چه چیزی باعث شده تا The Crown فصل 4 برای مارگارت تاچر درست (و غلط) باشد

[ad_1]

جیلیان اندرسون مارگارت تاچر در سریال The Crown Season 4 است.

دس ویلی

درام سلطنتی تاج Netflix همیشه داستان زن سلطنتی بوده است. در فصل 4 ، ملکه با دو زن دیگر همراه است که تأثیر زیادی بر ملت و جهان داشته اند: پرنسس دیانا و مارگارت تاچر. الیور داودن ، وزیر فرهنگ انگلیس ، با ابراز نگرانی از اینکه برخی صحنه های این نمایش می تواند به خانواده سلطنتی آسیب برساند ، آخر هفته آخر از نتفلیکس خواست تا به بینندگان هشدار دهد که هر قسمت “یک واقعیت” را به تصویر نمی کشد. با این حال ، آن را بر اساس وقایع واقعی تاریخی است. بنابراین عملکرد جیلیان اندرسون در جدایی تاچر چقدر دقیق است؟

در پایان فصل 3 ، شاهد بودیم که نخست وزیر چپ گرای هارولد ویلسون به دلیل بیماری در سال 1976 استعفا داد. با پرش از جیمز کالاگان ، فصل 4 مستقیم به انتخابات تاچر در سال 1979 رفت. این سریال سپس در دهه 1980 ادامه یافت و تاچر به عنوان انگلیسی نخست وزیر زن تا بیش از یک دهه استعفا داد. این نمایش همچنین داستان موازی را دنبال می کند پرنسس دایانا (اما کورین) هنگامی که به خانواده سلطنتی به ریاست ملکه الیزابت دوم (اولیویا کلمن) می پیوندد.

من در انگلستان تاچر متولد شدم ، بنابراین با من همراه شوید تا ببینید تاج و تخت چگونه آن دوران آشفته را توصیف می کند.

هشدار داده شود: اسپویلرهای کوچک برای دنبال کردن …

صدای تاچر

اگر قبلاً نام مارگارت تاچر را نشنیده اید ، ممکن است سبک های آوازی تنگ اندرسون را متحیر کنید. اما تاچر اینگونه صحبت کرد ، که این هدیه ای به امپرسیونیستها و طنزپردازان آن زمان بود. در اوایل این ماه ، چارلز مور ، زندگینامه نویس ، پرتره اندرسون را “تنها عملکرد قانع کننده ای که من از خانم تاچر به عنوان نخست وزیر دیدم” خواند ، مقایسه ستاره پرونده و تحصیلات جنسی با مریل استریپ در سال 2011 در فیلم بیوگرافی آهن خانم “.

داستان تاچر

این تاج تاچر را به عنوان یک فرد بیرونی سخت کوش به تصویر می کشد ، که دائماً یادآور آغاز فروتنانه او از سلطنت سیاهی و فروشندگان مضاعف حقوق بشر در دولت خودش است. در زندگی واقعی ، بارونس تاچر در سال 1925 در وسط انگلیس به عنوان مارگارت هیلدا رابرتز متولد شد و همانطور که نمایش مدام به ما یادآوری می کند ، پدرش یک مغازه دار بود. او واقعاً توسط شرکتی رد شد که صمیمانه او را “سرسخت ، لجباز و به طرز خطرناکی به خود اطمینان داد”.

با این حال ، سیاست تاچر با برتری استکباری همراه بود و او بسیار دور از یک فرد خارجی بود. پدر مغازه دار او شهردار محلی بود. او در دانشگاه معتبر آکسفورد تحصیل کرد – که با نگاهی به گذشته از فصل 4 با بازی کلر فوی در نقش یک ملکه جوان دیده می شود – و وکیلی شد که از سن 24 سالگی درگیر سیاست های محلی است. وی پس از ازدواج با دنیس تاچر و داشتن دوقلو ، در سال 1959 به عضویت پارلمان انگلیس درآمد و یکی از اقدامات اولیه وی رای به بازگشت دانشجویان کنسرو بود. این افسانه محبوب اما دروغین که وی در اختراع بستنی با قاشق نرم نقش داشته است ، در حالی که یک شیمی دان جوان شاید کنایه آمیز است ، زیرا بعداً او را “مارگارت تاچر برای گرفتن شیر” صدا کردند تا از شر شیر رایگان برای خلاص شدن از شر دانش آموزان جوان تر

gettyimages-514675014

مارگارت تاچر واقعی در کنار رونالد ریگان.

