درب های ضد سرقت به دلیل امنیت بالایی که برای ساختمان ایجاد می کنند با گذر زمان جای گزین درب های فلزی و چوبی شدند که انقلابی را در صنعت ساختمان ایجاد کرده و در نوع و ابعاد مختلف در بازار مصرف ارائه شده اند.

درب ضد سرقت را اگر بخواهیم تحلیل کنیم در سه بخش تغییرات بنیادی را تجربه کرده اند تا به حالت استاندارد تبدیل شوند و این موارد را می توان در استراکچر داخلی، چهارچوب ها و رویه خلاصه کرد که به شدت در عملکرد و ماندگاری ان تاثیر گذار است.

درب ضد سرقت در ابتدای ورود به کشور با چالش های متعددی رو به رو بود، دانش پایین تولیدکنندگان داخلی و واردات بی رویه این محصول از مقصد چین و نیاز شدید بازار برای خرید در کنار واردات مدل های لوکس ترک یه هرج و مرج غیر قابل وصف را ایجاد کرده بود که با مدیریت درست و افزایش تولید شرکت های داخلی این مشکل تا حدود زیادی حل شد.

مزایای درب ضد سرقت در مقایسه با درب معمولی

·         در ابتدا با چند مورد از مزایای درب‌ ضد سرقت اشنا شوید،که شامل موارد زیر است:

·         مقاومت بالا در برابر فشار خارجی و ضربه های اسیب زا

·         انتخاب و قابلیت نصب بهترین و مرغوب ‌ترین قفل ضد سرقت شامل کاله و تورسان

·         عایق حرارتی مناسب و مقاومت بالا در مقابل حدر رفت انرژی

·         عایق صوتی با حفظ بالا

·         کیفیت و عمر طولانی و مناسب با محیط های مختلف

به اطمینان می‌توان عنوان کرد که درب‌ ضد سرقت ایمن ‌ترین نوع محصول موجود در بازار است. داشتن کلید اصلی به منزله‌ اجازه شخص برای عبور از درب می ‌باشد. بنابراین اگر کسی بخواهد به زور و با شکستن قفل یا حتی خود درب وارد خانه شود، در این کار ناکام می‌ماند زیرا علاوه بر وجود ورق سراسری در درب از خاصیت ضد دیلم نیز برای جلوگیری از ورود مهاجم استفاده می شود. این درها به دلیلِ همین استحکامی که دارند از عمری طولانی برخوردار هستند.

انتخاب درب ضد سرقت روکش راش یا پی وی سی

مهم ‌ترین ویژگی ‌های درب ‌های ضد سرقت با چوب طبیعی مخصوصاً با روکش راش یا حتی گردو، ضخامت و برجستگی آن ها است. این ضخامت در درب ‌های ضد سرقت با روکش چوبی، با چوب گردو یا راش، باید حداقل دو میلی‌متر باشد. تا دوام و ماندگاری خوبی داشته باشند و با رنگ کردن آسیبی به آن ها وارد نشود. رنگ پلی اورتان برای جلا و رنگ دهی به این نوع روکش کاربرد زیادی دارد.
جالب است بدانید اگر ضخامت درب‌ ضد سرقت با روکش راش اندک باشد، به ‌راحتی با رنگ کردن آسیب می ‌بینند و طول عمر آن‌ها کاهش می ‌یابد.

در مقایسه با روکش راش و پی وی سی باید عرض کنیم که پی وی سی به صورت حرارت بر روی mdf میچسبد و در دماهای بالا به سادگی حالت عادی خود را از دست می دهد اما روکش راش تا سالها خاصیت برجستگی و رنگ خود را حفظ کرده و ماندگاری بالایی دارد.

قیمت درب ضد سرقت در مدل راش به مراتب بیشتر از رویه pvc است که همین موضوع نیز در خرید این محصول تاثیر می گذارد، مدل های پر فروش درب ضد سرقت روکش راش ونوس و آراز و آرسام می باشد و مدل های پر فروش رویه پی وی سی ونوس pvc و نگین ونگه می باشد.

تشخیص درب ضد سرقت با کیفیت و بازاری

در واقع درب ضد سرقت ترک توسط کشور ترکیه وارد ایران می شودکه در سال های اخیر این واردات کاهش داشته است اما یکی از انواع درب های ضد سرقتی است که دارای کیفیت، ساختار و قیمت بالا با متریال اصلی می باشد و همین کیفیت باعث شده که بیشتر افراد از درب ضد سرقت ترک به عنوان گزینه اصلی انتخاب و خرید نمایند. 

درب ضد سرقت ترک مرغوب عایق صدا، رطوبت و حرارت هستند، در برابر برش و فشار مقام ترند، در برابر وقوع حوادث غیرقابل پیش بینی و خطرناک مانند زلزله و آتش سوزی استقامت بیشتری دارند و امروزه از قفل های هوشمند در انها استفاده می شود و البته باید بدانید که دارای اسکلت فلزی قوی شامل دو لایه روکش فلزی می باشد که از جنس نورد سرد به ضخامت ۱.۵ میلی متر با رنگ و طرح چوب طبیعی است که ما بین ‌آنها لایه پلی اورتان فشرده تزریق شده است

درب ضد سرقت در انواع روکش راش و فلزی و پی وی وسی سالیان دراز است که در کشورمان فراگیر شده است و باعث شده توجه پیمانکار وساختمان سازان بسیار زیادی را به خود جلب کرده است ، این درب ها نقش بسیار مهم و پر رنگی در فراهم کردن امنیت و آسایش را دارند و عایق بندی در کنار ظاهر زیبای انها موجوب استقبال مخاطبان گردیده است.

باید توجه کنید که  درب ضد سرقت، بهتر است كه ضخامت ورق چهار چوب حداقل 5/1 ميليمتر و ضخامت ورق لنگه های درب  0.7  ميلي متر باشد که در تولیدی افرامهر و ایرانیان و سوداد این موضوع کاملا رعایت می شود ، اما متاسفانه بعضی از فروشنده گان این حوضه به دروغ ضخامت این ورق ها را بيان ميكنند اما بهترین راه حل این است که با كوليس ضخامت را اندازه گیری کنید وهمچنين برخي از فروشنده ها  ورق درب را فقط معيار قرار داده ، در صورتي كه بسیاری از توليدات بي كيفيت محصولات چيني با گذاشتن قطعه های بتن داخل لنگه درب سنگين شده و باعث گمراهی مشتريان مي شوند .

ایندکسر