چین ماموریت ماه قمری Chang’e را برای جذب اولین خاک ماه در دهه های گذشته آغاز کرد

[ad_1]

موشک مارس طولانی با چانگ 5 نشسته در داخل

موشک “Long March” حامل Chang’e 5 ، آماده پرتاب است.

CNSA

آژانس فضایی چین روز دوشنبه مأموریت خود را با نام Chang’e 5 در بالای یکی از موشک های Long Long 5. خود قرار داد.

این مأموریت از یک مدار ماه ، یک لندر ، یک کاوشگر صعود و یک ماژول ورود مجدد تشکیل شده است. طبق NASASpaceflight.com ، انتظار می رود فرود در تاریخ 29 نوامبر در مونس رومکر ، منطقه ای از ماه که در گذشته فعالیت آتشفشانی به جای سایر قسمتهای ماهواره طبیعی ما مشاهده کرده است. این ممکن است به این معنی باشد که این منطقه محل زندگی جوانترین سنگهای ماه در اطراف است ، که دریچه ای جدید برای زمین شناسی آن فراهم می کند.

اداره ملی فضایی چین می گوید Chang’e 5 “برای جمع آوری سنگهای زیرزمینی” در سطح ماه حفاری می کند و از یک بازوی مکانیکی برای نمونه برداری از خاکهای سطح استفاده می کند. کاوشگر صعود حدود 4 کیلوگرم (2 کیلوگرم) نمونه را از سطح ماه برای انتقال به زمین برمی دارد. نمونه در 15 دسامبر در مغولستان داخلی فرود می آید ، جایی که برای آزمایش جمع آوری می شود.

این نکات آخرین نکته ای بود که با مأموریت لونا 24 1976 ، خاک ماه را به خانه بازگرداند.

Chang’e 5 نام خود را از الهه ماه چینی گرفته و دنبال می کند ماموریت Chang’e 4که یک لندر و مریخ نورد را به آن طرف ماه فرستاد ، جایی که تقریباً برای چند سال تصاویر جالبی گرفتند.

انتظار می رود فضاپیما در تاریخ 28 نوامبر به مدار ماه برسد. یک ماموریت زنده وجود دارد که می توانید در زیر تماشا کنید.

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbet