گوگل با اجازه دادن به افراد خارجی برای کمک به ساختن پایه و اساس Chrome ، متحدان وب را به دست می آورد


پروژه Chromium منبع آزاد Google پایه و اساس مرورگرهای Chrome و چندین شرکت دیگر است.

تصویرگری استیون شنکلند / CNET

گوگل کنترل هسته مرورگر Chrome خود را شل می کند ، حرکتی که به مایکروسافت ، سامسونگ و شجاع کمک می کند تا رقبا را بسازند در حالی که چشم انداز شبکه جستجوی غول پیکر را بهبود می بخشد.

طی شش ماه گذشته ، Google از توسعه دهنده شخص ثالث جدیدی در پروژه Chromium خود استقبال کرده است ، نرم افزاری که مرورگری با نام مشابه را درایو می کند. زیرمجموعه آلفابت همچنین به خارج از کشور امکان دسترسی به سیستم توسعه نرم افزار اختصاصی قبلی خود را می دهد و به ویژگی های خارجی اجازه می دهد ، حتی اگر Google آنها را در مرورگر اصلی Chrome قرار ندهد.

Chromium یک نرم افزار منبع باز است ، به این معنی که هر کسی می تواند آن را اصلاح و استفاده کند. با این حال ، حتی در پروژه های متن باز ، افراد خارجی ممکن است در متقاعد کردن سازمان دهندگان برای پذیرش تغییرات و اضافات خود با مشکل روبرو شوند و مشارکت و بهره مندی را دشوار کنند.

گوگل سعی کرد توجه را به تغییرات کنفرانس BlinkOn در اوایل هفته جلب کند. دانیو وانگ ، مهندس کروم ، گفت: “واقعاً عالی است که ببینیم بسیاری از افراد و گروه ها با اولویت های مختلف گرد هم می آیند و راه حل هایی پیدا می کنند که نه تنها متناسب با برنامه های فردی آنها باشد ، بلکه هدف کلی بهبود شبکه را نیز پیش می برد.” در گوگل

گشودن به نفوذ خارج بخشی از استراتژی شبکه گسترده Google است. مرورگرهای متفقین اما هنوز هم مبتنی بر Chromium در حال گسترش فناوری وب Google ، نرم افزار برای برنامه های وب کاملاً تعاملی هستند ، در مقابل صفحات وب ثابت و فرم های ساده. گوگل این توانایی را برای آینده شبکه بسیار مهم می داند ، دیدگاهی که به شدت با دیدگاه اپل در تضاد است. سازنده آیفون نمی خواهد برنامه های وب قابلیت های مشابه برنامه های تلفن همراه و دسک تاپ را به ارمغان بیاورد ، قدرت را افزایش می دهد iOS زیست بوم.

اپل و یکی از متحدان آن ، موزیلا ، نگران این هستند که اجازه دادن به برنامه های وب برای برقراری ارتباط با دستگاه های USB و بلوتوث یا دسترسی به فایل سیستم ها در رایانه ، خطرات امنیتی زیادی دارد. گوگل و متحدانش می گویند ، به لطف فن آوری شن و ماسه محافظت شده از مرورگر و امنیت ایجاد شده در یک فضای غیر بخشنده و بدون بازرسان فروشگاه های برنامه که بدافزار را بررسی می کنند ، برنامه های وب اساساً از برنامه های بومی امن تر هستند. آنها می گویند ، محدود کردن تعامل پیشرفته به برنامه های بومی ، سلامت طولانی مدت شبکه را فلج می کند.

طبق گفته شرکت تحلیلگر StatCounter ، گوگل ، که در حال حاضر 66٪ از استفاده شبکه از Chrome را تشکیل می دهد ، متحدان قدرتمندی را به خود جلب کرده است. مایکروسافت ، سامسونگ و شجاع معروف ترین شرکت های سازنده مرورگرهای مبتنی بر Chromium هستند. موارد دیگر شامل ویوالدی، Opera ، Yandex و مرورگر UC. مایکروسافت در حال حاضر Edge را برای میلیون ها رایانه ویندوزی عرضه می کند ، سامسونگ بهترین تولید کننده تلفن های اندرویدی است و ماهانه 20 میلیون نفر از Brave استفاده می کنند.

اپل به درخواست نظر پاسخ نداد.

موزیلا ، که مرورگر فایرفاکس آن با به چالش کشیدن اینترنت اکسپلورر که یک بار مسلط بر مایکروسافت بود ، مشهور شد ، وقتی یک مرورگر بسیار قدرتمند می شود ، آن را دوست ندارد. این سازمان غیرانتفاعی در بیانیه ای گفت: “Firefox یکی از آخرین مرورگرهای مستقل است که اکنون آن را برای شبکه باز بیش از هر زمان دیگر مهم و مهم می کند.” “ما قاطعانه بر این باوریم که وقتی یک پیاده سازی به صورت یک استاندارد عملی می شود ناسالم است و تنوع موتورهای مرورگر برای اطمینان از کیفیت بالا استانداردها مهم است.”

Google Chromium را باز می کند

گسترش مدیریت مهمترین تغییر در پروژه کروم است. قبل از تغییر ، مهندسان گوگل عمدتاً تصمیم گرفتند که آیا Chromium ویژگی های مهم جدید را قبول یا رد می کند. روند نامزدی جدید ، که از اوایل سال جاری آغاز شد ، به افراد خارجی می تواند وارد حلقه داخلی شود. مانوئل رگو کازانوا شرکت توسعه دهنده منبع آزاد ایگالیا در مارس به این روند پیوست.

الکس راسل ، نظارت بر استانداردهای وب Chrome ، گفت: “ما منتظر نمایندگی بیشتر در سال آینده هستیم.”


در حال پخش:
این را نگاه کن:

Chrome: نکات و نکاتی که اکنون امتحان می کنید


1:57

مدیران پروژه Chromium ویژگی های سایر شرکت های Chromium را نیز می پذیرند ، حتی اگر به Chrome اضافه نشوند. یک مثال رابط StorageAccess ، یک پروژه حریم خصوصی است که تیم مرورگر Safari اپل برای مدیریت نحوه ذخیره و دسترسی وب سایت ها به انواع خاصی از داده ها راه اندازی کرده است. جوآب ویسکه در BlinkOn نیز صحبت می کند. گوگل گفت ، فعال کردن ویژگی های غیر از Chrome یک راه حل عمدی است که به سایر توسعه دهندگان اجازه می دهد مرورگرهای مبتنی بر Chromium را طراحی کنند که می توانند به اولویت های خود برسند.

متحدان Chromium لازم نیست همه ویژگی های وب مورد علاقه Google را ارائه دهند. در حقیقت ، Brave برخی از ویژگی ها مانند WebUSB را حذف می کند. با این حال ، بیشتر پایگاه کد Chromium به مرورگرهای غیر کروم وارد می شود و چشم انداز Google را بیشتر توسعه می دهد.

مدیر عامل شجاع ، برندان آیش ، می خواهد گوگل در کنترل اشتراک بیشتر عمل کند. ایچ گفت: “شرایط بازی و قوانین Chromium هنوز به شدت به نفع گوگل متمایل است.” وی گفت که Brave ویژگی های Chromium را غیرفعال کرده است ، که به نظر آن ها غیر استاندارد و خطرات حریم خصوصی هستند ، اما Google این تغییرات را در Chromium نمی پذیرد.

در ساخت Chromium به توسعه دهندگان کمک کنید

گوگل همچنین به افراد خارجی اجازه می دهد تا از نرم افزار داخلی قبلی خود برای ساخت سیستمی به نام Goma استفاده كنند كه می تواند از قدرت مراكز داده گوگل برای ساخت Chromium استفاده كند. این کار معمولاً ممکن است ساعتها طول بکشد و تکرار آن برای توسعه دهندگانی که می خواهند ویژگی های جدید را تجربه کنند ، کاهش می یابد. گوگل گفت که Goma به افراد بیشتری اجازه می دهد تا در Chromium مشارکت داشته باشند.

غول جستجو همچنین توسعه دهندگان خارجی را به رویدادهای آموزشی داخلی خود دعوت می کند. در اوایل این ماه ، Google رویدادهای داخلی دانشگاه Chrome خود را ، که توضیح می دهد چگونه مرورگر کار می کند ، با اولین دانشگاه Chromium جایگزین کرد. 60 سازمان شرکت کردند.

مایکروسافت یکی از مشارکت کنندگان اصلی Chromium است.

عمده پخش کننده های غیر Google Chromium شامل مایکروسافت ، اینتل ، ایگالیا ، سامسونگ ، اپرا و ال جی الکترونیکس هستند.

گوگل

این شرکت می تواند جلوتر برود و Chromium را به یک بنیاد خنثی کمک کند ، رویکردی که گوگل و سایر شرکت ها با پروژه های منبع باز قبلی در پیش گرفته اند. بنیاد لینوکس مسئول هسته سیستم عامل لینوکس است. گوگل نرم افزار مرکز داده Kubernetes خود را در سال 2015 به بنیاد رایانش ابری Cloud ارائه داد. LLVM ، یک ابزار مهم توسعه نرم افزار که تحت نظارت اپل رونق گرفت ، اکنون توسط بنیاد LLVM مدیریت می شود.

این شرکت گفت که Google در حال برنامه ریزی برای بنیاد Chromium نیست و شرکت کنندگان خارجی آن را نمی خواهند.

مایکروسافت درمورد اینکه آیا می خواهد پایه ای خنثی داشته باشد توضیحی نداد ، اما گفت که در حال همکاری نزدیک با اعضای تیم Chromium است تا “بهترین Chromium را به همراه بهترین Microsoft Edge گرد هم بیاورد.”

مشارکت در خارج از Google Chromium در حال افزایش است

تغییرات تأثیر دارد. ویس گفت ، در میان صدها شرکت کننده Chromium ، 90 شرکت کننده جدید از Google در سال گذشته آمده اند ، اما حتی بیشتر آنها از خارج آمده اند. مایکروسافت ، که در دو سال گذشته مرورگر Edge خود را به یک پروژه Chromium تبدیل کرده است ، اولین نماینده خارجی است که 35٪ از بازیکنان غیر Google را در سال 2020 نشان می دهد. Intel، Igalia، Yandex، Opera، Samsung، LG Electronics و بازو نیز به طور قابل توجهی کمک می کند.

از نظر تغییرات مبتنی بر کد ، Igalia جمعیت غیر Google را هدایت می کند. ویس گفت مایکروسافت “به سرعت این شکاف را برطرف می کند.” از ماه نوامبر سال گذشته ، 161 توسعه دهنده مایکروسافت 1835 تغییر در Chromium ایجاد کرده است ، مواردی مانند عمر باتری ، قابلیت دسترسی به شبکه برای افراد کم بینا ، قابلیت های واقعیت مجازی WebXR و واقعیت افزوده و سبک پیشرفته برای کنترل وب و فرم ها را بهبود بخشیده است. از زمانی که مایکروسافت برای اولین بار در دسامبر 2018 به Chromium پیوست ، 4،443 تغییر ایجاد کرده است.

ویس گفت: “شرکت های دیگر سرمایه گذاری خود را در Chromium و بستر وب افزایش می دهند و این عالی است.”

اصلاح ، 20 نوامبر: Chromium قبلاً دو مهندس غیر گوگل دیگر نیز داشت ، اما مانوئل رگو کازانوواس اولین کسی بود که از طریق یک پروسه نامزدی جدید وارد شد.
منبع: shargh-khabar.ir

حتما بخوانید:
بهترین فروش بلندگوهای Black Friday 2020 از طریق بلوتوث اکنون: سونی ، Bose ، JBL ، Ultimate Ears و غیره
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbetMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbet