[ad_1]

آیا حیوانات احساس درد می کنند؟ آیا آنها احساسی از خود دارند؟ آیا آنها از زندگی خود مطلع هستند؟ برای هر کسی که وقت خود را با یک حیوان گذرانده است – گربه ، سگ ، پرنده مورد علاقه – البته جواب مثبت است.

کارل سفینا با جوجه ماکائو

کارل سفینا با ماکائو در آمازون پرو.

اینس دوران

کارل سفینا قطعاً موافق است. اما یک دوستدار محیط زیست که زندگی خود را صرف مطالعه رفتار حیوانات کرده است ، می گوید شما ممکن است متعجب شوید از این که فهمیدید همه موافق نیستند – یا مفاهیم معنای گفتن اینکه حیوانات احساسات را تجربه می کنند ، زبانها و فرهنگ مشترک دارند را درک نمی کند. و درد را تجربه کنید. این به این دلیل است که مطالعه رفتار حیوانات یک زمینه نسبتاً جدید است. در واقع ، آنقدر جدید است که بسیاری از پیشگامان – مانند جین گودال ، متخصص جراحی اولیه و یان داگلاس-همیلتون جانورشناس – هنوز با ماست امروز.

و البته ، صفینا وجود دارد ، که در بروکلین بزرگ شده است ، و در یک قلم پر از جعبه های چوبی قدیمی در حیاط خانه خود کبوترهای خود راهنما را پرورش می دهد و تماشا می کند. او امسال کتاب جدیدی را منتشر کرد به نام Going Wild: How Animal Cultures خانواده ها را پرورش می دهند ، زیبایی ایجاد می کنند و به صلح می رسند ، که معنای فرهنگ حیوانات را بررسی می کند. پس از مطالعه نهنگ های اسپرم در دریای کارائیب ، ماکائو در آمازون پرو و ​​شامپانزه در اوگاندا ، Safina توضیح می دهد که آنها تفاوت چندانی با انسان ندارند – آنها یک زبان مشترک دارند ، به جوانان خود می آموزند که چگونه در یک محیط منحصر به فرد زنده بمانند و گروه های اجتماعی تشکیل دهند. مثل آن کبوتران از کودکی.

وی گفت: “کبوترها تصمیم می گرفتند با چه کسی ازدواج کنند ، با چه کسی جفت می شوند. بعضی اوقات بر روی کدام آپارتمان کلیک می کردند و برای این کار رقابت وجود داشت. و سپس لانه خود را کوچک می کردند و تخمهای خود را می گذاشتند و سپس از نوزادان خود مراقبت می کردند.” او در مصاحبه ای برای سریال “من وسواس دارم” با CNET.

وی افزود: “درست روبروی حیاط ، ما در یک ساختمان مسکونی زندگی می کردیم ، که در واقع انبوهی از جعبه ها بود ، جایی که افراد آنجا تصمیم گرفته بودند با چه کسی ازدواج کنند. و آنها لانه های خود را درست کردند. و گاهی اوقات برای گرفتن آپارتمان با یکدیگر رقابت می کردند.” “بزرگسالان بخشی از هر روز را ترک می کردند. و سپس آنها برگشتند و شام خوردند و بچه های خود را تغذیه کردند ، و سپس شب به رختخواب رفتند. بنابراین موازات در طرح کلی زندگی بسیاری از حیوانات مختلف همیشه چیزی بوده است که من به طور طبیعی می دیدم. .. زندگی بسیار شبیه بسیاری از موجودات زنده است. “

من با Safina – استاد با استعداد طبیعت و بشریت در دانشگاه استونی بروک ، نابغه برنده جایزه MacArthur و نویسنده بیش از 10 کتاب – درباره آنچه می توانیم از مطالعه حیوانات درباره خود یاد بگیریم صحبت کردم. ما در مورد چگونگی گفتن تعدادی از مردم در سال گذشته که در آن زندگی می کرد صحبت کردیم پاندمی، آنها متوجه شدند که بهار سال گذشته پرندگان چقدر قوی بودند. او به سرعت به من می گوید که پرندگان مانند گذشته قوی هستند – اکنون فقط ساکت تر است. او به هیچ وجه تعجب نمی کند که در طی همه گیری ، چون کمتر مورد بازدید انسان ها از شهرها قرار می گرفت ، حیوانات وارد این مناطق شدند.

وی گفت: “این واقعیت که مردم بسیار عقب هستند ، آنچه را که برای بقیه جهان اتفاق می افتد نشان می دهد و بنابراین شاخصی از فشار است که ما همیشه به بقیه جهان زنده وارد می کنیم.” پرندگان بلندتر از حد معمول نبودند. آنها فقط بهتر از حد معمول صدا می کردند. و یکی از دلایلی که آنها شنیده می شد این بود که سر و صدا بسیار کمتری بود. اما دلیل دیگر این بود که مردم در خانه بیشتر هستند و مردم بیشتر چرخش می کنند توجه به محله ها ، خانه ها ، باغها ، خانواده هایشان. فکر می کنم توجه به زیبایی و عشق دو نکته ای است که باید به آنها توجه کنیم. “

سفینا ، 65 ساله ، همچنین درباره وسواس خود به من گفت. جغد ماده ای است که به او کمک کرد نجات دهد و نام او را آلفی قرار داد – مخفف یونجه ، “زیرا او کمی کلاهبردار است” – که او را در حیاط خانه خود لانه کرد ، یک جفت پیدا کرد و سه جغد را بیرون آورد ، که او و همسرش به طور مشترک آنها را صدا می کنند سازمان بهداشت جهانی. او همچنین نگران آینده است ، با توجه به اینکه ما در آنچه او “بحران انقراض جمعی” می داند هستیم و تقریباً هر حیوان دیگر در جهان در پایین ترین سطح جمعیت در طول هزاران سال است.

وی گفت: “من با احتمال ادامه زندگی روی زمین وسواس دارم. به معنای واقعی کلمه میلیونها گونه دیگر وجود دارد و ما با آنها بسیار سخت گیر هستیم.”

“آنها به اندازه ما از این سیاره هستند. و آنچه برای آنها اتفاق می افتد بسیار نگران کننده است. من آنچه را که می توانم انجام می دهم و همراه با بسیاری از همکاران در حرفه خود به عنوان یک بوم شناس و متخصص حفاظت از محیط زیست ، در تلاش برای حفظ تنوع زندگی این سیاره و زیبایی. من فکر می کنم عملی درست است وقتی که به دنیا دلسوزی و زیبایی می بخشد و وقتی درد و زشتی اضافه می کند اشتباه است. “

به کل مکالمه من با Safina در Spotify یا Apple Podcasts گوش دهید. همچنین می توانید از طریق برنامه پادکست مورد علاقه خود در “I’m Obsessed” مشترک شوید. در هر قسمت ، من یا پاتریک هالند با یک هنرمند ، بازیگر یا خالق درگیر می شویم تا در مورد کار ، حرفه و وسواس فعلی اطلاعات کسب کنیم.

همچنین مشاهده کنید: فیدر هوشمند پرنده ، سلفی پرنده را برای ابزار جمع آوری بازی و حفاظت از آن جمع می کند

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر