[ad_1]

گروهی از دانشمندان نمونه هایی از یک گوساله مرده اقیانوس اطلس شمالی را از یک نهنگ راست پیدا شده در ساحل ملی کیپ جمع آوری و پردازش کردند.

ساحل ملی کیپ لوک

اخبار مربوط به نهنگ های راست اقیانوس اطلس شمالی سالهاست که بد است. پستانداران دریایی که در معرض خطر انقراض هستند از کاهش مداوم جمعیت رنج می برند و یافتن امید برای آنها دشوار است.

روز دوشنبه ، اداره ملی اقیانوسی و جوی (NOAA) از کشف غم انگیز یک گوساله نهنگ راست مرده در یک جزیره در سواحل ملی کیپ لوک آو در سواحل کارولینای شمالی خبر داد. این آژانس گفت: “فصل زایمان صید نهنگ راست در اقیانوس اطلس شمالی ویرانگر است.”

سرویس پارک ملی هفته گذشته گوساله را پیدا کرد. تیمی از متخصصان برای تحقیق ، کالبد شکافی و جمع آوری نمونه های ژنتیکی که می تواند به ردیابی مادر کمک کند ، رفتند. جمعیت نهنگ های راست در اقیانوس اطلس شمالی کمتر از 400 تخمین زده شده است. با وجود تعداد کمی از نهنگ ها ، دانشمندان اطلاعات و اطلاعات ژنتیکی مربوط به اکثر نهنگ های زنده مانده را جمع آوری کرده اند.

مردم پشت تعداد نهنگ های راست قرار دارند. اعتصاب کشتی و درهم تنیدگی وسایل ماهیگیری مهمترین دلایل مرگ و میر است ، که به آنچه NOAA “رویداد غیرمعمول مرگ و میر” می نامد و از سال 2017 ادامه دارد کمک می کند. تیم پاسخ هیچ نشانه ای از تعامل انسانی پیدا نکرد. به نظر می رسد گوساله در حین تولد یا بلافاصله پس از آن مرده است.

نهنگ های بزرگ موضوع a یک مطالعه در سال 2019 نشان داد که مادران از نوعی صحبت آرام کودک صحبت می کنند با جوانان خود ارتباط برقرار كنند بدون آنكه باعث شكارچيان بالقوه شود. نهنگ ها از سال 1970 تحت پوشش قانون گونه های در معرض خطر ایالات متحده قرار گرفتند – که برای محافظت و حفاظت از گونه های در معرض خطر طراحی شده است – اما حیوانات هنوز در معرض خطر انقراض قرار دارند.

NOAA گفت: “هر گوساله نهنگ راست جدید امید زیادی را برای این گونه کاملاً در معرض خطر انقراض به ارمغان می آورد” و تلفاتی از این دست تأثیر بسزایی در بهبود آنها دارد.

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر