[ad_1]

gettyimages-490055-0011.jpg

لبخند بزنید ، شما از نرم افزار تشخیص چهره استفاده می کنید.

گتی ایماژ

امروزه ، تقریباً همه به نوعی از تشخیص چهره استفاده می کنند – شاید این امر برای ورود به آیفون شما باشد یا زمانی که سیستم عامل های رسانه های اجتماعی برچسب عکس ارائه می دهند. اما اگر فکر می کنید مردم در انحصار نرم افزار تشخیص چهره هستند ، دوباره فکر کنید. شیرها و ببرها را فراموش کنید – خرس ها همچنین می توانند از تشخیص چهره استفاده کنند.

پس از بیش از یک دهه صرف ردیابی و مطالعه خرسهای گریزلی در بریتیش کلمبیا ، کانادا ، ملانی کلاپام ، زیست شناس خرس ، با دو تکنسین مستقر در دره سیلیکون همکاری کرد و نرم افزار تشخیص چهره به نام BearID ایجاد کرد. این پروژه برای مشاهده خرسهای گریزلی و ردیابی آنها از طریق تفاوت های کوچک مانند زخم و نیش طراحی شده است و تاکنون برای شناسایی 132 حیوان از این پروژه استفاده شده است.

با تطبیق برنامه های موجود هوش مصنوعی (یعنی برنامه های سرگرم کننده ای که سبیل را روی سگ ها می اندازند) ، تیم توانست 4674 تصویر از خرس های گریزلی را جمع آوری کند. طبق مطالعه این تیم ، منتشر شده در Ecology and Evolution ، این سیستم اکنون 84٪ دقیق است – اگرچه قبل از شناسایی نیاز به خرس ها وجود دارد.

طبق گزارش CNN ، Clapham معتقد است که این یک روش ارزان تر ، کم تهاجمی و ایمن برای ردیابی حیوانات نسبت به روش های معمول یقه است.

اما تشخیص چهره فقط مخصوص خرس ها نیست. در کانزاس ، جو هوگلند ، پرورش دهنده ، نرم افزار مشابهی برای ردیابی گاوها ایجاد کرد.

او در حال کار بر روی برنامه ای به نام CattleTracs است که به هر کسی امکان می دهد از دام ها عکس بگیرد و در پایگاه داده آنلاین کمک کند ، از جزئیات شامل مختصات GPS و تاریخ ها برای پیگیری زمان استفاده می کند.

“برای اینکه بتوانیم این حیوان بیمار را ردیابی کنیم ، منبع آن را پیدا کنیم ، قرنطینه کنیم ، ارتباطات را ردیابی کنیم – همه چیزهایی که با آنها صحبت می کنیم ویروس کرونا کارهایی است که می توانیم با حیوانات انجام دهیم ، “او به CNN گفت.

هوگلند با ترکیب تحقیقات خود با تیمی از دانشگاه کانزاس ، به یک سیستم اثبات مفهوم کمک می کند که استاد ارشد KK اولسون 94٪ دقیق در شناسایی حیوانات توصیف می کند ، حتی اگر قبلا آنها را ندیده باشد.

با استفاده از این برنامه ها و سیستم ها آنچه می توان انجام داد ، تردیدی وجود ندارد که گونه دیگری ممکن است روزی تحت درمان تشخیص چهره قرار گیرد. تنها سوال این است که چه کسی و چه زمانی.

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر