[ad_1]

جیلیان اندرسون مارگارت تاچر در فصل 4 تاج و تخت است.

دس ویلی

درام سلطنتی تاج Netflix همیشه داستان زن سلطنتی بوده است. در فصل 4 دو زن دیگر حضور دارند که تأثیر زیادی داشته اند: پرنسس دیانا و رهبر سابق مارگارت تاچر. الیور داودن ، وزیر فرهنگ انگلیس ، با ابراز نگرانی از اینکه برخی صحنه های این نمایش می تواند به خانواده سلطنتی آسیب برساند ، آخر هفته آخر هفته با شروع هر قسمت از نتفلیکس خواست که به بینندگان هشدار دهد که نمایش “واقعیت” نیست. با این حال ، آن را بر اساس وقایع واقعی تاریخی است. بنابراین عملکرد جیلیان اندرسون در جدایی تاچر چقدر دقیق است؟

در پایان فصل 3 ، شاهد بودیم که نخست وزیر چپ گرای هارولد ویلسون به دلیل بیماری در سال 1976 استعفا داد. جهش جیمز کالاگان ، فصل 4 ، مستقیم به انتخابات تاچر در سال 1979 انجامید. اولین نخست وزیر زن تا زمانی که بیش از یک دهه از قدرت برکنار شد این نمایش نیز داستان موازی را دنبال می کند پرنسس دایانا (اما کورین) هنگامی که به خانواده سلطنتی به ریاست ملکه الیزابت دوم (اولیویا کلمن) می پیوندد.

من در تاچر انگلیس متولد شدم ، بنابراین با من همراه شوید تا ببینید تاج و تخت چگونه اوضاع آشفته را توصیف می کند.

هشدار داده شود: اسپویلرهای کوچک برای دنبال کردن …

صدای تاچر

اگر قبلاً نام مارگارت تاچر را نشنیده اید ، ممکن است سبک های آوازی تنگ اندرسون را متحیر کنید. اما تاچر سخنرانی کرد ، که هدیه ای به امپرسیونیست ها و طنزپردازان آن زمان بود. در اوایل این ماه ، چارلز مور ، زندگینامه نویس ، پرتره اندرسون را “تنها عملکرد قانع کننده ای که از خانم تاچر به عنوان نخست وزیر دیده ام ، مقایسه کرده است و ستاره محبوب پرونده و تربیت جنسی را با مریل استریپ در زندگینامه 2011 مقایسه می کند.” بانوی آهنین

داستان تاچر

این تاج تاچر را به عنوان یک فرد خارجی سخت کوش به تصویر می کشد که به طور مداوم شروع فروتنانه خود را توسط سلطنت اسنیب و فروشندگان مضاعف حقوق بشر در دولت خود به یاد می آورد. در زندگی واقعی ، بارونس تاچر مارگارت هیلدا رابرتز در سال 1925 در شمال شرقی انگلیس متولد شد. پدرش یک مغازه دار و همچنین یک مبلغ متدیست بود که به عنوان شهردار محلی نیز خدمت می کرد.

با این حال ، سیاست تاچر با برتری استکباری همراه بود و او بسیار دور از یک فرد خارجی بود. همانطور که در قسمت 1 ذکر شد ، او توسط شرکتی که برچسب “لجباز ، لجباز و اعتماد به نفس خطرناک” او را رد کرد ، رد شد. تاچر در دانشگاه معتبر آکسفورد – نوک سینه ها از فصل 4 با بازی کلر فوی در نقش یک ملکه جوان – تحصیل کرد و وکیلی بود که از سن 24 سالگی درگیر سیاست های محلی بود. وی با دنیس تاچر ازدواج کرد و دوقلو داشت که در سال 1959 به عضویت پارلمان انگلیس درآمد. یکی از اقدامات اولیه وی رای به بازگشت دانشجویان کنسرو بود.

gettyimages-514675014

مارگارت تاچر واقعی در کنار رونالد ریگان.

بتمن

نماد تاچر

این واقعیت که مردم انگلیس یک زن را برای هدایت کشور انتخاب کرده اند ، یک موفقیت بزرگ است ، اما خود تاچر به سختی یک نماد فمینیستی است. وی در دنیای مردان موفق شد ، اما فقط با رعایت قوانین موجود در سلسله مراتب جنسیتی و فعالیت فعالانه علیه منافع سایر زنان و سایر افراد حاشیه رانده یا تحت ستم.

وی توسط روزنامه نگار شوروی “بانوی آهنین” خوانده شد ، شخصیتی تفرقه انداز است که حکومتش با رکود و جنگ آغاز و با شورش پایان یافت. این افسانه مشهور اما دروغین مبنی بر اینکه وی در اختراع بستنی با قاشق نرم نقش داشته ، شاید طنزآمیز باشد ، زیرا بعداً برای خلاص شدن از شر شیر رایگان بچه های کوچک او را “شیر گرفتن مارگارت تاچر” صدا کردند. دانش آموزان.

وی ، همانطور که در قسمت 8 به تصویر کشیده شده است ، با تحریم ها علیه رژیم آپارتاید در آفریقای جنوبی مخالفت کرد و فقط هنگامی که او دفتر خود را ترک کرد ، روند صلح در ایرلند شمالی آغاز شد. او از رودخانه بدنام نژاد پرست رودخانه های خون دفاع کرد ، که توسط یکی از محافظه کاران در مجلس گفته شد ، اتحادیه ها را “دشمن درون” توصیف کرد و هزینه های رفاه را کاهش داد.

قسمت 5 از فصل چهارم ، که پیرو مرد آشفته ای است که در سال 1982 وارد کاخ باکینگهام شد ، تأثیرات سطح خیابان بر مردم روزمره را از تأکید قاطع تاچر بر سیاست های اقتصادی دقیق و منافع شخصی به تصویر می کشد.

thecrown-401-unit-03416-RT

تاج لحظه های مهمی از زندگی و دوران مارگارت تاچر را بازآفرینی می کند (یا تجدید نظر می کند).

دس ویلی / نتفلیکس

جزئیات

تاج همیشه مجوز نمایشی در به تصویر کشیدن تاریخ سلطنتی را پذیرفته است. این نمایش خصوصیات را در دهان شخصیت های خود می گذارد و لحظات عمومی را برای تأثیر دراماتیک تغییر می دهد. ما هرگز نخواهیم فهمید که ملکه توسط تهچر احساس خطر کرده است یا خیر ، اما می دانیم که چه زمانی وقایع واقعی متناسب با درام تغییر کرده است.

بعنوان مثال بعید است که ملکه تاچر را با بهترین لباسهای خود به اطراف حومه اسکاتلند بکشاند ، همانطور که در قسمت 2 مشاهده شده است. این استعاره بصری است. و مانند فیلم قبلی بانوی آهنین ، تاج هنگامی که تاچر را به عنوان زنی تنها در راهروهای قدرت به تصویر می کشد ، لحظه ای دراماتیک را رقم می زند. در واقع ، ده ها نماینده زن در طول دوره وی وجود داشت.

این مجموعه همچنین نشان می دهد که تاچر در آغاز بحران فالکلند ، یک درگیری نظامی کوتاه بین انگلستان و آرژانتین بر سر کنترل جزایر در اقیانوس اطلس جنوبی ، توسط پسر گمشده خود منحرف شده است. در حقیقت ، مارک تاچر در جریان رالی سالانه پاریس-داکار در ژانویه 1982 از دست رفت و فلزکاران آرژانتینی در مارس 1982 پرچم را بر فراز جورجیا جنوبی به اهتزاز درآوردند. نیروهای آرژانتینی در آوریل در جزایر فالکلند فرود آمدند.

در به تصویر کشیدن رابطه بین دو شخصیت اصلی ، این نمایش همچنین می تواند تأثیر ملکه بر دولت کشور را برجسته کند. تاچر تقریباً هرگز تقاضای کمک سیاسی از شخصیت سلطنتی را نکرد.

با این حال ، گپ های شخصی بین این دو شخصیت ارزش های رهبران زندگی واقعی و مضامین سلطنت مربوط به آنها را نمایشی می کند. این جلسه در قسمت 8 به طور خلاصه به طور خلاصه ترجیح تاچر برای کنار گذاشتن احساسات و عطوفت و رفتار با مردم “با احتمال تعادل سرد” است.


در حال پخش:
این را نگاه کن:

چه خبر برای نوامبر سال 2020


4:34

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر