واکسن های mRNA ویروس کرونا فقط به همه گیر خاتمه نمی دهند ، بلکه می توانند واکسن ها را برای همیشه تغییر دهند

[ad_1]

برای آخرین اخبار و اطلاعات در مورد بیماری ویروس کرونا ، به وب سایت WHO مراجعه کنید.

وقتی ویروس کرونا ویروس جدید در اواخر سال 2019 آلوده به انسان شد ، سیستم ایمنی بدن ما آماده نبود. این ویروس ریه ها را مسدود کرد. باعث لخته شدن و مشکلات قلبی می شود. به سرعت گسترش می یابد و بی رویه می کشد. کسانی که با این ویروس مبارزه کردند و زنده ماندند ، در درازمدت دچار مشکلات سلامتی شده و برای تنفس تلاش می کردند. ویروس مکانیسم تقریباً کاملی برای حمله ایجاد کرده است و ما نمی توانیم آن را حفظ کنیم.

با روشن شدن مقیاس همه گیری ، واضح بود که تنها یک راه وجود دارد: ما به واکسن نیاز داریم. این سوال به سرعت از “آیا آنها کار می کنند؟” به “چگونه می توانیم آنها را وادار به کار در اسرع وقت کنیم؟” علم نیز سریع پیش می رفت.

اکنون ، فقط 11 ماه پس از کشف توالی ژنتیکی ویروس کرونا ، دو کاندید واکسن امیدوارند که همه گیر زودتر از همه پایان یابد – و آنها از تکنولوژی واکسن دستیابی به موفقیت استفاده می کنند که می تواند روش مبارزه ما را تغییر دهد بیماری ها و بیماری ها در آینده

غول بیوتکنولوژی Pfizer و جوان مدرنیست نتایج اولیه نتایج بزرگ را اعلام کرده اند آزمایشات بالینی نشان می دهد که واکسن آنها از عفونت COVID-19 جلوگیری می کند. Pfizer و محقق BioNTech واکسن خود را برای استفاده اضطراری به سازمان غذا و داروی ایالات متحده ارسال کرده اند. انتظار می رود مدرن در هفته های آینده نیز همین روند را دنبال کند.

توسعه سریع و آزمایش دستاوردی دیدنی و بی سابقه است. ممکن است تولید واکسن بیش از یک دهه طول بکشد اما هر دو شرکت فقط در مدت 10 ماه آن را ایجاد کرده اند. موفقیت آنها تا حدودی به دلیل طراحی واکسنهای جدیدشان است.

هر دو از RNA ارسال شده مصنوعی یا mRNA استفاده می كنند ، مولكولی كه به سلول ها می گوید چگونه پروتئین بسازند. با استفاده از آن می توانید سلول ها را فریب داده و پروتئین هایی را که به طور معمول در SARS-CoV-2 وجود دارد ، ویروسی که باعث ایجاد COVID-19 می شود ، و سیستم ایمنی بدن را تقویت کنید – بدون اینکه بیماران را بیمار کند – تا از عفونت محافظت کند.

این دو واکسن اول هستند که از این فناوری ابتکاری استفاده می کنند. اگر آنها به همان اندازه که داده های اولیه نشان می دهند کارآمد باشند ، می توانند دوره جدیدی در واکسن و طراحی درمانی را بشارت دهند. با بهبود قابل توجه ، واکسن های mRNA می توانند نه تنها بیماری های ویروسی مانند COVID-19 ، بلکه بیماری های ارثی ، آلرژی ها یا حتی سرطان را نیز درمان کنند. لاریسا لابزین ، ایمونولوژیست از دانشگاه کوئینزلند استرالیا گفت: “من فکر می کنم که در آینده شاهد پیشرفتهای شگفت انگیز مبتنی بر این فناوریها خواهیم بود.”

و اگر همه گیری دیگری سیستم ایمنی بدن ما را در آینده غافلگیر کند ، واکسن های mRNA این امکان را دارند که سریعتر از همیشه جلوی همه چیز را بگیرند.

ربودن یک کارخانه

سلول ها کارخانه های تولید پروتئین هستند. تقریباً در هر سلول از بدن یک محفظه کوچک به نام هسته وجود دارد که راهنمای بدن برای DNA را در خود ذخیره می کند. DNA شامل دو رشته پیچیده به مارپیچ دوتایی است که از چهار تار تشکیل شده است. لباس های حاصل از DNA حاوی چندین باز یا هزاران ژن تشکیل می شود.

ژن ها مانند فصل ها یا بخش های یک کتابچه راهنما هستند. آنها حاوی اطلاعات لازم برای ساخت پروتئین های خاص هستند. اما خواندن دستورالعمل ها به چند مرحله نیاز دارد. رشته های DNA باید از حالت زیپ خارج شوند تا فقط یک رشته پایه قابل دسترسی باشد. پس از بسته بندی ، آنزیمی اعمال می شود و در فرآیندی معروف به رونویسی ، یک تصویر آینه ای از این زنجیره واحد ایجاد می کند.

این تک رشته mRNA است. هنگامی که سلول mRNA را به دستگاه کارخانه دیگری ، یعنی ریبوزوم منتقل کند ، قادر به ساخت پروتئین است. واکسن های جدید در اینجا آمده است: شما می توانید از بسته بندی DNA صرف نظر کرده و دستورالعمل های mRNA را مستقیماً به سلول منتقل کنید و به آن اجازه دهید پروتئین مورد نظر شما را تولید کند.

با ویروس کرونا ، دانشمندان پروتئین ایده آل ساختن را کشف کردند: پرش.

پیدا کردن هدف

ویروس کرونا با وجود تمام ویرانی هایی که ایجاد کرده ، یک ویروس پیچیده نیست. بزرگترین سلاح او پاشنه آشیل است.

یک ذره ویروس کرونا مانند سر ستاره صبح قرون وسطی است. یک توپ کوچک و چاقو خورده. در داخل کل برنامه ژنتیکی او نهفته است ، که از آن قله های پروتئین ایجاد می کند. سنبله هایی که از پوسته SARS-CoV-2 خارج می شوند ، به او اجازه می دهد تا خود را در داخل سلول های انسانی و کارخانه های هواپیماربایی مجبور کند ، و دستورالعمل های ژنتیکی خود را برای ایجاد نسخه های بیشتری از خود وارد می کند.

به محض مشخص شدن برنامه ژنتیکی SARS-CoV-2 ، در اوایل ژانویه ، دانشمندان و محققان به پروتئین خار روی آوردند. به دنبال همه گیری قبلی SARS در 03-2002 ، مطالعات نشان داده است که این پروتئین به دلیل نقش حیاتی در عفونت ، هدف بزرگی برای تولید واکسن خواهد بود. سنبله SARS-CoV-2 با چند تغییر کوچک ژنتیکی بسیار شبیه ویروس SARS است.

تحقیقات اولیه نشان داد که هنگامی که سلولهای ایمنی سنبله را شناسایی می کنند ، برخی از آنها برای خنثی سازی ویروس آنتی بادی تولید می کنند ، در حالی که برخی دیگر برای از بین بردن تمام سلولهای آلوده قبلاً استخدام شدند. مهم است که برخی از سلولهای ایمنی تعامل خود را با خار به خاطر بسپارند و به آن اجازه می دهند تا از عفونت بعدی جلوگیری کند. پروتئین خار به یک هدف مناسب برای واکسن ها تبدیل شده و تولید آن به طور جدی آغاز شده است.

چندین روش مختلف برای ایجاد واکسن وجود دارد ، اما هدف همه آنها یکسان است. لابزین گفت: “ما سعی داریم سیستم ایمنی بدن را فریب دهیم و فکر کنیم ویروس قبلاً دیده است.”

در گذشته ، واکسن ها از نسخه های ضعیف شده ویروس یا قطعات خاص ویروس برای تقویت ایمنی استفاده می کردند. به عنوان مثال واکسن ویروس پاپیلومای انسانی یا HPV شامل قطعاتی از چهار سویه مختلف HPV است. به همین ترتیب ، برخی از واکسن های COVID-19 از ویروس غیرفعال یا نسخه های ضعیف شده SARS-CoV-2 استفاده می کنند. در این واکسن ها ، ویروس برای تحریک سیستم ایمنی دستکاری می شود ، اما برای اطمینان از اینکه بیمار بیمار نمی کند اصلاح می شود.

یکی دیگر از نامزدهای عالی رتبه واکسن ، که توسط دانشگاه آکسفورد و شرکت دارویی AstraZeneca توسعه یافته است ، دوباره از روش دیگری استفاده می کند. لابزین می گوید: “آنها اساساً به ویروس مبتلا می شوند و تمام قسمتهای خطرناک آن را از بین می برند.” ویروس شامپانزه با ارائه دستورالعمل های DNA به سلول انسان ، به یک پیک تبدیل می شود.

واکسن های Pfizer و Moderna کاملاً متفاوت هستند. آنها mRNA مصنوعی را به سلولها می رسانند و اولین واکسنهایی هستند که از این طریق برای مبارزه با بیماریهای عفونی ایجاد شده اند.

واکسن پلاگین و بازی

جای تعجب نیست که واکسن های mRNA در نژاد واکسن کرونا ویروس ایجاد می شوند.

مدرن سالهاست که با آنها اشتباه گرفته شده است. BioNTech ، که با Pfizer همکاری می کند ، در تلاش است تا فناوری آنفلوآنزا را توسعه دهد. در مورد میزان موفقیت آنها عدم اطمینان زیادی وجود داشت. اما همه گیری جهانی فرصتی را برای آزمایش استراتژی جدید واکسیناسیون فراهم کرد.

واکسن های RNA پیام رسان سیستم عامل هستند. برای وام گرفتن عبارتی از دنیای فناوری ، واکسن های mRNA به عنوان دستگاه های پلاگین و بازی کار می کنند. در هر واکسن ، دستورالعمل های mRNA (نرم افزار) در یک قطره چربی (سخت افزار) کپسول می شود. از لحاظ تئوری ، می توانید هر دستورالعمل mRNA را در قطره بگنجانید و باعث شوید بدن شروع به تولید پروتئین مورد نظر خود کند.

در واکسن های Pfizer و Moderna ، دستورالعمل ها اوج SARS-CoV-2 را رمزگذاری می کنند. سلولهای انسانی پرش را تشخیص می دهند و سیستم ایمنی بدن طوری واکنش نشان می دهد که گویی به ویروس واقعی آلوده شده است.


در حال پخش:
این را نگاه کن:

برنامه های مورد علاقه شما دارای ابزارهای جدید COVID-19 هستند


1:32

اطلاعات Pfizer حاکی از آن است که واکسن mRNA آن 95٪ موثر است. Moderna می گوید واکسن خود 94.5٪ موثر است. آنها می توانند در برابر اشکال خفیف و شدید COVID-19 محافظت کنند. اما اگرچه داده های اولیه خوب به نظر می رسند ، اما آنچه که دقیقاً در بدن اتفاق می افتد هنوز کاملاً شناخته نشده است. مگدالنا پلبانسکی ، استاد ایمونولوژی در دانشگاه RMIT در استرالیا گفت: “مکانیزمی که واکسن های mRNA خاص سیستم ایمنی را فعال می کنند هنوز کاملاً درک نشده است.”

همچنین ساخت آنها بسیار سریع و آسان است. وقتی هفته ها کار در آزمایشگاه برای انواع دیگر واکسن ها طول می کشد ، می توان مولکول های mRNA را طی چند روز جمع آوری و واکسینه کرد.

با این وجود شکننده و مستعد تخریب است. در نتیجه ، واکسن های mRNA نیاز به ذخیره سازی در دمای بسیار کم دارند. هر دو واکسن Pfizer و Moderna باید به ترتیب در -70 درجه سانتیگراد یا -20 درجه سانتیگراد نگهداری شوند و نمی توان آنها را برای مدت طولانی در یخچال معمولی نگهداری کرد. این زنجیره تامین را به خطر می اندازد و مشکلاتی را برای تولید و ذخیره سازی ایجاد می کند.

آیا می توانیم به همه بیماری های همه گیر پایان دهیم؟

ما هنوز ندیده ایم که این واکسن ها در طولانی مدت چقدر دوام می آورند. پایان همه گیری فعلی هنوز دور است. نتایجی که بسیار مثبت بوده اند مقدماتی بوده و نیاز به بررسی گسترده همتایان دارند. حتی اگر آنها این روند را طی کنند و مشکلات توزیع و ذخیره سازی برطرف شود ، مدتی طول می کشد تا COVID-19 پشت سر ما باشد.

با این حال ، نتایج اولیه نشان می دهد که هر دو واکسن mRNA ایمن بوده و به طرز شگفت آوری م effectiveثر هستند. سالها تجزیه و تحلیل و پیگیری لازم است تا بفهمید واکسیناسیون چه مدت طول می کشد و چقدر سالم است: آیا با دادن فرصتی برای از بین بردن بیماری ، آیا آنها می توانند از بیماری جلوگیری کنند؟ یا فقط به کاهش سرعت گسترش کمک خواهد کرد؟

اما موفقیت های کوچک به معنای یک جهش در پیشرفت واکسن است. اگر واکسن های mRNA واقعاً پلاگین شوند و بتوانیم هر دستورالعملی را که دوست داریم به آنها برسانیم ، می توانیم به فکر بیماری های دیگری باشیم که در آنها می تواند مفید باشد. ما کلید کارخانه های تولید پروتئین را پیدا کردیم – و چه چیزی را می خواهیم بسازیم؟

یكی از تحقیقات تحقیق سرطان است. ده ها آزمایش بالینی در حال انجام یا در حال تکمیل هستند تا ارزیابی کنند چگونه mRNA می تواند برای مبارزه با سرطان های مختلف استفاده شود. برخی از سرطان ها پروتئین های بسیار خاصی را بیان می کنند که بدن آنها را خارجی می شناسد. با رمزگشایی mRNA که این پروتئین ها را تولید می کند ، محققان می توانند واکسن های مخصوص طراحی شده علیه سرطان – هدف بالا ، اما واکسن مثبت در سرطان پروستات ، سرطان ریه و سرطان مثانه – تولید کنند.

این بدان معنا نیست که Moderna یا Pfizer و BioNTech می توانند فردا واکسن COVID-19 خود را به سرطان تبدیل کرده و اصلاح سرطان پروستات را انجام دهند. این جایی است که پلاگین وبازی تشبیه کمی خراب می شود. حتی با وجود سخت افزارهای معتبر ، هر واکسن به روند ارزیابی خود نیاز دارد.

پلبانسکی گفت: “هنگامی که توالی یا اصطلاحات mRNA را در واکسن تغییر می دهید ، احتمالاً مجبور خواهید بود که به همان ابتدا برگردید.” “ایمنی مهمترین پارامتر برای واکسنها است. به همین دلیل آزمایش و اجرای آنها مدت زمان زیادی طول می کشد.”

در صورت ظهور ویروس جدید و ایجاد همه گیری ، مطمئناً سخت افزار ساخته شده در بحران امروز به سرعت تولید واکسن کمک خواهد کرد ، اما پروتکل های ایجاد کننده ایمنی را در این فرآیند از دست نخواهد داد.

و مسلم است که با همه گیری دیگری روبرو خواهیم شد. مسلم است که سیستم ایمنی بدن ما دوباره شگفت زده خواهد شد. روش های اثبات شده فاصله اجتماعی ، استفاده از ماسک و بهداشت مناسب به شما کمک می کند تا بیماری ناشناخته را دور نگه دارید. اما ممکن است کافی نباشد.

خیلی زود است که بگوییم پایان می یابد یا خیر همه چيز همه گیری ها ، اما دانستن اینکه واکسن های mRNA در این ویروس کار می کنند ، ممکن است در مورد بعدی مزیت داشته باشد.

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbet