چانگ 5 چینی روی ماه فرود می آید ، آماده است تا خاک ماه را کند و کاو کند

[ad_1]

موشک مارس طولانی با چانگ 5 نشسته در داخل

موشک “Long March” حامل Chang’e 5 ، آماده پرتاب است.

CNSA

رسانه های این کشور گزارش دادند که مأموریت چینی Chang’e 5 به سطح ماه برخورد کرد. طرف فرود سپس با جمع آوری نمونه هایی از سنگ های قمری آتشفشانی و گرفتن مقداری خاک ماه برای بازگشت به زمین در اواخر این ماه تمرین خواهد کرد.

آژانس فضایی چین مأموریت Chang’e 5 را در بالای یکی از موشک های “Long March 5” خود در 23 نوامبر راه اندازی کرد. بازگشت نمونه ماه اولین مأموریت چنین کشوری در دهه های گذشته بوده است.

فرود کمی قبل از ساعت 7:15 صبح روز سه شنبه انجام شد. اکنون انتظار می رود این مرکز نمونه های خود را جمع آوری و در یک فضاپیمای کوچک در بالای لندر ذخیره کند که پس از حدود 48 ساعت بلند می شود. سپس وسیله نقلیه صعودی نمونه ها را به مداری که اکنون به دور ماه می چرخد ​​منتقل می کند و آنها را به زمین منتقل می کند.

طبق NASASpaceflight.com ، انتظار می رود فرود در نزدیکی مونس رومکر ، منطقه ای از ماه رخ دهد که اخیراً فعالیت های آتشفشانی را از سایر قسمتهای ماهواره طبیعی ما مشاهده کرده است. این ممکن است به این معنی باشد که این منطقه محل زندگی جوانترین سنگهای ماه در اطراف است ، که دریچه ای جدید برای زمین شناسی آن فراهم می کند.

اداره ملی فضایی چین می گوید فرود Chang’e 5 “برای جمع آوری سنگ های زیر زمین” به سطح ماه شکسته خواهد شد و از بازوی مکانیکی برای گرفتن نمونه از خاک سطح استفاده می شود. کاوشگر صعود حدود 4 کیلوگرم (2 کیلوگرم) نمونه را از سطح ماه برای انتقال به زمین برمی دارد. انتظار می رود این نمونه در 15 دسامبر در مغولستان داخلی فرود آید ، جایی که برای آزمایش جمع آوری می شود.

با مأموریت Luna 24 در سال 1976 ، آخرین نکاتی بود که می توانست خاک ماه را به خانه بازگرداند.

Chang’e 5 نام خود را از الهه ماه چینی گرفته و دنبال می کند ماموریت Chang’e 4که یک لندر و مریخ نورد را به آن طرف ماه فرستاد ، جایی که تقریباً چند سال است تصاویر جالبی می گیرند.

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbet