[ad_1]

تغییر 5

انیمیشن کاوشگر Chang’e 5 که موتورهای خود را برای ورود به مدار ماه راه اندازی می کند.

پروژه اکتشاف قمری چین

چین ساکت است هفته گذشته فضاپیمای Chang’e 5 خود را به ماه فرستاد. این کاوشگر اکنون وارد مدار ماه شده است و در حال آماده شدن برای لمس سطح ماه در روز سه شنبه است. در چند روز گذشته ، چین در حال آماده سازی کاوشگر خود برای پایین آمدن به سطح زمین با یک سری مانورهای مداری است.

طبق پروژه اکتشافات قمری چین ، تقریباً ساعت 4:48 بامداد روز شنبه ، فضاپیما موتور اصلی خود را به مدت 17 دقیقه سوزاند تا سرعت آن به اندازه کافی کند شود تا بتواند توسط گرانش ماه گرفتار شود. ساعت 12:40 بعد از ظهر روز یکشنبه ، طرف فرود و وسیله نقلیه صعودی آن از مدار ماژول در مدار ماه جدا شدند.

ماژول در حالی که ماشین سقوط به طور مستقل برای رسیدن به سطح ماه صعود می کند ، به ماه در حدود 125 مایل بالاتر از سطح نزدیک می شود. آنها قبل از فرود در 10 مایلی حرکت می کنند. مطابق با تصاویر در شبکه های اجتماعی از زمان ماموریت ، مرحله نهایی نهایی تقریباً در ساعت 7:15 صبح روز سه شنبه برگزار می شود.

بعد از لمس ، Chang’e 5 قرار است قبل از صعود دوباره به مدار و انتقال طعمه های خود به مدار ، حدود 4.5 کیلوگرم خاک ماه را از مونس رومکر ، یک منطقه آتشفشانی به شکل جوش صورت ماه جمع آوری کند. او تقریباً 48 ساعت را در سطح ماه سپری خواهد کرد ، در حفاری خاک ماه و نمونه برداری برای بازگشت آنها به زمین می پردازد.

نمونه های ماه آخرین بار توسط فضاپیمای شوروی در سال 1976 پس داده شد.

به روز شده در 30 نوامبر: مهلت زمانی اضافه می کند[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر