[ad_1]

وقتی ناسا اولین زن و مرد بعدی را به ماه بفرستد ، این فضانوردان نه تنها اولین افرادی هستند که از زمان مأموریت آپولو 17 در سال 1972 بر روی سطح ماه فرود می آیند ، بلکه بر بالای بزرگترین و قدرتمندترین موشک جهان سوار می شوند. تاریخچه ناسا: سیستم پرتاب فضایی ساخته شده توسط بوئینگ.

SLS بلندتر از مجسمه آزادی خواهد بود وقتی که آماده است با خدمه هواپیما از سکوی پرتاب بلند شود. برنامه آرتمیس ناسا. و با نزدیک به 9 میلیون پوند نیروی محرکه ، آنقدر قدرت دارد که می تواند یک محموله 38 متری به ماه حمل کند.


در حال پخش:
این را نگاه کن:

بوئینگ در مورد علم موشک و بزرگترین فضای ناسا تاکنون صحبت کرده است …


22:16

به گفته مت دوگان ، رئیس مأموریت و مدیر عملیات بوئینگ ، سیستم پرتاب فضاپیما یک فناوری کلیدی است که به انسان امکان می دهد تا دورتر به فضا و برای مدت طولانی تری سفر کند.

دوگان در مصاحبه ای با سریال “Now چه ”در CNET. “اگر در یک سفر یک ماهه سفر کنید بسته بندی شما متفاوت از سفر شبانه شما خواهد بود.

“این SLS است. این می تواند این بارهای عظیم و سنگین را حمل کند … و تمام ملزوماتی را که انسان برای زندگی و کار در فضای عمیق نیاز دارد ، شامل می شود.”

sls-2

تصویری از SLS یک هنرمند اندکی پس از راه اندازی.

ناسا

این توانایی در حمل محموله های بزرگ نه تنها برای انتقال خدمه و بار به ماه بلکه برای مأموریت های آینده به مریخ نیز حیاتی است. برخلاف راکت های قبلی که برای مأموریت های ناسا طراحی شده بودند ، SLS قادر خواهد بود محموله های کامل را از قبل مونتاژ شده به اعماق فضا منتقل کند تا در هنگام ورود انسان ها آماده رفتن به مریخ باشد.

در حالی که تیم SLS شامل پیشکسوتانی است که در برنامه شاتل فضایی و ایستگاه فضایی بین المللی کار می کردند (و طراحی SLS خود شامل قطعاتی است که برای مأموریت های شاتل استفاده می شود) ، از زمان ایجاد این شاتل های فضایی قبلی ، تغییرات زیادی انجام شده است. کشتی ها.

nowwhat-logo.png

این مصاحبه بخشی از سری CNET Now What است که شامل رهبران و روندهای شکل دهنده جهان است.

دوگان گفت: “قبلاً هرگز به این روش انجام نشده بود.” “ما از بهترین و مدرن ترین شیوه های مهندسی امروز استفاده می کنیم. و من فکر می کنم این یک مزیت بزرگ است که اکنون نسبت به افرادی داریم که – البته با موفقیت – اما کیوان V را طراحی کرده اند. موشکی که مردم را وادار به طراحی کاغذ ، محاسبه با دست و ساخت قطعات با دست می کند.

“ما می توانیم به همان اندازه که در کل برنامه خود در طول این سال ها انجام داده اند ، در یک روز تحلیل کنیم. و با ساخت رایانه می توان قطعاتی را به قدری دقیق ساخت که به معنای واقعی کلمه مجسمه سازی شوند تا دقیقاً همان چیزی باشند که برای من لازم است. “

این سطح دقت حتی به کوچکترین قطعات نیز می رسد. داگان می گوید که هر قسمت جداگانه موشک ، تا انتهای پیچ و مهره جداگانه ، در حین ساخت ردیابی می شود.

وی گفت: “ما می دانیم كه او هر كجا بوده است و هر شخصی كه او را لمس كرده است.” “و ما تاریخچه آن را می دانیم ، درست تا زمان استخراج فلز. در آن سطح از جزئیات است ، بنابراین شما اطمینان دارید که هر قسمت امن است.”

مرحله اصلی موشک پرتاب فضایی ناسا ، ساخته شده توسط بوئینگ ، در محل در مرکز فضایی استنیس نزدیک خلیج سنت لوئیس ، می سی سی پی.

ناسا

با وجود همه گیری جهانی ، داگگان می گوید SLS هنوز در مسیر راه اندازی قرار دارد. تیم های بوئینگ و ناسا در حال آماده سازی برای به اصطلاح “آزمایش آتش سوزی داغ” هستند ، زمانی که چهار موتور موشک RS-25 به همان اندازه که در هنگام پرتاب واقعی پرتاب می شوند ، پرتاب می شوند.

سپس ، پس از یک دهه توسعه ، SLS برای Artemis I در سال 2021 آماده خواهد شد. این اولین باری است که SLS با کپسول فضایی Orion (بدون پیچ) روی آن پرتاب می شود و از مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا برای یک مأموریت سه هفته ای در اطراف ماه. ناسا از آنجا قبل از اینکه اولین خدمه خود را با آرتمیس III به ماه بفرستد ، آماده فرود ماه با آرتمیس II می شود.

دوگان همچنین می گوید که مأموریت های مریخ چالش هیجان انگیز بعدی در راه آینده خواهد بود.

“وقتی مردم روی ماه فرود آمدند ، 50 سال پیش ، این لحظه تعیین كننده ای برای بسیاری از مردم بود – تقریباً برای یك نسل. و این فقط تعطیلات به عنوان یك فرد یا به عنوان یك ملت نبود ، بلكه راه رسیدن به گونه ها بود. همه می توانستند پشت آن بایستید ، و من فکر می کنم مریخ همان چیزی باشد ، همان نوع چالش.

حالا چه مجموعه ای از مصاحبه های ویدئویی با رهبران صنعت ، افراد مشهور و افراد با نفوذ است که شامل روند تأثیرگذار بر تجارت و مصرف کنندگان در “عادی جدید” است. در دنیای ما همیشه تحولی ایجاد خواهد شد و ما اینجا خواهیم بود تا در مورد نحوه حرکت در همه اینها بحث کنیم.

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر