[ad_1]

gettyimages-181744887-1

مدیر عامل فیس بوک نیک کلگ (سمت چپ) یک رابطه کاری موجود با رئیس جمهور منتخب جو بایدن دارد.

عکس از مارک ویلسون / گتی ایماژ

بزرگترین چالش استراتژیک فناوری برای رئیس جمهور منتخب جو بایدن هنگام روی کار آمدن ، گردهم آوردن قدرتهای بزرگ ، از جمله ایالات متحده ، اروپا و هند ، برای شکل دادن به آینده اینترنت است تا آنها بتوانند تهدیدات به گفته مدیر عامل فیس بوک نیک کلگ ، چین.

معاون سیاسی و ارتباطات رسانه های اجتماعی در اجلاس روز پنجشنبه گفت: اینترنت چین “بر اساس مجموعه ای کاملاً متفاوت از ارزش ها” ساخته شده است ، نسبت به اینترنت بدون درز و باز ، که در قلب تجارت سیلیکون ولی قرار دارد. از بیشتر نقاط دنیا لذت می برد. کلگ ابراز نگرانی کرد که کشورهای دیگر ، از جمله پاکستان ، روسیه ، ترکیه و ویتنام ، به طور فزاینده ای در تلاش هستند تا از مدل چینی الگوبرداری کنند و یک اینترنت مستقل ، سانسور شده و بسیار کنترل شده ایجاد کنند.

با دو پارادایم که برای برتری رقابت می کنند ، کلگ گفت که بایدن “واقعاً باید سخت کار کند و من فوراً متوقف می شوم تا ثابت کنم هنوز نقاط مشترک وجود دارد.” در غیر این صورت ، وی هشدار داد که اینترنت باعث می شود اینترنت به طور فزاینده ای دچار تفرقه و چندپارگی شود و کشورها به سمت خود حرکت کنند.

وی گفت ، رسیدن به یک نقطه از وحدت به معنای واقعی کار مشترک است بدون اینکه حواسمان از فلج سیاسی که در خانه اتفاق می افتد منحرف شود. برای ایالات متحده ، این به معنای کنار گذاشتن نگرانی خود در مورد شکستن فن آوری های پیشرفته است ، در حالی که اروپا تحت تأثیر مسائل مربوط به محرمانه بودن و حاکمیت داده ها قرار دارد. در همین حال ، هند بحث مداوم خود را درباره امنیت و رازداری در مورد سرویس پیام رسان WhatsApp رهبری می کند.

“به عنوان کسی که واضح است که 20 سال در سیاست کار کرده و سالها در همکاری نزدیک با خود جو بایدن کار کرده است ، فکر می کنم آنچه که من فکر می کنم برای او و مشاورانش اتفاق بیفتد این است که آمریکا در وی گفت: “بهترین موقعیت برای اعمال نفوذ در این فضا.” وی افزود: “تجربه قابل توجه بایدن در دیپلماسی بین المللی باید به نفع او باشد.”

ریشه های سیاسی کلگ

همانطور که کلگ متذکر شد ، وی از زمان وی با رئیس جمهور جدید آمریكا رابطه كاری دارد به عنوان معاون نخست وزیر انگلستان فعالیت می کند در حالی که بایدن معاون رئیس جمهور ایالات متحده بود. هنوز مشخص نیست که این رابطه چه تاثیری بر دولت بایدن خواهد گذاشت ، اما احتمالاً به عنوان یک شرکت در فیس بوک به عنوان یک مزیت شناخته خواهد شد. بر تلاش واشنگتن برای تنظیم Big Tech تمرکز دارد.

کلگ پیشتر پیوندهای ارزشمندی را به اروپا به فیس بوک ارائه کرده است ، جایی که وی هم به عنوان دیوان سالار و هم به عنوان نماینده پارلمان اروپا کار کرده است. بینش اولیه وی در مورد سازوکارهای پیچیده اتحادیه اروپا احتمالاً به خوبی به او کمک می کند ، زیرا مقامات اروپایی سعی می کنند شرکت را با عقب نگه داشتن تنظیم کنند انتقال داده های مرزی و فیس بوک را در مورد تعدادی از مسائل به چالش بکشید سخنان تنفرآمیز به اطلاعات غلط به تبلیغات سیاسی

کلگ یوروفیلی شناخته شده است (وی در جلسه وب خود گفت: “من یک اروپایی پرشور باقی می مانم”) ، اما مخالفت او با Brexit و ایمان به اتحادیه اروپا به معنای انتقاد نکردن او از اروپا و سیاستمداران نیست. تمرکز بر تنظیم فناوری و حریم خصوصی در اروپا ، مقامات را از این واقعیت منصرف می کند که آنها هنوز پروژه بازار دیجیتال اتحادیه اروپا را به اتمام نرسانده اند ، که این امر توانایی بالقوه اروپا برای رقابت در شبکه جهانی فناوری را افزایش می دهد. او گفت ، بازار ، نه فقط برای ایفای نقش نظارتی.

وی همچنین گفت كه در گفتگوهای خود با سیاستمداران در اروپا ، مانند هرجای دیگر ، متوجه شده است “تضاد ریشه دار و تا حدودی نادرست ، تقریباً با این ایده كه می توان داده ها را با خیال راحت در مقیاس وسیع ذخیره كرد ، و در مورد ابزارهای رایگان فیس بوک برای استفاده مردم. وی افزود: “او نگران بود كه آونگ از روزهای ابتدایی” سرخوشی كمی فناوری ساده لوحانه “عقب مانده باشد و هر مشكلی را كه جهان مدرن با آن روبرو می داند مقصر فناوری باشد.

کلگ در یک جلسه پرسش و پاسخ پس از میزگرد خود ، به حرکت خود از سیاست به فیس بوک روی آورد و گفت که هیچ فشاری برای ظاهر شدن غیر سیاسی در انظار عمومی احساس نمی کند ، حتی اگر یک شرکت باشد ، نه یک حزب سیاسی.

وی گفت: “من واقعاً آسان می دانم كه تضمین كنم كه در تجسم جدید خود در اینجا در سیلیكون ولی كار جدید خود را به روشی انجام می دهم كه با سیاست شخصی من هدایت نشود.” وی افزود ، در یک شرکت بزرگ مانند فیس بوک ، همیشه افرادی با طیف وسیعی از دیدگاه های سیاسی وجود خواهند داشت ، “فقط” به طور آشکارتر درک می شوند “.

کلگ گفت که خوب یا بد ، فیس بوک در مرکز بسیاری از بحث های اخلاقی ، اجتماعی ، فرهنگی و عمومی است. وی گفت: “هر چقدر بحث دشوار باشد ، همیشه بهتر است گیر بیفتیم و آن را حل کنیم.” اگرچه او روزهای سیاست خود را پشت سر گذاشته است ، اما توصیف می کند که برای شرکت در این بحث های سیاسی هنوز احساس “کمی” سیاسی “می کند.

وی افزود ، همین امر برای همکاری با مدیر عامل فیس بوک مارک زاکربرگ و مدیر عامل شریل سندبرگ اعمال می شود تا “شرکت را هر طور که با این فشار عمومی سازگار شود – تغییر دهد ، همانطور که باید ، همانطور که باید. ”

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر