[ad_1]

gettyimages-1285528941

Thassos Catopodis / تصاویر گتی

یک قاضی فدرال روز سه شنبه به دو دولت ترامپ ضربه زد قوانینی که در ماه اکتبر صادر شده است برای محدود کردن ویزاهای H-1B برای کارگران خارجی با صلاحیت بالا طراحی شده است. در یک دستور 23 صفحه ای ، قاضی منطقه ایالات متحده جفری وایت گفت که دولت “دلیل خوبی” برای صدور قوانین در شرایط اضطراری و دور زدن دوره اظهار نظر معمول نشان نداده است.

صنعت فناوری تا حد زیادی به ویزاهای H-1B متکی است. حدود سه چهارم از 85000 ویزای H-1B که هر سال صادر می شود به افرادی می رسد که در فن آوری کار می کنند.

دولت ترامپ استدلال می کند که قوانینی که در بخش های کار و امنیت ملی قرار دارد باید به سرعت صادر شود زیرا بیکاری تحریک شده توسط پاندمی ویروس کرونا. قانون وزارت کار ، که از ماه اکتبر لازم الاجرا شد ، حداقل دستمزدی را که کارفرمایان باید به کارگران H-1B پرداخت کنند افزایش داد. در حالی که قانون امنیت ملی ، که قرار بود از ماه جاری اجرایی شود ، کارگران خارجی را ملزم به داشتن مدرک “حرفه خاص” مورد درخواست خود می کند – بر خلاف هر مدرک دانشگاهی.

این تصمیم در یک دادخواست توسط اتاق بازرگانی ایالات متحده و با پیوستن استنفورد و سایر دانشگاه ها و شرکت ها صادر شده است.

جان بازلیس ، مدیر اجرایی سیاست مهاجرت در اتاق بازرگانی ایالات متحده ، در بیانیه ای الکترونیکی گفت: “این تصمیم شرکت های زیادی از صنایع مختلف دارد که امروز با آرامش آه می کشند.” “هر دو قانون می تواند برای بسیاری از مشاغل بسیار مخرب باشد.”

دولت ترامپ می تواند به این تصمیم اعتراض کند.

وزارت کار درخواست نظر ما را به وزارت دادگستری ارسال کرد ، که بلافاصله پاسخی نداد. وزارت کشور بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

[ad_2]

منبع: shargh-khabar.ir

ایندکسر