[ad_1]

آیفون 11 پرو و ​​پیکسل 4 XL

کالیفرنیا ابزارهای ردیابی تماس را از طریق اپل و گوگل می پذیرد.

اندرو هویل / CNET

برای آخرین اخبار و اطلاعات در مورد بیماری ویروس کرونا ، به وب سایت WHO مراجعه کنید.

فرماندار کالیفرنیا گاوین نیوزوم روز دوشنبه گفت این ایالت با برنامه ای با اپل و گوگل همکاری کرده است تا به مردم اجازه دهد از تلفن های خود برای ردیابی قرار گرفتن در معرض COVID-19 استفاده کنند.

این سیستم دیجیتال از سیگنال های بلوتوث تلفن های افراد استفاده می کند تا در صورت تماس با فردی که آزمایش ویروس کرونا جدید مثبت داشته باشد ، به آنها هشدار می دهد. این پروژه از دو محبوب ترین سیستم عامل در جهان بهره می برد – اپل iOS و Android Google – بالقوه به میلیاردها نفر می رسد.

برای استفاده از این ویژگی ها ، افراد می توانند از پنجشنبه برنامه ای به نام CA Notify را بارگیری کنند. در iPhone ، افراد می توانند هشدارها را در تنظیمات تلفن خود روشن کنند.

اعلامیه Newsom ، کالیفرنیا را به بزرگترین ایالت پذیرش این ویژگی ها تبدیل کرده است که اولین بار در آوریل اعلام شد. این پروژه یک همکاری عمومی نادر بین دو رقیب فناوری است ، اما برخی از منتقدان درباره محرمانه بودن احتمال سو abuse استفاده و نظارت گسترده ابراز نگرانی کرده اند. این شرکت ها گفته اند که قصد دارند ابزارها را تعطیل کنند زیرا دیگر برای مبارزه با بیماری همه گیر به آنها نیازی نیست.

این اقدام در حالی صورت گرفته است که چندین کشور پرجمعیت کالیفرنیا با افزایش موارد COVID-19 و نگرانی مقامات بهداشتی در مورد ظرفیت بیمارستان مسدود شده اند. این ایالت 1.3 میلیون مورد دارد و ویروس باعث کشته شدن بیش از 19،800 نفر شده است.

مدیر عامل گوگل ، سوندار پیچای ، گفت: “کالیفرنیا در مبارزه با COVID-19 با یکی از بزرگترین چالشهای خود تاکنون روبرو است توییت روز دوشنبه.

که در یک توییت دیگر، مدیر عامل شرکت اپل ، تیم کوک گفت که “اعلامیه های قرار گرفتن در معرض کمک می کند تا سرعت گسترش COVID-19 کاهش یابد و سلامت همسایگان ما در درجه اول قرار گیرد.”

همچنین مشاهده کنید: واکسن Coronavirus: Pfizer ، Moderna و چند دوز واکسن در سال 2020 ارائه می شود.


در حال پخش:
این را نگاه کن:

تلفن شما می تواند ابزاری قدرتمند برای توقف …


1:34[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر