دندان در خانه و با روشهای خانگی میپردازیم. با ناخن روی دندان تان بکشید تا بتوانید ماده سفید یا شفاف روی دندان خود را خارج کنید.

برای تهیه این ماسک فوق العاده تمامی موارد را درون ظرفی ریخته و مخلوط نمایید بعد از آن با مسواک مقداری از آن را روی دندانهایتان بمالید و پنج دقیقه بعد دهان خود را با آب بشویید. به تازگی یک تحقیق در خصوص راه جدید پر کردن دندان در ژاپن انجام شده که طبق این بررسی با چسباندن مادهای که بسیار شبیه به مینای دندان است به راحتی و بدون حضور در دندانپزشکی میتوان دندان را پر کرد. دندانی که با آمالگام پر شود معمولا بین ١۰ – ١۵ سال دوام دارد.

قطعا گذشته از هزینه برای بسیاری ترس از دندانپزشکی کابوسی بزرگ است؛ ترس از فرآیندی که با یک آمپول دردناک شروع شده و با سوراخ کردن و پر کردن دندان ادامه پیدا میکند. در جدول قیمت ترمیم دندان شهریور ماه سال 1400، هزینه های ترمیمی با کامپوزیت به طور کامل ذکر شده اند. اما نمی توان بخاطر بالا بودن هزینه از ترمیم دندان چشمپوشی کرد. روشهایی برای پر کردن دندان در خانه بعد از افتادن پرکردگی دندان در خانه وجود دارد. اتفاقاتی مانند تصادف کردن، ضربه خوردن، افتادن از جایی، پرتاب شدن، سقوط کردن و … در گذشته پر کردن و ترمیم دندانها با استفاده از ترکیبات فلزی (یا آمالگام) انجام میشد.

هشدار: حتما از سیمان دندانپزشکی برای ترمیم دندان های خود استفاده کنید و استفاده از هر گونه سیمان دیگری برای این کار اجتناب نمایید. آنلی شکلی مشمولتر از اینلی است. توصیه میشود با دندانپزشک خود صحبت کنید تا بدانید کدام روش درمانی ترمیمی برای کمک به ترمیم دندانها و لبخند با اطمینان بیشتر، بهترین راه درمان دندان شما است. با وجود چنین ماده ای دیگر نیاز به حضور در دندانپزشکی و خالی کردن دندان با دستگاه دندانپزشکی نیست. برای پر کردن دندان در خانه میتوان با گوش پاک کن مقدار کمی از سیمان دندان را بر روی دندان خالی شده بزنید.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد ترمیم دندان پوسیده لطفا از سایت ما دیدن کنید.

ایندکسر