بتمن

نماد تاچر

این واقعیت که مردم انگلیس یک زن را برای هدایت کشور انتخاب کرده اند ، یک موفقیت بزرگ است ، اما خود تاچر به سختی یک نماد فمینیستی است. او در دنیای مردان موفق شده است ، اما تنها با رعایت قوانین موجود در سلسله مراتب جنسیتی و فعالیت فعالانه علیه منافع سایر زنان و سایر افراد حاشیه رانده یا تحت ستم.

وی توسط روزنامه نگار شوروی “بانوی آهنین” خوانده شد ، شخصیتی تفرقه انداز است که حکومتش با رکود و جنگ آغاز و با شورش پایان یافت. عنوان آژانس های خبری او را “تقسیم کننده ترین رهبر سیاسی مدرنیته” (مستقل) می نامد. “تأثیرگذار اما تفرقه افکن” (گاردین). حتی تلگراف محافظه کار نیز اذعان می کند “تأثیرات پدیده تاچر در جامعه انگلیس … هر دو مبهم تر و جنجالی تر بودند … به درستی یا نادرستی ، دهه 1980 به عنوان یک زمان از هم گسیختگی اجتماعی تلقی می شود ، که عواقب آن هنوز هم با ما . “

وی ، همانطور که در قسمت 8 به تصویر کشیده شده است ، با تحریم ها علیه رژیم آپارتاید در آفریقای جنوبی مخالفت کرد و فقط هنگامی که او دفتر خود را ترک کرد ، روند صلح در ایرلند شمالی آغاز شد. وی با دفاع از سخنرانی بدنام نژادپرستانه “رودخانه های خون” در پارلمان توسط یکی از محافظه کاران ، اتحادیه ها را “دشمن درون” توصیف کرد و هزینه های رفاه اجتماعی را کاهش داد.

قسمت 5 از فصل چهارم ، که در پی مردی مشکل دار که در سال 1982 به کاخ باکینگهام وارد شد ، تأثیرات سطح خیابان بر مردم روزمره را از موضع قاطع تاچر ، سیاست های اقتصادی سختگیرانه و تمرکز بر منافع شخصی بر نیازهای جامعه گسترده تر به تصویر می کشد.

thecrown-401-unit-03416-RT

تاج لحظه های مهمی از زندگی و دوران مارگارت تاچر را بازآفرینی می کند (یا تجدید نظر می کند).

دس ویلی / نتفلیکس

جزئیات

تاج همیشه مجوز نمایشی در به تصویر کشیدن تاریخ سلطنتی را پذیرفته است. این نمایش در جلسات خصوصی کلمات را در دهان شخصیت های خود می گذارد و لحظات عمومی را برای جلوه ای نمایشی از نو تنظیم می کند. ما هرگز نخواهیم فهمید که ملکه واقعاً از سوی تاچر احساس خطر کرده است یا خیر ، اما می دانیم که چه زمانی وقایع واقعی متناسب با درام تغییر کرده است.

به عنوان مثال بعید به نظر می رسد که ملکه تاچر را با بهترین لباس های خود به اطراف حومه اسکاتلند بکشاند ، همانطور که در قسمت 2 مشاهده می شود. این یک استعاره تصویری از “خارجی” بودن تاچر است. و مانند فیلم قبلی بانوی آهنین ، تاج هنگامی که تاچر را به عنوان زنی تنها در راهروهای قدرت به تصویر می کشد ، لحظه ای دراماتیک را رقم می زند. در واقع ، ده ها نماینده زن در طول دوره وی وجود داشت.

این مجموعه همچنین نشان می دهد که تاچر در آغاز بحران فالکلند ، یک درگیری نظامی کوتاه بین انگلستان و آرژانتین بر سر کنترل جزایر در اقیانوس اطلس جنوبی ، توسط پسر گمشده خود منحرف شده است. در حقیقت ، مارک تاچر در جریان رالی سالانه پاریس-داکار در ژانویه 1982 از دست رفت و کارگران فلزات قراضه آرژانتینی پرچم را چند ماه بعد در مارس 1982 بر فراز جورجیا جنوبی به اهتزاز درآوردند. .

با نمایش روابط بین دو شخصیت اصلی ، این نمایش می تواند تأثیر ملکه بر دولت کشور را نیز برجسته کند. تاچر تقریباً هرگز تقاضای کمک سیاسی از شخصیت سلطنتی را نکرد.

با این حال ، گپ های شخصی بین این دو شخصیت ارزش های رهبران زندگی واقعی و مضامین سلطنت آنها را نمایشی می کند. این جلسه در قسمت 8 به طور خلاصه به طور خلاصه ترجیح تاچر برای کنار گذاشتن احساسات و عطوفت و رفتار با مردم “با احتمال تعادل سرد” است.


در حال پخش:
این را نگاه کن:

چه خبر برای نوامبر سال 2020


4:34

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbet