[ad_1]

collid-books-covers-0-isbn-9780262044370 از نوع

مطبوعات MIT

خانه هوشمند مفهوم جدیدی نیست. برای نسل های مختلف ، ما راه هایی برای خودکار کردن زندگی خود ، خواه ناخواه ، ارائه داده ایم محصولات اولیه مصرفی مانند زودپز، از طریق نمایش هایی مانند جتسون و فراتر. در حالی که ما بیش از هر زمان دیگری به داشتن ربات رزی خودمان که در خانه هایمان بازی می کند نزدیکتر هستیم، آیا کسی متوقف شده است تا از ما بپرسد؟ باید – یا اگر راه بهتری وجود دارد؟

در “همسر هوشمند: چرا سیری ، الکسا و سایر دستگاه های هوشمند خانگی نیاز به راه اندازی مجدد فمینیستی دارند” ، یولند استرنجز و جنی کندی به روش هایی می پردازند که “ایده آل های” قدیمی عمومی در خانه و معنی زن و همسر در فناوری مدرن فیلتر می شود. برای یک خانه هوشمند.

استرنجرز هر دو مستقر در ملبورن ، استرالیا ، دانشیار فن آوری دیجیتال و جامعه در آزمایشگاه تحقیقات فن آوری های نوظهور در دانشگاه موناش است. کندی دانشجوی فوق دکترا در دانشکده رسانه و ارتباطات در دانشگاه RMIT است.

نه تنها دستیار صوتی همیشه گوش ، همیشه در دسترس ، سازگار با صدای زن (در بیشتر موارد به طور پیش فرض) برای زنان بسیار مشکل ساز است ، برای همه افراد بد است. اما غریبه ها و کندی نه تنها نگرانی های خود را برجسته می کنند ، بلکه مجموعه ای از راه حل ها را نیز ارائه می دهند که در صورت اجرای آنها می توانند به فناوری ما در “راه اندازی مجدد فمینیستی” مورد نیاز کمک کنند.

“همسر باهوش”

استرانگرز و کندی اشاره ای ندارند همه چيز فناوری خانه هوشمند ، اما زیرمجموعه ای از “هوش مصنوعی ، اتصال به اینترنت یا چیزهای رباتیک” که با یک “کهن الگوی ماندگار در روان جمعی – که می تواند همه اشکال در خانه را به عهده بگیرد” آغشته است.

برخی از دستگاه ها و دسته های دستگاه ، مانند ربات های خانگی (جاروبرقی رباتیک) ، رباتهای پرستاری (فلفل) ، دستیارهای صوتی (الکسا، دستیار گوگل، سیری) و رباتهای همراه (عروسک هارمونی) – تصاویر ظریف و صریح زنان ، به ویژه همسران ، مانند کالاها و اموال را تبلیغ کنید.

“غریبه ها و کندی” گفتند: “نقش او شامل نقش سرپرست ، خانه دار ، زن خانه دار ، کارگر احساسی ، ارائه دهنده خدمات جنسی و جد از فرزندان قانونی است. این نقش ها در هزاران سال پدر سالاری تثبیت شده است.”

در حالی که ربات Rosie فقط در دنیای Jetsons وجود دارد ، از بسیاری از ربات های محلی موجود امروز الهام گرفته است – و حتی در تبلیغات LG SmartThinQ ظاهر شد. کار می کند مانند جلیقه چرخ آمازون نقاشی از روزی. مدیر عامل شرکت IRobot ، کالین انگل او حتی گفت که ربات خلاuum Roomba مستقیماً از خانه دار ربات الهام گرفته شده است. که در توییت سال 2013، iRobot گفت روزی رایج ترین نام برای Roomba است. این مفهوم منسوخ تقسیم کار در خانه را حفظ می کند.

سایر تجزیه و تحلیل ها در “همسر هوشمند” هنگامی که به دستیارهای صوتی و به خصوص ربات های همراه می روید ، تصویر حتی تاریک تر را نشان می دهد. دستیارهای صوتی مانند الکسا ، دستیار گوگل و سیری به طور پیش فرض صدای زنی هستند که همیشه برای پاسخگویی به سالات یا انجام کاری مانند روشن کردن چراغ ها یا تنظیم ترموستات در آنجا هستند. و این دستیارهای صوتی در حال حاضر پاسخ محدودی به (و هیچ راهی برای خلاص شدن از شر وجود ندارد) آزار و اذیت جنسی یا سایر موقعیت های نامناسب. برای نویسندگان ، همین نگرانی ها در مورد عروسک های جنسی نیز وجود دارد مانند هماهنگیکه قادر به دادن یا رد رضایت نیستند.

آمازون و اپل به درخواستی برای اظهار نظر پاسخ ندادند. گوگل از اظهار نظر خودداری کرد.

edit-realdoll-exportvideo01

عروسک واقعی

جان کیم / CNET

اگرچه ما در اینجا “فقط” در مورد دستیارهای صوتی و سایر فن آوری ها صحبت می کنیم ، غریبه ها و کندی می گویند که درمان آنها مهم است. “بله ، ما می دانیم که همسران باهوش زنان واقعی نیستند ، اما مرزهای اجتماعی بین زنان باهوش و انسان مبهم است. شیوه های برخورد ما با زنان مجازی نحوه رفتار ما با زنان” واقعی “را منعکس و تقویت می کند ، و بازگشت. ”

Pepper ، رباتی که از او مراقبت می کند ، چیزی در گروه همسران باهوش استثنا است ، زیرا ربات انسان نما از طراحی “خنثی جنسیتی” برخوردار است. با این حال ، غریبه ها و کندی می گویند ، این مسئله ساز است ، زیرا روبات هایی مانند Pepper “هنوز هم برای انجام کارهای زنانه کلیشه ای وجود دارند” و هنوز هم اغلب “صفات زنانه” به آنها اعتبار داده می شود.

یک خانه باهوش تر

در آخرین فصل ، “راه اندازی مجدد همسر هوشمند” ، استرنجرز و کندی 9 روش برای بهتر کردن همسران هوشمند برای همه ارائه داده اند. این یک لیست غالب است ، و آنها همان را تأیید می کنند ، از نیاز به تنوع بخشیدن به استخدام و تغییر روش فروش و بحث در مورد این محصولات – تا برخی از مسائل پیچیده تر ، مانند ساخت دستگاه های خود زبان ، را پوشش می دهند. برای خودشان هنگام تهدید

آخرین درخواست “اساسی” آنها نیاز به رهنمودهای اخلاقی برای تنظیم طراحی ، رفتار و نگرش نسبت به همسران باهوش دارد.

این یک لیست عالی از برخی از بینش های جالب است ، اما یکی از نکات من برجسته است: افراد متنوع تر را استخدام کنید. اگر این اتفاق بیفتد ، حداقل برخی از این نگرانی های دیگر در مراحل اولیه طراحی و توسعه برطرف خواهد شد – نه بعد از واقعیت ، نویسندگان توضیح می دهند. به بیان ساده ، نگرانی هایی مانند خشونت جنسی ، تجاوز جنسی ، سقط جنین و خشونت خانگی در ذهن اکثر برنامه نویسان هوش مصنوعی (مردان) نبوده است. » بر اساس گزارش دفتر کار ایالات متحده در سال 2019 ، 80.7 درصد از کل برنامه نویسان رایانه در ایالات متحده مرد هستند.

این مسئله همچنین مشكل گسترده تری را برای همسران باهوش ایجاد می كند: “… واقعیت کارهای روزمره خانه در بسیاری از بازاریابی ها و طراحی های فن آوری هنوز به طرز كنجكاوری وجود ندارد یا بیش از حد ساده شده است.” این محصولات بخصوص برای خانمها هنوز كمتر مورد استفاده قرار می گیرند.

غریبه ها و کندی در تحقیقات خود ، مصاحبه با خانواده های استرالیایی برای این کتاب ، به احتمال زیاد مردان فناوری های جدید را به خانه می آورند و بنابراین تا حد زیادی مسئول ایجاد و نگهداری آنها هستند. این به مردان “کارهای خانه دیجیتال” بیشتری می بخشد ، اما دستگاه ها هنوز بار “کارهای خانه فیزیکی” مانند پخت و پز ، نظافت و لباسشویی را کاهش نمی دهند. من بسیاری از ماشین لباسشویی ها و خشک کن ها را با برنامه های فعال شده آزمایش کردم: بله ، آنها آزمایش می کنند باهوش تراما هنوز شستشو را سریعتر یا خیلی راحت تر نمی کنند.

غریبه ها و کندی امیدوارند که یک تغییر مثبت اتفاق بیفتد ، اما آنها همچنین می خواهند اکنون آن را شروع کنند. “در حالی که فناوری های جنسیتی از قبل وجود داشته اند ، فناوری هایی که دارای شخصیت انسانی هستند و توانایی پاسخگویی و رفع نیازهای ما را دارند [are] منحصر به زمان حال اگر سریع و جسورانه عمل نکنیم ، می توانیم خود را برای آینده زنانه ای تنظیم کنیم که جامعه را به “روزهای خوب” برگرداند ، زمانی که جایگاه زنان در خدمت به دیگران است. ”


در حال پخش:
این را نگاه کن:

Google دوستانه ترین دستیار هوشمند را دارد


6:22[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر