می توان گفت این نوع کامپوزیت بهترین نوع کامپوزیت دندان است. کامپوزیت ونیر ها در مقابل لمینت دندان ها از استحکام و مقاومت در برابر رنگ کمتری برخوردار هستند اما هیچ یک از این دو را نمیتوا گفت که دائمی هستند و بعد از مدتی احتیاج به تعویض دارند. در واقع کامپوزیت دندان یک ماده خمیری شکل است که اگر بخواهند آن را برای انجام روش کامپوزیت ونیر استفاده کنند باید آن را به وسیله قلم های مخصوص بر روی دندان قرار دهند و سپس آن را فرم دهند. اما استفاده طولانی مدت از پستانک در کودکی و جویدن شصت نیز میتواند از دلایل دیگر آن باشد که در اثر فشار دادن دندانها به بیرون باعث تغییر سقف دهان و شکل گیری دندانهای فک بالا به این صورت شده است.

معمولا قبل از شروع کار متخصص برای چک کردن تناسب رنگ کامپوزیت دندان با پوست فرد به صورت امتحانی ماده را روی دندان قرار میدهد تا شخص مشاهده کرده و نظرش را اعلام کند معیار اصلی انتخاب رنگ سلیقه ی خود فرد است که هم میتوان از رنگ های کاملا طبیعی استفاده کرد و یا رنگ های بسیار سفید و اصطلاحا یخچالی را انتخاب نمود بهتر است در هنگام انتخاب رنگ کامپوزیت دندان بدون آرایش باشید خصوصا در ناحیه ی لب ها آرایشی نباشد تا انتخاب رنگ دقیق تر انجام شود توصیه میشود برای انتخاب رنگ مناسب مشورت بگیریم.

در صورت نیاز دندانپزشک می تواند طول یا عرض دندان را نیز تغییر بدهد. چه بسا در بسیاری از موارد کامپوزیت های گران قیمت توسط دندانپزشکان غیر متخصص به کار گرفته شده و نتیجه مطلوبی برای بیمار نداشته است.باید بدانیم تمام کامپوزیت های موجود در بازار دارای استاندارد لازم کیفی برای ارائه در بازارهای جهانی هستند و انتخاب نوع کامپوزیت به تشخیص دندانپزشک و الویت های بیمار بستگی دارد. در طول این جلسات درمان تکمیلی، دندانپزشکان ما ساییدگیها، لکهها یا لبپریدگیهای کامپوزیتها را ترمیم و رفع میکند. توصیه ما به شما این است که برای انجام باندینگ دندان با کامپوزیت تنها به دندانپزشک مجرب و توانا و حرفه ای در زمینه روش های دندان پزشکی زیبایی مراجعه کنید.

همچنین برای اطلاع از هزینه ها می توانید با دندانپزشکی ما تماس حاصل فرمایید. ۲- شکل دهی به محلول باندینگ دندان: دندانپزشک با استفاده از یک ابزار دندان پزشکی فلزی که سری پهن دارد, به ماده منعطف باندینگ که روی دندانها قرار گرفته است شکل میدهد. همچنین برای دستیابی به فرم مطلوب دندان ممکن است مقدار کمی تغییر شکل دندان لازم باشد. لازم به ذکر است که اگر کامپوزیت دندان دچار پوسیدگی یا پریدگی شود به راحتی توسط پزشک قابل ترمیم میباشد و جای هیچگونه نگرانی را ندارد. اگر مراقبت دندان هایتان را واقعا خوب انجام دهید، دو بار در روز مسواک بزنید، دهانشویه استفاده کنید، هر شش ماه یکبار به دندانپزشک بروید، پایداری کامپوزیت ها می تواند بیشتر از مقداری که شما انتظار داشتید، باشد.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت کامپوزیت دندان نی نی سایت.

ایندکسر