[ad_1]


در حال پخش:
این را نگاه کن:

وسایل نقلیه با کنترل از راه دور چگونه آینده را شکل می دهند …


8:33

ما اقیانوس هایمان را می کشیم. این اغراق نیست. سالهاست دانشمندان به ما می گویند که تغییر آب و هوا و اعتیاد ما به پلاستیک مستقیماً مسئول کاهش سلامت اقیانوس ها است. این مسئله شاید در صخره بزرگ سد بزرگ استرالیا مشهود باشد.

مطالعه ای که در ماه اکتبر منتشر شد نشان داد که تقریباً نیمی از صخره ها از سال 1990 به دلیل درجه حرارت ثبت شده از بین رفته اند. کلید بقای صخره (و موارد دیگر مانند آن) داده ها است. اینجا موسسه اقیانوس اشمیت قرار دارد ، یک موسسه غیرانتفاعی که از فناوری مدرن برای نقشه برداری از کف اقیانوس استفاده می کند. ما با دکتر کارلی وینر از این موسسه صحبت کردیم. مصاحبه را می توانید در فیلم بالا مشاهده کنید.

شنا با غواصان از ماهی های مرجانی و گرمسیری.

غواص در صخره بزرگ سد در سواحل کوئینزلند ، استرالیا.

تصاویر باب هالستد / گتی

وینر می گوید: “ما قادر به توصیف یا درک محیط هستیم.” “این اطلاعات به صورت عمومی در دسترس است تا سیاست گذاران اقیانوس بتوانند مناطق و مقررات حفاظت شده را بهتر درک و ایجاد مرز کنند.”

دانشمندان اشمیت با کشتی تحقیقاتی موسوم به Falkor ، مجهز به تجهیزات علمی غنی ، از جمله صداگیرهای اکو ، پنجره رصد هوایی و وسیله نقلیه کنترل از راه دور به نام SuBastian ، جهان را در حال قایقرانی می کنند. SuBastian با قابلیت غواصی تا عمق 4500 متری از چندین دوربین فیلمبرداری با وضوح بالا برخوردار است و به صورت مدولار طراحی شده است و به اپراتورها امکان می دهد ROV خود را برای هر ماموریت شخصی سازی کنند.

فالکور

فالکور یک کشتی صیادی آلمانی است که در سال 1981 ساخته شده و در سال 2012 مدرنیزه شده است.

موسسه اقیانوس اشمیت

از طریق این دوربین ها ، ماه گذشته مردم سراسر جهان به طور زنده در حالی که دانشمندان اشمیت یکی از مهمترین اکتشافات خود را بررسی می کردند ، تماشا می کردند: صخره مرجانی 500 متری ، که بخشی از صخره بزرگ سد است. این اولین کشف در بیش از 120 سال گذشته است. وینر گفت: “ما می دانستیم که چیزی پیدا کرده ایم ، اما نمی دانستیم که چگونه به نظر می رسد.” “بنابراین همه ما از این غواصی بسیار هیجان زده بودیم.”

با توجه به ارتفاع صخره ، دانشمندان توانسته اند نحوه تغییر سیستم های مختلف ساکن در آن در اعماق مختلف را مشاهده کنند. وینر گفت: “(آنها) دارای مرجانهای عمیقی هستند که روی آنها رشد می کنند ، تا عمق 30 و 40 متری کمتری که دارای شاخ ماهی و کوسه و مرجان های فوق العاده سالم است.”

گونه ها-لهجه ها-از-صخره های مرجانی-جدید-در-gbr-اعتبار-اشمیت-موسسه-اقیانوس

ماهی هایی که در صخره 500 متری تازه کشف شده لکه دار شده اند.

موسسه اقیانوس اشمیت

از مرجان ها است که دانشمندان امیدوارند بتوانند یاد بگیرند که چگونه از اقیانوس های ما محافظت کنند. به طور خاص ، دانشمندان اشمیت به مرجان های باستانی علاقه مند هستند ، كه به اعتقاد آنها حاوی اطلاعات مهم گذشته است. محققان می توانند این داده ها ، از جمله دمای اقیانوس و جریانات را استخراج کنند. وینر گفت: “ما از این اطلاعات برای مدل سازی آینده استفاده می كنیم ، بنابراین می توانیم تأثیر آب و هوای گرم كننده را روی اقیانوس های خود بهتر بشناسیم.”

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر