[ad_1]

سایه-xr-3-vr-3-vs

هدفون Varjo XR-3 و VR-3. XR-3 دارای یک لیدار است و می تواند با استفاده از دوربین های عبور خود مجازی و واقعی را با هم مخلوط کند.

سایه

در برهه ای از زمان ممکن است مرز بین آنچه در هدفون VR می بینیم و آنچه در دنیای واقعی می بینیم محو شود. سازنده فنلاندی هدفون AR / VR Varjo می تواند با جدیدترین هدفون فعال شده با هدست XR-3 خود که امروز برای سفارش در دسترس است ، به این لحظه نزدیک شود. با قیمت 5495 دلار ، به علاوه مجوز نرم افزاری مورد نیاز 1495 دلار سالانه ، ارزان نیست (نسخه بدون رهبر ، VR-3 ، 3،195 دلار هزینه دارد). اما این هدفون گرچه گران است ، تقریباً نیمی از نسخه ای است که Varjo فقط یک سال پیش ساخته است و کارهای بسیار بیشتری نیز انجام می دهد.

جدیدترین آیفون و آیپد حرفه ای اپل تشخیص عمق لیدار برای افزایش واقعیت افزوده و اسکن سه بعدی بهتر را امکان پذیر می کند ، اما lidar به هدست های AR و VR گسترش می یابد. لیدار یعنی “تشخیص و دامنه نور، “و از مجموعه ای از لیزرهای مادون قرمز برای اسکن و اندازه گیری سریع فاصله در یک آرایه از نقاط 3D استفاده می کند ، و در چند ثانیه نقشه فضایی اتاق را ایجاد می کند. Varjo XR-3 به علاوه دوربین های عبور خود ، به علاوه ردیابی دست و چشم ، امکان تشخیص عمق را فراهم می کند. و می تواند ترکیبی از نمایشگرهای واقعیت مجازی و نمایشگرهای واقعی را ایجاد کند که می توانند مانند هر مانیتور رده بالایی خوب جلوه کنند.

Varjo در حال حاضر با ولوو همکاری می کند تست ویژگی های ایمنی رانندگی در داشبورد اتومبیل و برنامه هایی برای شبیه سازهای پرواز مانند Lockheed Martin وجود دارد ، که در آن صفحه نمایش با وضوح بسیار بالا می تواند جزئیات کوچکتر را در قرائت های مجازی به نمایش بگذارد.

سایه-xr-3-2

با ردیابی دستی و ردیابی چشم ، Varjo XR-3 می تواند جایگزین سایر هدفون های AR مانند Microsoft HoloLens 2 شود.

سایه

من از XR-3 به صورت حضوری استفاده نکرده ام (با تشکر ، COVID!) ، اما یک سال پیش هدفون های قبلی XR-1 Varjo را امتحان کردم. من نه تنها با دیدن اشیا virtual مجازی و محیط های واقعی که به نظر می رسید با هم مخلوط شده اند ، بلکه همچنین صفحه نمایش با وضوح بسیار تیز و تقریباً بدون پیکسل در هدفون من را تحت تأثیر قرار داده است. XR-3 با افزودن یک میدان دید وسیع تر (115 درجه ، که نسبت به هدفون PC VR مانند HP Reverb G2 و Valve Index) و وضوح بالاتر در کل میدان دید (71 پیکسل) نمایشگر قبلی Varjo را بهبود می بخشد. در هر درجه در بخش مرکزی ، به تدریج در لبه های بیرونی به 27 پیکسل در هر درجه کاهش می یابد ، جایی که چشم شما به طور مستقیم تمرکز نمی کند ، که حتی در این صورت وضوح بیشتری نسبت به سایر هدفون های VR مانند G2 و Index دارد). هدفون ها نیز سبک تر هستند ، زیرا این قاب به جای آلومینیوم از الیاف کربن ساخته شده و بسیار راحت تر از طراحی قبلی این شرکت به نظر می رسد و دارای سه ناحیه تنظیم مختلف برای راحتی کار است.

Varjo XR-3 دارای تنظیم خودکار فاصله چشم (IPD) ، لنزهای سفارشی است که از هدفون های VR معمولی خیرگی نمی دهد و شامل ردیابی چشم طراحی شده توسط Varjo است. ردیابی دستی نیز با استفاده از الگوریتم های Ultraleap روی صفحه است. این هدفون با SteamVR و Windows سازگار است و با موتورهای گرافیکی Unity و Unreal کار می کند. اما به نظر می رسد تعیین عمق لیدار امیدوار کننده ترین ویژگی از همه باشد.

سایه-xr-3-3

هنگام دیدن لایه های مجازی با XR-3 می توانید آموزش های واقعی (مانند آموزش پزشکی) را تمرین کنید.

سایه

وقتی یک سال پیش گوشی XR-1 قبلی را به نمایش گذاشتم ، این گوشی همچنین می تواند مجازی و واقعی را با هم ترکیب کند ، اما به روشی محدودتر. من موفق شدم یک ماشین یا یک کابین خلبان را در اتاق با خودم بگذارم. اما این گوشی اشیایی مانند صندلی یا میز را تشخیص نمی دهد یا عمیقاً محیط من را درک می کند. XR-3 می تواند با دوربین های پیشرفته خود اشیا V VR را به چیزهایی که در دنیای واقعی دیده می شوند سوار کرده و ترکیبی مانند AR را ایجاد کند که بسیار بهم آمیخته شده است. XR-3 مانند تلفن های مجهز به رهبر اپل همچنین می تواند اشیا-دنیای واقعی را اسکن کرده و وارد VR کند.

به نظر می رسد بازار هدایای تجاری سطح بالای و VR جذاب با رشد شرکت هایی رو به رشد است ، شرکت هایی مانند Varjo و حسگر Omnicept HP به مناطق جدیدی می روند. هدفون Varjo مانند چشمگیرترین هدفون موجود در بازار به نظر می رسد. ما امیدواریم که به زودی فرصتی برای تست یکی داشته باشیم.

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر