[ad_1]

starlink1

پرتاب Falcon 9 به طور معمول می تواند حدود 60 ماهواره Starlink را حمل کند.

SpaceX

SpaceX سه شنبه شانزدهم با حضور در شانزدهمین گروه از ماهواره های باند پهن Starlink خود از کیپ کاناورال ، فلوریدا ، رکورد موشک های Falcon 9 خود را ثبت کرد.

تقویت گروه جدیدی از روترهای مداری در حال فعالیت برای شرکت موشکی Elon Musk به روال تبدیل شده است. ساخت یک فلک بزرگ
با هزاران ماهواره منفرد در مدار کم زمین. اما این ماموریت پر جدیدی را در کلاه ماسک قرار می دهد.

مرحله اول Falcon 9 هفتمین پرواز و فرود خود را انجام داد که این سنگ بنای جدیدی برای بازیافت موشک برای این شرکت است. پیش از آن ، تقویت کننده با چهار مأموریت Starlink و چند ماهواره بزرگتر مخابراتی پرتاب کرد.

SpaceX بلافاصله پس از پرتاب تقویت کننده هواپیمای بدون سرنشین “البته من هنوز هم تو را در آتلانتیک دوست دارم” فرود آمد و همچنین قرار بود هر دو نیمه مخروط کمان یا پهلو را با یک جفت کشتی دیگر بگیرد. نیمه های فیرینگ نیز بازیافت شد که یک نیمه پرواز دوم خود را انجام داد و دیگری نیمه سوم بود.

این مأموریت – بیست و سومین مأموریت این شرکت در سال 2020 – تنها چند روز پس از SpaceX انجام می شود مدار جدیدی را به ناسا و آژانس فضایی اروپا فرستاد.

یکی دیگر صبح شنبه Falcon 9 توسط پایگاه نیروی هوایی Vandenburg منفجر شد در کالیفرنیا ، ماهواره جدید سنتینل 6 ناسا / آژانس فضایی اروپا مایکل فریلیچ ، که برای نظارت بر افزایش سطح جهانی دریا و بهبود پیش بینی هوا طراحی شده است.

در ابتدا قرار بود Starlink فقط 10 ساعت پس از آغاز ماموریت Sentinel 6 راه اندازی شود ، اما به دلیل مشکلات فنی و جوی چند روز به تعویق افتاد.

SpaceX همزمان با تلاش برای گسترش ، هزاران ماهواره Starlink خود را به مدار کم زمین تعقیب می کند آزمون بتا عمومی، در حال حاضر برای تعداد محدودی از مشتریان در کانادا و شمال ایالات متحده در دسترس است.

می توانید همه چیز را در اینجا مشاهده کنید:

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر